MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Jan Łyczywek - "Lubię wyzwania..."
23.11.2003

Marcin Herczak

Jan Łyczywek w minionym sezonie był wiceprezesem Klubu Motorowego Ostrów. Do zarządu ostrowskiego klubu trafił przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu jako przedstawiciel sponsora strategicznego - firmy Intar.Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, iż to właśnie tej firmie najwięcej zawdzięcza ostrowski klub. Głównie bowiem ta pomoc przyczyniła się do tego iż zespół Intaru przegladzuzlowy.pl mógł z powodzeniem rywalizować w minionym sezonie i wywalczył awans do grona pierwszoligowców. Od minionego wtorku Jan Łyczywek piastuje już stanowisko prezesa. Jak mówi jest to dla niego kolejne wyzwanie i postara się aby jak najlepiej jemu podołać.

- Jak oceni Pan miniony sezon spędzony w KM Ostrów? Czy nie żałuje Pan decyzji podjętej niemal rok temu o współpracy z klubem żużlowym?
- Nie. Kibicem sportu żużlowego jestem od końca lat siedemdziesiątych. Tak jak podkreślałem niejednokrotnie - lubię wyzwania, które mobilizują mnie do jeszcze większej pracy. Teraz prezesura przez najbliższe trzy lata jest takim kolejnym wyzwaniem i myślę że temu zadaniu podołam.

- Co sprawiło iż zgodził się Pan objąć to stanowisko?
- Decyzję o mocniejszym zaangażowaniu się w sport żużlowy tak naprawdę podjąłem 12 listopada. Podczas wcześniejszego spotkania z prezydentem Ostrowa Wielkopolskiego - panem Jerzym Świątkiem i Naczelnikiem Wydziału Kultury Fizycznej Urzędu Miejskiego – panem Stanisławem Kryjomem została ustalona współpraca i pomoc pana prezydenta oraz Urzędu Miejskiego dla sportu żużlowego. Uzgodniliśmy wiele konkretnych spraw i po tym spotkaniu moja decyzja zapadła na tak - na mocniejsze zaangażowanie się w sport żużlowy w Ostrowie Wielkopolskim.

- Do Zarządu wszedł również inny przedstawiciel firmy Intar - pan Przemysław Bieniek. Czy to oznacza, że firma Intar pozostanie nadal sponsorem strategicznym ostrowskiego klubu?
- Ostateczna decyzja zapadnie w najbliższych dniach, ale po ostatnich rozmowach na zarządzie w Intarze decyzja raczej jest na tak.

- Jaka jest Pańska wizja zespołu?
- Nazwiska, które przewijały się w prasie są moim i nie tylko moim marzeniem. Ilu z tych zawodników trafi do ostrowskiego klubu okaże się wkrótce. Poczekajmy.

- A jaką ma pan wizję zarządzania klubem?
- Nastąpi podział obowiązków wobec poszczególnych członków zarządu i osób zaangażowanych w Klubie Motorowym. Ludzie ci, włącznie z moją osobą będą rozliczani z postawionych im zadań.

- Planowany budżet to 2 miliony złotych. Czy musi być on taki, aby w pierwszej lidze zrealizować ambitne cele?
- Zakładam, że powinien on wynosić pomiędzy milionem siedemset, a dwoma milionami złotych. Wtedy klub powinien na w miarę dobrym poziomie funkcjonować w przyszłym roku.

- Czy jest jakaś szansa że w ostrowski żużel duże pieniądze zainwestuje także jakaś nowa firma?
- Rozmowy prowadzimy. Zaangażował się w pozyskanie sponsora strategicznego także Prezydent Ostrowa. Liczymy, że z tych rozmów być może coś wyniknie, ale również ja i cały sztab Klubu Motorowego prowadzi rozmowy z wieloma firmami na temat wsparcia strategicznego. Nie jest to łatwe, ale miejmy nadzieję że wspólnymi siłami uda się to zrealizować i ten drugi sponsor strategiczny w ostrowskim sporcie żużlowym się pojawi.

- Jak Pan widzi przyszłość żużla w Ostrowie. Czy są to optymistyczne spojrzenia?
- Zdecydowanie tak. Gdybym tak nie widział to nie wchodziłbym w ten żużel.

- Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w kierowaniu klubem.
- Ja również dziękuję i pozdrawiam wszystkich kibiców sportu żużlowego.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA