MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Szczegóły podpisania kontraktu przez Adama Fajfera
12.12.2003

Grzegorz Sokołowski

Zgodnie z tym o czym informowaliśmy wczoraj - dziś kolejny zawodnik z ekstraligi związał się z Klubem Motorowym na sezon 2004. Następnym po Tomaszu Jędrzejaku wzmocnieniem okazał się ex-gdańszczanin - Adam Fajfer. Kontrakt parafowano na okres jednego rokuz możliwością przedłużenia na lata kolejne. Oto wypowiedzi nowego ostrowskiego zawodnika, trenera Jana Grabowskiego oraz prezesa KM-u - Jana Łyczywka, które zarejestrowaliśmy w czasie specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.od lewej: J. Grabowski, A. Fajfer, J. Łyczywek

Adam Fajfer...
o rozmowach z ostrowskimi działaczami:
Rozmowy były prowadzone przez telefon. Wysłaliśmy swoją ofertę. Trener ją przejrzał, po czym stwierdził, że jest ona również korzystna dla klubu. Zaczęły się wstępne rozmowy. Dziś ustaliliśmy resztę konkretów i podpisujemy kontrakt.

o ofertach z innych klubów:
Wysyłałem oferty do różnych klubów. Jedna z nich trafiła do trenera Jana Grabowskiego, który wówczas był jeszcze w Rybniku. Trener przeszedł do Ostrowa i uznał, że moja propozycja będzie korzystna dla tego klubu. Rozpoczęliśmy wstępne rozmowy telefoniczne. Dzisiaj spotkaliśmy się po raz pierwszy w Ostrowie, dograliśmy szczegóły kontraktu i zdecydowałem się związać z Klubem Motorowym Ostrów. Powiem szczerze, że miałem również inne oferty. W poniedziałek miałem już podpisać umowę, no ale za Ostrowem przemawiał fakt, że jest tutaj Rysiu Małecki i będę maił go cały czas obok siebie.

o poprzednim sezonie:
Miałem duże problemy sprzętowe. Moje silniki nie były remontowane. Gdy otrzymałem sprzęt na początku sezonu, wtedy wszystko szło dobrze. Niestety później było znacznie gorzej. Dopiero pod koniec sezonu na ostatnie dwa mecze barażowe moje silniki zostały wyremontowane. W trakcie sezonu przesiadałem się z jednego motocykla na drugi, w zależności od tego kto mi podstawił motocykl na danych zawodach.

o przyszłości:
Mam dwóch sponsorów z Gdańska. Powiem szczerze, że to dzięki nim się tutaj znalazłem. Zapewniają mi dwa kompletne motocykle, więc myślę, że będę dysponował sprzętem na wysokim poziomie. Życzyłbym sobie aby współpraca z Ryszardem Małeckim układała mi się tak jak w 1998 roku, w którym można powiedzieć, że Rysiu mnie wypromował. To on wówczas robił mi silniki. Gdy wtedy stawałem pod taśmą, nie patrzyłem z kim jadę, tylko puszczałem sprzęgło. Wiem, że stać mnie na wiele. Nie zapomniałem jak się jeździ i nie boję się jeździć, a jeśli będę mam odpowiedni sprzęt to potrafię zdobywać punkty i będę je zdobywał.

o nowym klubie:
W sezonie nie było tu chyba za ciekawie. Pod koniec sezonu już każdy zaczął mówić o Ostrowie, a teraz zrobiło się bardzo głośno. Samo podpisanie kontraktu przez Tomka Jędrzejaka to już jest duże zaufanie dla tego klubu, coś tutaj się dzieje i to wszystko jest na dobrej drodze.

Jan Grabowski o swoim nowym podopiecznym:
Gdybym go źle oceniał, do rozmów by nie doszło. Myślę, że ten zawodnik będzie zdobywał dziewięć, lub powyżej dziewięciu punktów. To jednoznacznie przemawia za tym, że będzie on tym, który wspomoże Jędrzejaka i resztę. Adam nie raz udowodnił, że potrafi jeździć. Ja wierzę, że teraz współpracując z Ryszardem Małeckim dojdzie do sytuacji, że na koniec sezonu będziemy rozmawiać z Adamem, aby pozostał tutaj na kolejny sezon. Wierzę, że będzie on zdobywał punkty na wagę zwycięstwa. Poza tym sponsorzy Adama zapewniają mu sprzęt najwyższej klasy.

Łyczywek o podpisanym kontrakcie:
Jest to kontrakt bezpłatny. Uzgodniono współpracę wyłącznie pomiędzy klubem a zawodnikiem. Będzie on otrzymywał pieniądze za punkty, czyli tak zwaną punktówkę. W tym przypadku tzw. "drabinka" jest trzystopniowa.


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA