MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel





Elitserien: dobre występy żużlowców Intaru Lazur
26.06.2007

Marcin Herczak

We wtorek dziewiątą rundę spotkań rozegrano w szwedzkiej Elitserien. O ligowe punkty w Szwecji rywalizowała trójka żużlowców Intaru Lazur Ostrów - Peter Karlsson, Charlie Gjedde oraz Mikael Max.

Dackarna Malilla rozgromiła wręcz w swym dzisiejszym pojedynku wyjazdowym Rospiggarnę Halstavik wygrywając 62:34. Jednym z najskuteczniejszych zawodników gości był Peter Karlsson, który zgromadził na swoim koncie dwanaście punktów i trzy bonusy. Sześć punktów i bonus uzbierał z kolei Charlie Gjedde.

Rospiggarna Hallstavik - Dackarna Malilla 34:62

Rospiggarna:
1. Greg Hancock 8 (3,0,2,2,1)
2. Adrian Miedziński 4 (1,1,-,0,2)
3. Janusz Kołodziej 7 (1,3,0,2,1*)
4. Mateusz Szczepaniak 0 (0,0,-,0)
5. Jonas Davidsson 8 (2,1,3,2,0,0)
6. Adam Skórnicki 4 (1*,1*,2,0,0)
7. Jonas Messing ns (-,-,-,-)
8. Jonas Andersson 3 (2,0,0,1)

Dackarna:
1. Fredrik Lindgren 4 (0,1*,2,1)
2. Charlie Gjedde 6 (2,2,1*,1)

3. Hans Andersen 15 (3,3,3,3,3)
4. Peter Karlsson 12 (2*,2*,2*,3,3)

5. Andreas Jonsson 12 (3,3,3,1,2*)
6. Ricky Kling 6 (0,3,1,2*,0)
7. Emil Kramer 7 (3,0,1,3)
8. Joakim Engstrand ns

Wyścigi z udziałem Karlssona i Gjedde:
1): Hancock, Gjedde, Miedziński, Lindgren 4:2
3): Andersen, Karlsson, Kołodziej, Szczepaniak 1:5 (8:10)
5): Kling, Karlsson, Miedziński, Andersson 1:5 (12:18)
6): Kołodziej, Gjedde, Lindgren, Szczepaniak 3:3 (15:21)
7): Andersen, Karlsson, Davidsson, Hancock 1:5 (16:26)
9): Davidsson, Lindgren, Gjedde, Skórnicki 3:3 (21:33)
12): Andersen, Davidsson, Gjedde, Szczepaniak 2:4 (26:46)
13): Karlsson, Kołodziej, Lindgren, Miedziński 2:4 (28:50)
15): Karlsson, Miedziński, Kołodziej, Kling 3:3 (33:57)


Także zwycięstwo odniósł zespół Mikaela Maxa - Piraterna Motala pokonała w wyjazdowym pojedynku Indianernę Kumla 59:37, a Max w pieciu wyścigach zdobył dziewięć punktów i bonus.


Indianerna Kumla - Piraterna Motala 37:59

Indianerna:
9. Magnus Zetterstroem 3 (2,1,w,0,0)
10. Roman Povażhny 1 (1*,0,0,0)
11. Matej Ferjan 9 (2,2,d,1,3,1*)
12. Kai Laukkanen 3 (1*,0,2,0)
13. Piotr Protasiewicz 9 (2*,1,2,2,2)
14. Henrik Gustafsson 10 (3,3,1,0,2,1)
15. Simon Gustafsson 2 (1,-,-,1*)
16. Ludvig Lindgren ns

Piraterna:
1. Kenneth Bjerre 11 (3,1,2*,2,3)
2. Mikael Max 9 (0,3,3,1,2*)
3. Grzegorz Walasek 10 (3,3,3,1,0)
4. Damian Baliński 5 (0,2*,2*,1*)
5. Ryan Sullivan 13 (1,3,3,3,3)
6. Tobias Ingesson 0 (0,-,-,0)
7. Michał Szczepaniak 11 (2,0,3,1,2*,3)
8. Christian Ingesson ns

Wyścigi z udziałem Maxa:
1): Bjerre, Zetterstroem, Povażhny, Max 3:3
6): Max, Ferjan, Bjerre, Laukkanen 2:4 (18:18)
9): Max, Bjerre, Protasiewicz, H.Gustafsson 1:5 (22:32)
12): Walasek, Protasiewicz, Max, Laukkanen 2:4 (28:44)
15): Bjerre, Max, H.Gustafsson, Zetterstroem 1:5 (34:56)


W dzisiejszej kolejce spotkań w Szwecji wystartować miał również Łukasz Jankowski. Jednak spotkanie pomiędzy jego VMS Elit Vetlandą, a Smederną Eskilstuna zostało odwołane ze względu na opady deszczu.

wyniki za: www.speedway.nu


powrót








Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 




© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA