MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Tomasz Jędrzejak:
10.12.2003

Grzegorz Sokołowski

Dziś w restauracji "Komeda" odbyła się konferencja prasowa z udziałem wychowanka ostrowskiej Iskry - Tomasza Jędrzejaka. Jak już informowaliśmy w czasie tego spotkania dokonano uroczystego podpisania jednorocznego kontraktuz byłym już zawodnikiem WTS-u Wrocław, który pomimo ważnego kontraktu z dolnośląską drużyną, zdecydował się wrócić do swojego rodzinnego miasta. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Trudno się temu dziwić, bowiem pojawienie się w ostrowskiej ekipie najpierw trenera Jana Grabowskiego, a teraz popularnego "Ogóra" zwiastować może tylko jedno: lepsze czasy dla ostrowskiego speedway'a. Jako ciekawostkę dodajmy, że zaraz po części oficjalnej zaproszono przybyłych dziennikarzy na symboliczny poczęstunek. Poniżej prezentujemy wybrane wypowiedzi Tomasza Jędrzejaka, trenera Jana Grabowskiego oraz prezesa KM-u Jana Łyczywka.

na zdjęciu od lewej: J. Grabowski, T. Jędrzejak, J. Łyczywek, P. Bieniek

Tomasz Jędrzejak...
o rozmowach z KM-em:
"Pierwszą propozycję otrzymałem pod koniec sezonu. Były to takie luźne rozmowy. Jednak było jeszcze wtedy za wcześnie. Długo nie musiałem czekać - Klub Motorowy Ostrów podpisał kontrakt z panem Janem Grabowskim i wtedy pomyślałem, że wszystko co się dzieje w Ostrowie zmierza ku dobremu. Wtedy zapaliło się dla mnie zielone światło, pomyślałem, że warto zainteresować się tym klubem. Spotkaliśmy się kilka razy, doszliśmy do porozumienia i jestem w Ostrowie. Chcemy tutaj stworzyć dobry zespół."

o reakcji wrocławskiego prezesa, trenera oraz kolegów z toru:
"Prezes Rusko był zaskoczony. Do końca nie wierzył, że klub z Ostrowa jest w stanie mnie zakontraktować. Próbował mnie przekonać, abym został. Podobnie reagował trener Cieślak, jednak ja wybrałem Ostrów i jestem z tego zadowolony. Zawodnicy byli również zaskoczeni, że podpisałem w Ostrowie. Jednak z rozmów z niektórymi z nich, dotyczących Klubu Motorowego wynikało, że wiele się w klubie zmieniło i krążą różne plotki, jednak same pozytywne."

o powrocie:
"Już wcześniej myślałem o powrocie do Ostrowa. Niestety jak każdy wie nie było tu odpowiednich warunków do rozwoju. Dawniej Ostrów miał duże problemy, ale dziś nadeszły lepsze czasy dla ostrowskiego speedway'a."

o sponsorach:
"Niektórzy z nich popierają to, że wracam do Ostrowa, a niektórzy woleliby, abym jeździł w ekstralidze. Jakby nie było jest tam większa reklama, a przecież sponsorom właśnie o to chodzi. Wiem jednak, że wszyscy sponsorzy zostają ze mną, a na dzień dzisiejszy mam już kolejnego."

o tym czy nie żal było opuszczać ekstraligi:
"Żal to było opuszczać Ostrów cztery lata temu."

o obawach związanych z przejściem o ligę niżej:
"Długo nad tym myślałem, jednak trzeba pamiętać, że pierwsza liga nie jest słaba, tylko tak się wydaje. Ja będę jeździł za granicą - w Szwecji, w Danii. Będę miał kontakt ze światową czołówką i myślę, że wyjdzie mi to na dobre. Nie cofnę się do tyłu, a będę piął się jeszcze w górę. Mam ku temu ambicję i na pewno nie poprzestanę."

o możliwości pozostania na dłużej:
"Oczywiście, że jest taka możliwość. Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, żebym został na dłużej. Zresztą nie po to tu przychodzę, aby odejść po roku. Jeśli wszystko będzie w porządku, wówczas nie widzę problemów, aby jeździć tu dalej. Tutaj mieszkam i będę mieszkał."

Jan Grabowski...
o pozyskaniu Tomasza:
"Myślę, że każdy z trenerów, który prowadzi zespół w pierwszej lidze czy też w ekstralidze wziąłby takiego zawodnika jakim jest Tomek Jędrzejak. Za nim przemawiał jeszcze fakt, że pochodzi z Ostrowa i chciałby pomóc temu zespołowi w uzyskaniu jak najlepszego wyniku. Myślę, że to będzie pewna zachęta. Kolejni zawodnicy widząc, że jest tu Tomek, będą chcieli związać się z tym klubem, nie obawiając się, że zespół będzie przegrywał pojedynek za pojedynkiem."

Jan Łyczywek...
o finansach:
"326 tysięcy złotych - tyle musieliśmy zapłacić za przyjście Tomasza Jędrzejaka. Połowa tej sumy już została przelana na konto wrocławskiego klubu. Pozostała część należności przelana zostanie na początku przyszłego tygodnia. Jest to spora inwestycja. Na pewno kontraktując następnych zawodników będziemy ostrożniejsi. Nie będziemy już aż tak rozrzutni. Jednak decyzja o ściągnięciu Tomka była jak najbardziej przemyślana."

o rozmowach z prezesem WTS-u:
"Rozmowy z panem Rusko przebiegały w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Jestem z tych rozmów bardzo zadowolony i w samych superlatywach mogę mówić o prezesie wrocławskiego klubu."


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA