MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel





Gjedde i Tomicek w półfinale eliminacji do IMŒ Grand Prix 2008
24.06.2007

Marcin Herczak

Charlie Gjedde i Lubos Tomicek awansowali do półfinałów eliminacji do cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Grand Prix 2008. W rozegranych dzisiaj w węgierskim Miszkolcu zawodach ćwierćfinałowych Gjedde zajął trzecią lokatę, a Tomicek był siódmy.

1. Rory Schlein (Australia) 14 (3,3,2,3,3)
2. Piotr Protasiewicz (Polska) 12+3 (3,3,2,3,1)
3. Charlie Gjedde (Dania) 12+2 (3,2,2,3,2)

4. Sebastian Ułamek (Polska) 10 (2,1,3,1,3)
5. Chris Holder (Australia) 10 (2,3,1,2,2)
6. Denis Gizatullin (Rosja) 9 (2,2,3,2,d)
7. Lubos Tomicek (Czechy) 8+3 (d,3,1,1,3)

---
8. Zdenek Simota (Czechy) 8+2 (1,2,2,3,0)
---
9. Norbert Magosi (Węgry) 7 (1,0,3,1,2)
10. Joonas Kylmaekorpi (Finlandia) 7 (1,1,1,2,2)
11. Jozef Tabaka (Węgry) 6 (3,w,0,0,3)
12. Rusłan Gatiatov (Rosja) 5 (0,2,3,0,0)
13. Maksim Bogdanov (Łotwa) 5 (2,0,0,2,1)
14. Kjastas Poudzuks (Łotwa) 5 (1,1,1,1,1)
15. Magnus Karlsson (Szwecja) 1 (0,0,0,0,1)
16. Jaroslav Poljuhowicz (Ukraina) 1 (0,1,0,0,0)
r1. Zsolt Bencze (Węgry) ns

Wyścigi z udziałem Gjedde i Tomicka:
2): Gjedde, Gizatullin, Magosi, Poljuchowicz
3): Schlein, Ułamek, Puodżuks, Tomicek-d
7): Tomicek, Gjedde, Kylmaekorpi, Bogdanov
9): Magosi, Protasiewicz, Tomicek, Tabaka
12): Gatiatov, Gjedde, Puodżuks, Karlsson
13): Gjedde, Holder, Ułamek, Tabaka
14): Simota, Gizatullin, Tomicek, Gatiatov
18): Schlein, Gjedde, Protasiewicz, Simota
20): Tomicek, Holder, Karlsson, Poljuchowicz
21 - o 7 miejsce): Tomicek, Simota
22 - o 2 miejsce): Protasiewicz, Gjedde



Na ćwierćfinale swoją rywalizację zakończył z kolei Daniel King. Młody brytyjczyk zajął dziewiąte miejsce podczas eliminacji rozegranej w sobotę w czeskim Mseno.

1. Krzysztof Kasprzak (Polska) 15 (3,3,3,3,3)
2. Renat Gafurov (Rosja) 13 (3,3,2,2,3)
3. Ales Dryml (Czechy) 11 (3,2,1,3,2)
4. Tobias Kroner (Niemcy) 10 (2,2,1,2,3)
5. Izak Santej (Słowenia) 9 (d,3,3,3,0)
6. Jarosław Hampel (Polska) 9 (3,d,2,2,2)
7. Lukas Dryml (Czechy) 8+3 (d,2,3,3,u)
---
8. Lewis Bridger (Wielka Brytania) 8+2 (2,2,2,1,1)
---
9. Daniel King (Wielka Brytania) 8+1 (2,1,3,1,1)

10. Adrian Rymel (Czechy) 6 (2,3,0,0,1)
11. Martin Vaculik (Słowacja) 6 (1,0,0,2,3)
12. Thomas Stange (Niemcy) 6 (0,1,2,1,2)
13. Hynek Stichauer (Czechy) 3 (1,2)
14. Henk Bos (Holandia) 3 (0,1,1,0,1)
15. Friedrich Wallner (Austria) 3 (1,1,w,1,w)
16. Kai de Jong (Holandia) 1 (1,0,0,0,0)
17. Manuel Hauzinger (Austria) 0 (d,0,-,-,-)
18. Richard Wolff (Czechy) 0 (0)

Wyścigi z udziałem Kinga:
3): Gafurov, King, L.Dryml-d, Santej-d
5): Rymel, A.Dryml, King, Vaculik
11): King, Bridger, Bos, de Jong
16): Kasprzak, Hampel, King, Wolff
18): Kroner, Stange, King, Wallner-w


Z kolei w przyszłą sobotę o awans do półfinału eliminacji IMŚ GP walczył będzie Mikael Max, który wystąpi w kwalifikacjach na torze w Motali.

wyniki za: speedway.hu (Miszkolc) oraz pdkmseno.net (Mseno)


powrót








Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 




© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA