MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

List intencyjny w sprawie cyklu turniejów
20.06.2007

Marcin Herczak

W niedzielę przed Turniejem o Łańcuch Herbowy Ostrowa w Ratuszu spotkali się przedstawiciele organizatorów czterech prestiżowych turniejów z Manchesteru, Pardubic, Leszna i Ostrowa. Działacze podpisali list intencyjny w sprawie organizacji już od przyszłego roku wspólnego cyklu żużlowych turniejów, którego nazwa zostanie ogłoszona niebawem. Ma to być coś na wzór Turnieju Czterech Skoczni czy lekkoatletycznej Golden Ligi.

Do Ostrowa przyjechali organizatorzy Memoriału Petera Cravena z Manchesteru - Chris Morton i David Gordon, Zlatej Prilby Pardubice - Evżen Erban i Josef Hstka, a także Ireneusz Igielski i Sławomir Kryjom z Unii Leszno, organizatorzy Memoriału Alfreda Smoczyka. Klub Motorowy Ostrów reprezentowali prezes Jan Łyczywek i dyrektor Janusz Stefański - pomysłodawca stworzenia idei wspólnego cyklu turniejów.

Swojego reprezentanta w Ostrowie nie miało jedynie włoskie Lonigo. Szef tamtejszej Golden Gali - Armando Castagna dzień wcześniej pełnił funkcję prezydenta jury w Vojens podczas półfinału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów i w związku z tym jego przyjazd na Łańcuch Herbowy nie był możliwy. Armando Castagna jest jednak bardzo zainteresowany ostrowskim projektem i już teraz zadeklarował chęć współorganizacji proponowanego cyklu imprez.

"Próbując organizować coś wspólnie możemy zdziałać znacznie więcej" - podkreślał prezes Jan Łyczywek. "Każdy z turniejów na swoją niepowtarzalną historię i tradycję. Nie chcemy niczego w nich zmieniać. Naszym celem jest wprowadzenie wspólnej punktacji całego cyklu, a także współpraca na niwie marketingowej, medialnej jak również przy pozyskiwaniu czołowych żużlowców świata na tego typu turniej" - podkreślał Janusz Stefański.

Bardzo ciekawe rozwiązanie dotyczące punktacji generalnej cyklu zaproponował prezydent Ostrowa, Radosław Torzyński. "Żeby turniej do końca trzymał w napięciu należy wprowadzić progresywny system punktacji. W kolejnych turniejach triumfator otrzymywałbym za zwycięstwo więcej punktów" - tłumaczył włodarz miasta, popierający ideę organizacji wspólnego cyklu turniejów. Zainteresowany tym faktem był również Włodzimierz Jędrzejak - starosta ostrowski, który także uczestniczył w spotkaniu.

"Myślę, że to bardzo ciekawa idea. Żużel potrzebuje nowych impulsów" - podkreślał Evżen Erban z Pardubic. "Każdy z nas pojedynczo nie ma takiej siły przebicia. Wspólnie możemy pozyskiwać międzynarodowych sponsorów" - dodał David Gordon z Manchesteru. - "Idea jest świetna. Możemy stworzyć naprawdę coś wspaniałego" - potwierdzał Ireneusz Igielski z Leszna. Co ciekawe, Anglicy wstępnie rozmawiali już w tej sprawie z żużlowcami. Żywo zainteresowany takim cyklem turniejów jest aktualny mistrz świata - Jason Crump. "Australijczyk od razu zaciekawił się tą propozycją" - dodał Chris Morton. - "Rzeczywiście, idea jest ciekawa. Słyszałem, że działacze chcą zorganizować coś nowego i myślę, że jeśli będzie to odpowiednio zgrane z kalendarzem innych imprez, pomysł może wypalić" - mówił Jarosław Hampel.

Dodajmy, że zamiarem organizatorów jest ufundowanie prestiżowej nagrody dla zwycięzcy całego cyklu, którą mógłby być np.wysokiej klasy samochód.

Na koniec spotkania w Ostrowie, działacze uzgodnili, że wszelkie pomysły dotyczące zasad rozgrywania cyklu turniejów, jego wspólnej - nośnej medialnie nazwy - oraz wszystkich innych spraw organizacyjnych, zostaną przygotowane w formie konspektu i rozesłane po zainteresowanych osobach. Do kolejnych spotkań przedstawicieli ww.klubów ma dojść niebawem, przy okazji DPŚ w Lesznie, finału IMŚJ w Ostrowie czy Zlatej Prilby w Pardubicach. - "Chcemy wszystko doprecyzować jak najszybciej, by już od przyszłego roku ruszyć z nowym produktem" - podkreślają organizatorzy.

info: M. Kmiecik (rzecznik prasowy KM Ostrów)


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA