MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel





Elitserien: czternasta kolejka z udziałem żużlowców Intaru Lazur
07.08.2007

Marcin Herczak

We wtorek czternastą rundę spotkań rozegrali żużlowcy szwedzkiej Elitserien. Na skandynawskich torach wystąpiło czterech reprezentantów Intaru Lazur Ostrów - Peter Karlsson, Mikael Max, Morten Risager oraz Łukasz Jankowski.

Zespół Dackarny Malilla wygrał wyjazdowy pojedynek z Kaparną Goeteborg 54:42, a dziewięć punktów dla zwycięzców zdobył Peter Karlsson.

Kaparna Goeteborg - Dackarna Malilla 42:54

Kaparna:
Krystian Klecha 1 (t,0,1*,0)
Kim Jansson 1 (d,0,1,0,0)
Rafał Dobrucki 10 (1*,3,3,3,-)
Piotr Paluch 4 (2,0,0,1*,1)
Daniel Nermark 13 (3,2,2,3,3)
Michael Berntsson 1 (1,-,-,0,-)
Paweł Hlib 11 (d,2*,2,2,2,3)
Tomas Karlsson 1 (1,0)

Dackarna:
Fredrik Lindgren 10 (3,2,3,2,-)
Ricky Kling 4 (2*,1*,1,0)
Hans Andersen 9 (3,2*,3,1*,-)
Sebastian Alden 7 (0,3,3,1*)
Peter Karlsson 9 (d,2,3,2,2)

Christian Hefenbrock 8 (2*,1,-,3,2)
Emil Kramer 5 (3,1,1*,-,0)
Robin Toernqvist 2 (0,1,1*)

Wyścigi z udziałem Karlssona:
4): Nermark, Hlib, Kramer, P.Karlsson-d 5:1 (10:14)
8): Dobrucki, P.Karlsson, Kramer, Paluch 3:3 (19:29)
10): P.Karlsson, Hlib, Klecha, Toernqvist 3:3 (24:36)
14): Nermark, P.Karlsson, Andersen, Klecha 3:3 (35:49)
16): Nermark, P.Karlsson, Paluch, Kramer 4:2 (42:54)



Porażki doznał z kolei zespół młodszego z braci Karlssonów - Mikaela. Piraterna przegrała wyjazdowy pojedynek z Vastervik 43:53, a Max zdobył osiem punktów w sześciu wyścigach.

Vastervik - Piraterna Motala 53:43

Vastervik:
Bjaerne Pedersen 9 (2*,0,2,2,3)
Chris Harris 11 (3,2,3,2,1)
Sebastian Ułamek 7 (3,3,1,0)
Niels Kristian Iversen 7 (1,0,3,2*,1)
Tomasz Gollob 12 (2,3,3,1*,3)
Tomasz Chrzanowski 4 (3,0,0,1,0,d)
Viktor Bergstroem 3 (1,-,-,2)
Sebastian Carlsson ns

Piraterna:
Kenneth Bjerre 4 (1,1*,0,-,2)
Grzegorz Walasek 4 (0,2,2,0,0)
Mikael Max 8 (2,2,3,1,0,0)
Robert Kościecha 5 (0,3,1*,1)
Ryan Sullivan 14 (3,2,1,3,3,2)
Damian Baliński 7 (2,1,1,0,-,3)
Christian Ingesson 0 (0,-,-,-)
Tobias Ingesson 1 (1)

Wyścigi z udziałem Maxa:
3): Ułamek, Max, Iversen, Kościecha 4:2 (1:5)
7): Harris, Max, Kościecha, Pedersen 3:3 (23:19)
10): Max, Pedersen, Sullivan, Chrzanowski 2:4 (33:27)
12): Gollob, Iversen, Max, Walasek 5:1 (40:32)
14): Sullivan, Pedersen, Gollob, Max 3:3 (45:39)
16): Gollob, Sullivan, Harris, Max 4:2 (53:43)



Vetlanda okazała się lepsza od Rospiggarny pokonując rywali 53:43. Pięć punktów i bonus w trzech wyścigach zdobył dla gospodarzy Łukasz Jankowski.

VMS Elit Vetlanda - Rospiggarna Hallstavik 53:43

VMS Elit:
Jason Crump 11 (2,3,2,2*,2)
Karol Ząbik 8 (1*,1,2*,1,3)
Lee Richardson 8 (3,1,2,w,2*)
Tomasz Jędrzejak 3 (2*,0,1*,0)
Rune Holta 12 (3,3,2,3,1*)
Łukasz Jankowski 5 (2,1,-,2*)
Thomas H.Jonasson 6 (d,3,0,d,3)
Robin Aspegren ns

Rospiggarna:
Greg Hancock 16 (3,3,3,2,2*,3)
Adrian Miedziński 5 (0,2*,1*,1,1)
Janusz Kołodziej 3 (0,0,3,0,0)
Adam Skórnicki 4 (1,2,1,-)
Jonas Davidsson 9 (2,0,3,3,1,0)
Travis McGowan 4 (3,0,1,0)
Andreas Messing 3 (1,0,-,1)
Jonas Messing ns

Wyścigi z udziałem Jankowskiego:
2): McGowan, Jankowski, A.Messing, Jonasson-d 2:4 (5:7)
4): Holta, Davidsson, Jankowski, A.Messing 4:2 (14:10)
11): Jonasson, Jankowski, A.Messing, McGowan 5:1 (37:29)



Także z dorobkiem pięciu punktów, ale w czterech wyścigach swój występ zakończył Morten Risager. Jego Smederna uległa na własnym torze Masarnie Avesta 47:49.

Smederna Eskilstuna - Masarna Avesta 47:49

Smederna:
Krzysztof Kasprzak 11 (2,3,2,1,2*,1*)
Krzysztof Buczkowski 8 (1*,2,2*,1*,2)
Rory Schlein 9 (3,2,1,1*,2,d)
Mariusz Puszakowski 1 (1,0,0,-)
Wiesław Jaguś 12 (2,2,3,3,2)
Morten Risager 5 (3,0,0,2)
Linus Ekloef 1 (0,0,-,1*)
Robert Henderson ns

Masarna:
Davey Watt 14 (3,2,3,3,3,u)
Billy Hamill 2 (0,1,-,1,0)
Antonio Lindbaeck - zastępstwo zawodnika
Simon Stead 3 (0,1,1,0,w,1)
Leigh Adams 15 (3,3,3,2,1,3)
Linus Sundstroem 1 (1*,-,0,0,u)
Emil Sajfutdinow 14 (2,1,3,2*,3,3)
Dennis Andersson ns

Wyścigi z udziałem Risagera:
2): Risager, Sajfutdinow, Sundstroem, Ekloef 3:3 (6:6)
4): Adams, Jaguś, Sajfutdinow, Risager 2:4 (12:12)
9): Watt, Jaguś, Hamill, Risager 2:4 (24:30)
11): Sajfutdinow, Risager, Ekloef, Sundstroem-u 3:3 (30:36)

wyniki za: www.speedway.nu


powrót








Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 




© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA