MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Wyœcigi były ciekawe
10.07.2007

Marcin Herczak

W rozegranym w niedzielę spotkaniu w ramach drużynowych mistrzostw 1 ligi Intar Lazur Ostrów wygrał z Sipmą Lublin 56:33. Mimo wysokiego zwycięstwa ostrowian mecz był interesujący, a lublinianie co najmniej do połowy spotkania dostarczali kibicom sporych emocji stawiając faworyzowanym gospodarzom spory opór.

Najskuteczniejszym zawodnikiem gości był Dariusz Śledź, który wywalczył jedenaście punktów. Popularny "Rybka" spotkanie rozpoczął wyśmienicie. Swoje pierwsze trzy wyścigi wygrał. Był też autorem najpiękniejszej akcji dnia kiedy to popisał się fantastycznym manewrem, który dał mu znakomity efekt - niemal w jednym momencie minął dwójkę zawodników gospodarzy. W wyścigu szóstym wyrzucony na zewnętrzną część toru znalazł się na trzecim miejscu za dwójką reprezentantów gospodarzy - Węgrzykiem i Gjedde. Nie dał jednak za wygraną i w momencie gdy rozpoczynał drugie okrążenie po zewnętrznej wyprzedził Gjedde a po chwili wszedł pod łokieć Węgrzyka i znalazł się na prowadzeniu, którego nie oddał już do mety. Za akcję tą nagrodzony został przez kibiców burzą braw i owacją na stojąco. Po spotkaniu sam ocenił tę sytuację tak: "Troszeczkę, że tak powiem zepsułem pierwszy łuk, ale udało się rozpędzić i byłem na tyle szybki iż poczułem że jeśli tylko rywale zostawią mi miejsce to będę miał szansę wjechać między nich i się udało. Takie są te wyścigi - raz się uda, raz nie".

Po trzech zwycięstwach przyszły jednak dla Śledzia słabsze wyścigi. Dwukrotnie dojechał do mety na trzeciej pozycji, a w ostatnim wyścigu dotknął taśmy. "Tor się zmienił, zrobił się twardy i to nie bardzo mi pasowało. Nie nadążałem już później z dopasowaniem silnika. Nie za bardzo lubię jeździć na takich twardych torach i to mi nie pasowało po prostu. Zmieniłem co prawda na ostatni wyścig motocykl, ale był on tak szybki że szybszy od sędziego. Wjechałem w taśmę. Do nikogo nie mogę mieć pretensji, tylko do siebie. Chciałem wygrać i poniosły mnie emocje" - wyjaśniał drugą część zawodów Dariusz Śledź.

Dariusz Śledź zgodził się ze stwierdzeniem iż rozmiary porażki były trochę duże jak na walkę jaką podjęli z ostrowianami - "Może rzeczywiście ta nasza porażka była zbyt wysoka. Aczkolwiek wydaje mi się że przebieg zawodów był o wiele bardziej interesujący niż mógłby na to wskazywać wynik. Bo wyścigi wydaje mi się były ciekawe. Nie jeździliśmy gdzieś tam z tyłu w ogonach. Ostrowianie nie robili zbyt dużych przewag także myślę że zawody interesujące. Wynik jest jaki jest. Myślę że dlatego ostrowianie są na początku, a my na końcu tabeli niestety".

No właśnie. Dariusz Śledź to jeden z najskuteczniejszych żużlowców zaplecza ekstraligi. Czy nie żałuje więc iż w tym sezonie startuje w zespole, który walczy jedynie o utrzymanie się w gronie pierwszoligowców? "Myślę sobie że niech inne kluby żałują. Co ja tam będę żałował. Mam nadzieję że w przyszłym roku być może Lublin znajdzie sponsorów, którzy zapewnią naszemu klubowi walkę o troszeczkę wyższe cele niż utrzymanie się w pierwszej lidze. A może ja trafię do jakiegoś klubu, który będzie miał troszeczkę wyższe cele i będziemy jechać o awans. Jakoś tak fajnie jeździ się o awans. Jechałem o awans z drużyną rzeszowską, udało się. Mam nadzieję że jeszcze z jakąś drużyną uda się wjechać do ekstraligi" - zakończył Dariusz Śledź.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA