MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Jan Grabowski nowym trenerem KM Ostrów!
21.11.2003

Grzegorz Sokołowski

Dziś w restauracji Olimpijska odbyła się konferencja prasowa zorganizowana z okazji uroczystego podpisania kontraktu z nowym szkoleniowcem Klubu Motorowego Ostrów. Nie zdecydowano się przedłużyć kontraktu z Romualdem Łosiem, dlatego teżna jego miejscu musiał pojawić się ktoś nowy. Zarząd klubu zdecydował się postawić na znanego już w Ostrowie szkoleniowca - Jana Grabowskiego. -Przed dziesięcioma laty, kiedy przez półtora roku pracował w naszym mieście jako trener, zaskarbił sobie serca zarówno zawodników jak i kibiców. Myślę, że dzieło, które wówczas rozpoczął nie zostało zakończone. Teraz będzie ku temu okazja - wyjaśnia sprowadzenie Grabowskiego do Ostrowa prezes KM-u - Jan Łyczywek.
Przypomnijmy, że Grabowski w latach 1993-1994 był trenerem ostrowskiej Iskry. To właśnie za jego czasów na wysokim poziomie funkcjonowała ostrowska szkółka żużlowa. Spod "jego ręki" wyszło kilku świetnych zawodników. Przez ostatnie pięć sezonów pracował on w Rybniku, by w roku bieżącym wprowadzić drużynę RKM-u w szeregi polskiej ekstraligi.
Kontrakt parafowany został na okres trzech lat, a obowiązywał będzie od 1. stycznia 2004. Nie znaczy to jednak, że trener dopiero wówczas przystąpi do pracy, bowiem w Ostrowie pojawi się już z początkiem grudnia, aby uczestniczyć w budowaniu drużyny.

Jan Grabowski:
o swoim odejściu z Rybnika

W Rybniku skończył mi się pewien etap pracy. Osiągnąłem cel, który sobie nakreśliłem. Mam tutaj na myśli nie tylko awans drużyny do ekstraligi, ale wiele medali zdobytych przez moich zawodników zarówno w kraju jak i za granicą. Z klubu odszedłem w przyjaźni. Nigdy za sobą nie palę mostów. Kto wie co się wydarzy? Może jeszcze wrócę do Rybnika...

o drużynie na przyszły sezon
Jeśli chodzi o zawodników, to żadnych nazwisk nie wymienię. Zrobimy wszystko aby czuć się pewnie w pierwszej lidze. Nie będzie tutaj jakichś rewolucji, że usuniemy wszystkich dotychczasowych zawodników, bo jest to niemożliwe. Na pewno podstawowy szkielet zespołu będziemy chcieli utrzymać. Planujemy zatrudnić 3-4 zawodników z zewnątrz.

o szkółce
W grudniu ukaże się ogłoszenie w prasie o naborze do szkółki żużlowej. Planuję nabór chłopców w wieku 14 lat. Na pewno nie będę przyjmował 17-18-latków, bo uważam to za bezcelowe. Miesiąc styczeń będzie dla przyszłych szkółkowiczów czasem na załatwienie niezbędnych formalności, czyli skompletowanie badań lekarskich oraz innych dokumentów. A od kwietnia szkółka rozpocznie treningi.

o planach na przyszłość
W przyszłości chodzi o stworzenie zespołu opartego na ostrowskich wychowankach. Wierzę, że nowowybrany zarząd wraz ze mną będzie dążył do tego, aby stworzyć podwaliny pod silną drużynę tutaj, w Ostrowie Wielkopolskim, abyśmy w przyszłości mogli cieszyć się z awansu drużyny do najwyższej klasy rozgrywek i aby klub żużlowy był chlubą miasta. Jeśli po trzech latach zarząd uzna, że nasza współpraca układa się dobrze, oczywiście kontrakt będę chciał przedłużyć.

o planach na najbliższe dni
Całą sobotę mam przewidzianą na rozmowy z obecnymi ostrowskimi zawodnikami. Dowiedzą się czego ja będę oczekiwał i będą mieli tydzień czasu na podjęcie decyzji czy piszą się na taką współpracę. Działania w zakresie budowania nowej drużyny rozpoczynamy już od poniedziałku. Chcemy stworzyć taki zespół, który będzie gwarantował pewne utrzymanie się w pierwszej lidze.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA