MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel





Elitserien: startowali reprezentanci Intaru Lazur Ostrów
04.07.2007

Marcin Herczak

Pięciu żużlowców Intaru Lazur Ostrów - Peter Karlsson, Charlie Gjedde, Stefan Andersson, Łukasz Jankowski oraz Mikael Max wzięło udział w rozegranych we wtorek spotkaniach dziesiątej kolejki szwedzkiej Elitserien.

Zespół lidera ekstraklasy szwedzkiej - Dackarna Malilla wygrała wyjazdowe spotkanie z Indianerną Kunmla 55:41. Jedenaście punktów dla Dackarny wywalczył Peter Karlsson, a dziewięć punktów i trzy bonusy zdobył Charlie Gjedde.

Indianerna Kumla - Dackarna Malilla 41:55

Indianerna:
1. Magnus Zetterstroem 7 (3,2,0,0,2)
2. Rafał Okoniewski 1 (0,1,0,-)
3. Matej Ferjan 10 (1,3,0,3,0,3)
4. Henrik Gustafsson 1 (w,0,1,0)
5. Piotr Protasiewicz 10 (2,2,3,1,1,1)
6. Kai Laukkanen 11 (3,1*,3,1*,2,1*)
7. Simon Gustafsson ns (-,-,-,-)
8. Ludvig Lindgren 1 (0,1*)

Dackarna:
1. Fredrik Lindgren 11 (1*,3,2,0,2*,3)
2. Charlie Gjedde 9 (2,1*,3,1*,2*,0)

3. Hans Andersen 15 (2*,3,3,2,3,2)
4. Peter Karlsson 11 (3,2,1,2,3,-)
5. Andreas Jonsson - zastępstwo zawodnika
6. Ricky Kling 8 (2,0,2*,1*,3,0)
7. Emil Kramer 1 (1*,0,-,0)
8. Joakim Engstrand ns

Wyścigi z udziałem Karlssona i Gjedde:
1): Zetterstroem, Gjedde, F.Lindgren, Okoniewski 3:3
3): Karlsson, Andersen, Ferjan, H.Gustafsson-w 1:5 (7:11)
5): Laukkanen, Karlsson, Okoniewski, Kling 4:2 (14:16)
6): Ferjan, F.Lindgren, Gjedde, H.Gustafsson 3:3 (17:19)
7): Andersen, Zetterstroem, Karlsson, Okoniewski 2:4 (19:23)
9): Gjedde, Protasiewicz, Laukkanen, F.Lindgren 3:3 (23:31)
10): Ferjan, Karlsson, Kling, Zetterstroem 3:3 (26:34)
12): Protasiewicz, Andersen, Gjedde, H.Gustafsson 3:3 (32:40)
13): Karlsson, F.Lindgren, Protasiewicz, Ferjan 1:5 (33:45)
14): Andersen, Gjedde, Protasiewicz, Zetterstroem 1:5 (34:50)
15): F.Lindgren, Zetterstroem, Laukkanen, Gjedde 3:3 (37:53)


Z dobrej strony zaprezentował się wczoraj także Stefan Andersson, który w pięciu wyścigach zdobył osiem punktów i bonus. Niestety jego Smederna Eskilstuna uległa na własnym torze Rospiggarnie Hallstavik 44:52.


Smederna Eskilstuna - Rospiggarna Hallstavik 44:52

Smederna:
1. Rory Schlein 7 (1,1,3,2*,0,0)
2. Stefan Andersson 8 (0,3,3,0,2*)

3. Krzysztof Kasprzak 10 (3,2,1,1,3)
4. Robert Miśkowiak 1 (1,0,-,-)
5. Wiesław Jaguś 13 (2,3,1*,3,2,2)
6. Erik Andersson 3 (0,0,2,0,1)
7. Linus Ekloef 2 (2,0,-,0)
8. Robert Henderson ns

Rospiggarna:
1. Greg Hancock 12 (2*,1,3,3,3)
2. Adrian Miedziński 6 (3,3,0,0,0)
3. Janusz Kołodziej 6 (2,2,1,1)
4. Travis McGowan 3 (0,1*,0,2*)
5. Jonas Davidsson 11 (3,2,2,3,1)
6. Adam Skórnicki 10 (3,2,1*,3,1)
7. Andreas Messing 4 (1,1,0,2*)
8. Jonas Andersson ns

Wyścigi z udziałem Stefana Anderssona:
1): Miedziński, Hancock, Schlein, S.Andersson 1:5
5): S.Andersson, Skórnicki, McGowan, Ekloef 3:3 (12:18)
7): S.Andersson, Kołodziej, Schlein, McGowan 4:2 (18:24)
13): Hancock, McGowan, Kasprzak, S.Andersson 1:5 (35:43)
15): Kasprzak, S.Andersson, Skórnicki, Miedziński 5:1 (42:48)


Zwycięstwo 58:37 nad Kaparną Goeteborg odnieśli żużlowcy VMS Elit Vetlandy. W zespole gospodarzy wystąpił Łukasz Jankowski, który spotkanie zakończył z dorobkiem czterech oczek.


VMS Elit Vetlanda - Kaparna Goeteborg 58:37

VMS Elit:
1. Lee Richardson 7 (2*,3,2,d,w)
2. Karol Ząbik 6 (3,0,1,2*)
3. Jarosław Hampel 9 (0,2*,1*,3,3)
4. Tomasz Jędrzejak 11 (3,3,2,1*,2*)
5. Rune Holta 13 (3,3,2,2,3)
6. Thomas H.Jonasson 8 (3,1,1,3)
7. Łukasz Jankowski 4 (1,2,0,1)

8. Niklas Larsson ns

Kaparna:
1. Rafał Szombierski 0 (d,d,-,-)
2. Denis Gizatullin 3 (1,1,0,0,1,d)
3. Rafał Dobrucki 11 (1*,2,2,3,3,-)
4. Kim Jansson 8 (2,1,0,3,1,1)
5. Renat Gafurov 1 (w,0,1,0,-,-)
6. Michael Berntsson 0 (0,-,-,0)
7. Daniel Nermark 14 (2,2,3,3,2,2)

Wyścigi z udziałem Łukasza Jankowskiego:
2): Jonasson, Nermark, Jankowski, Berntsson 4:2 (9:3)
5): Nermark, Jankowski, Jansson, Ząbik 2:4 (18:12)
10): Jansson, Richardson, Gafurov, Jankowski 2:4 (36:24)
11): Jonasson, Nermark, Jankowski, Berntsson 4:2 (40:26)


Nie będzie zapewne miło wspominał wczorajszej kolejki Mikael Max, który w czterech wyścigach uzbierał zaledwie jeden punkcik, a jego zespół - Piraterna Motala przegrała wyjazdowy pojedynek z Masarną Avesta 47:49.


Masarna Avesta - Piraterna Motala 49:47

Masarna:
1. Antonio Lindbaeck 11 (1*,2*,3,2*,3)
2. Davey Watt 9 (2,3,3,1,0)
3. Simon Stead 0 (d,0,w,0)
4. Ales Dryml 7 (1,3,2,1,0)
5. Leigh Adams 14 (2,3,3,3,3)
6. Steve Johnston 6 (2,0,1,1,0,2)
7. Linus Sundstroem 2 (1*,-,-,1*)
8. Robin Bergqvist ns

Piraterna:
1. Kenneth Bjerre 12 (3,2,2,3,2)
2. Mikael Max 1 (0,1*,d,0)
3. Grzegorz Walasek 7 (3,0,2,0,2)
4. Damian Baliński 8 (2*,2,1,2*,1*)
5. Ryan Sullivan 10 (3,3,2,1,1*)
6. Tobias Ingesson 0 (0,-,-,0)
7. Michał Szczepaniak 9 (3,1,0,1,1*,3)
8. Christian Ingesson ns

Wyścigi z udziałem Mikaela Maxa:
1): Bjerre, Watt, Lindbaeck, Max 3:3
6): Dryml, Bjerre, Max, Stead 3:3 (16:20)
9): Adams, Bjerre, Johnston, Max-d 4:2 (27:27)
12): Adams, Walasek, Dryml, Max 4:2 (37:35)

wyniki za: www.speedway.nu


powrót








Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 




© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA