MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Jan Łyczywek prezesem
19.11.2003

Marcin Herczak

Wczoraj w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Klubu Motorowego Ostrów. Spośród 38 uprawnionych do głosowania członków klubu na spotkanie przybyło 28, co stanowiło 74%.Podczas zebrania podsumowano tegoroczną działalność klubu, dokonano wyboru nowego zarządu, a także dyskutowano o kolejnym sezonie.

Podsumowanie sezonu...
Otwarcia zebrania dokonał były już prezes KM Ostrów - Piotr Szymański, który w kilku zdaniach podsumował miniony sezon. Powiedział on między innymi: -Zespół w minionym roku wspiął się na szczyty swoich możliwości i uzyskał awans do pierwszej ligi. Przyczyniły się do tego przede wszystkim ogromna praca i poświęcenie wielu osób, a w szczególności wiceprezesa d/s finansowych Jana Łyczywka. Opinia o ostrowskim żużlu uległa znacznej poprawie, klub stał się wiarygodny". Częścią podsumowania sezonu były również podziękowania:. "Pragnę podziękować wszystkim osobom, które pomagały nam w minionym sezonie. Działaczom i zawodnikom za trud włożony w osiągnięcie celu. Dziękuję kibicom, a szczególnie Fan Clubowi, który dopingował nasz zespół na torach całego kraju. Dziękuję również Panu Prezydentowi Jerzemu Świątkowi oraz Naczelnikowi Wydziału Kultury Fizycznej Urzędu Miejskiego Stanisławowi Kryjomowi za pomoc którą otrzymaliśmy od miasta. Dziękuję dziennikarzom za owocną współpracę. Dziękuję sponsorom za wsparcie jakie otrzymaliśmy - powiedział Piotr Szymański.
Były prezes złożył także rezygnację w imieniu zarządu: -W imieniu całego zarządu chciałbym złożyć rezygnację z pełnionych funkcji. Szczerze życzę nowo wybranemu zarządowi, aby kontynuował dobrze pracę, która została rozpoczęta w mijającym roku.

Na plusie...
Miniony sezon zakończył się nie tylko sukcesem sportowym, ale także finansowym ostrowskiego klubu. Potwierdziły się bowiem doniesienia o tym, iż Klub Motorowy Ostrów ma uregulowane wszelkie zobowiązania. Ze sprawozdania finansowego, które przedstawił Jan Łyczywek wynika, iż przychody w minionym roku wyniosły 1.001.141,01 zł, a wydatki 979.947,89 zł. Największa pulę przychodów stanowiły środki z reklam (47,3% dochodów), a także ze sprzedaży biletów i programów na zawody żużlowe (27,8%). Z kolei do największych wydatków należały oczywiście kwestie finansowe związane z zawodnikami (44,9% kosztów).

Absolutorium dla zarządu
Swoje sprawozdanie przedstawiła także Komisja Rewizyjna Klubu Motorowego. Od dnia 20 maja 2002 roku - czyli od daty założenia tegoż klubu do wczoraj odbyło się 15 posiedzeń. Komisja nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości poza sprawą z byłym prezesem klubu - Panem Łukaszem Malaką, który pobrał z klubu pewną kwotę pieniężną, z której jeszcze do końca się nie rozliczył. Komisja rewizyjna nie wniosła żadnych zastrzeżeń do pracy ostatniego zarządu i wniosła o udzielenie mu absolutorium, które jednomyślnie zostało przegłosowane.

Nowy zarząd...
Wobec rezygnacji złożonej przez zarząd w końcowej fazie zebrania wybrane zostały nowe władze klubu. Statut KM Ostrów mówi bowiem, iż po Walnym Zebraniu musi istnieć zarząd składający się z 5 - 9 osób. Zdecydowaną większością głosów wybrano nowy zarząd Klubu Motorowego, w którego skład weszli: Jan Łyczywek, Przemysław Bieniek, Piotr Szymański, Tadeusz Grądzielewski oraz Bartosz Wodniczak. Jak na razie liczy on pięć osób, gdyż pozostałe cztery miejsca postanowiono zostawić dla przedstawicieli ewentualnych sponsorów strategicznych. Po kilkuminutowej konsultacji wymieniona wyżej piątka wybrała spośród siebie osobę, która będzie piastowała stanowisko prezesa. Zgodnie z przewidywaniami osobą tą będzie Jan Łyczywek, który w minionym sezonie pełnił funkcję wiceprezesa d/s finansowych ostrowskiego klubu. Według statutu kadencja nowych władz trwać będzie 3 lata.
-Dziękuję za zaufanie jakim zostałem obdarzony. Jest to duże wyzwanie, ale postaram się mu podołać. Nie mam zbyt dużego doświadczenia, jednak przy pomocy moich współpracowników będę robił wszystko abyśmy byli w czołówce drużyn pierwszoligowych. Czy się uda - zobaczymy. Ja jestem optymistą. Optymizm jest połową sukcesu, resztę stanowić będzie ciężka praca. Dołożymy wszelkich starań, aby ostrowski żużel ciągle szedł naprzód, a jak będzie przekonamy się za rok - powiedział Jan Łyczywek, tuż po objęciu stanowiska prezesa.

Nowy sezon...
Nie mogło oczywiście zabraknąć także tematów dotyczących kolejnego sezonu. Ostrowski klub na chwilę obecną nie posiada bowiem trenera. Nadchodzi także czas podpisywania kontraktów z zawodnikami. -Zdajemy sobie sprawę iż konieczne są zmiany w naszym zespole. Jest już pewna wizja, ale na konkrety jeszcze za wcześnie. W tym tygodniu powinna zapaść decyzja odnośnie szkoleniowca, a przecież wiadomo iż on także musi mieć swoje zdanie co do składu drużyny - powiedział Jan Łyczywek.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA