MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel





El. IMŒ GP 2008: Gjedde dziewišty, Max trzynasty
08.07.2007

Marcin Herczak

W sobotę w Lonigo rozegrano pierwszy z półfinałów eliminacyjnych do przyszłorocznego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata - Grand Prix 2008. Wzięło w nim udział dwóch żużlowców Intaru Lazur Ostrów, ale z pewnością żaden z nich nie zaliczy tych zawodów do udanych.

Charlie Gjedde w regulaminowych wyścigach wywalczył osiem punktów co dało mu udział w wyścigu barażowym z Legaultem i Johnstonem o dwa miejsca premiowane awansem do finału. W nim Gjedde spóźnił jednak start po czym na dystansie tasował się z Johnstonem, ale ostatecznie niestety dojechał do mety trzeci co daje mu jedynie pozycję rezerwowego w finale eliminacji.

Z kolei Mikael Max uzbierał na swoim koncie zaledwie sześć oczek i w ostatecznej klasyfikacji uplasował się na trzynastym miejscu.

Awans do finału, który odbędzie się 15 września w duńskim Vojens uzyskała najlepsza ósemka zawodów: Bjaerne Pedersen, Krzysztof Kasprzak, Damian Baliński, Denis Gizatullin, Tobias Kroner, Lukas Dryml, Kyle Legault oraz Steve Johnston. Rezerwowym będzie Charlie Gjedde.

Drugi z półfinałów rozegrany zostanie dzisiaj w słoweńskiej Ljubljanie, a o przepustki do turnieju finałowego walczył tam będzie między innymi Lubos Tomicek.

Końcowa klasyfikacja turnieju w Lonigo:
1. Bjaerne Pedersen (Dania) 11+3 (3,2,2,3,1)
2. Krzysztof Kasprzak (Polska) 11+2 (2,3,0,3,3)
3. Damian Baliński (Polska) 10+3 (3,3,2,2,0)
4. Denis Gizatullin (Rosja) 10+2 (3,1,3,1,2)
5. Tobias Kroner (Niemcy) 10+1 (2,2,3,1,2)
6. Lukas Dryml (Czechy) 9 (3,w,3,w,3)
7. Kyle Legault (Kanada) 8+3 (1,2,2,3,0)
8. Steve Johnston (Australia) 8+2 (0,2,1,2,3)
---
9. Charlie Gjedde (Dania) 8+1 (1,3,1,2,1)
---
10. Chris Holder (Australia) 7 (u,1,0,3,3)
11. Jarosław Hampel (Polska) 7 (2,0,3,1,1)
12. Jurica Pavlic (Chorwacja)7 (2,1,0,2,2)
13. Mikael Max (Szwecja) 6 (0,3,1,0,2)

14. Tomasz Gapiński (Polska) 4 (1,0,2,d,1)
15. Richard Hall (Wielka Brytania) 2 (1,0,u,1,0)
16 (r2). Zdenek Simota (Czechy) 1 (d,1,0,0)
17. Mattia Carpanese (Włochy) 0 (0,u/-,-,-,-)
18 (r1). David Howe (Wielka Brytania) 0 (u/-)

Wyścigi z udziałem Gjedde i Maxa :
2): Pedersen, Hampel, Gapiński, Max
3): Gizatullin, Kroner, Gjedde, Johnston
5): Max, Johnston, Simota-d/3, (Howe-u/ns),(Dryml-w/su,Carpanese-u/-)
7): Gjedde, Pedersen, Holder, Hall
9): Dryml, Gapiński, Gjedde, Pavlic
10): Kroner, Legault, Max, Hall-u/3
14): Legault, Gjedde, Hampel, Simota
15): Holder, Pavlic, Gizatullin, Max
20): Kasprzak, Max, Gjedde, Baliński
21 - o 7-9 miejsce): Legault, Johnston, Gjedde

wyniki na podstawie relacji radia Elka


powrót








Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 




© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA