MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Po konferencji dotyczšcej Łańcucha Herbowego...
06.06.2007

Marcin Herczak

Dzisiaj w sali kolumnowej ostrowskiego Ratusza odbyła się specjalna konferencja dotycząca 55 turnieju o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego, który odbędzie się 17 czerwca o godzinie 17:00 na ostrowskim Stadionie Miejskim.

"Turniej o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego to najstarszy turniej żużlowy w Polsce. Możemy być z tego dumni że właśnie turniej ostrowski jest najstarszym w naszym kraju. Staramy się aby z roku na rok Łańcuch Herbowy był rozgrywany w coraz lepszej obsadzie. W ubiegłym roku stawka zawodników była już godna tego turnieju, a w tym wystartują już praktycznie wszyscy najlepsi zawodnicy których start tego dnia był możliwy" - mówił Jan Łyczywek prezes Klubu Motorowego Ostrów.

Właśnie dziś poznaliśmy pełną obsadę tegorocznego turnieju. 17 czerwca o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego rywalizować będą: Jason Crump, Nicki Pedersen, Andreas Jonsson, Antonio Lindbaeck, Chris Harris, Jarosław Hampel, Joe Screen, Krzysztof Kasprzak, Lee Richardson, Leigh Adams, Łukasz Jankowski, Mariusz Węgrzyk, Rune Holta, Tomasz Gollob, Wiesław Jaguś oraz Mikael Max. Oficjalnie pierwszym rezerwowym turnieju będzie Andrzej Huszcza, który w zawodach o Łańcuch Herbowy debiutował trzydzieści jeden lat temu - 24 października 1976 roku.

"Myślę, że tegoroczny 55 Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego będzie godną imprezą tej liczby. Główne trofeum - Łańcuch Herbowy w oczywisty sposób związany jest z herbami miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Myślę więc że w tej sytuacji nie muszę tłumaczyć o wadze promocji miasta przy okazji tego turnieju. Wierzę że również przy okazji kolejnych edycji turnieju będziemy mogli wspólnie wiele zdziałać dla dobra nie tylko ostrowskiego sportu ale i dla wszystkich mieszkańców. Chciałbym wszystkich Państwa zaprosić na ten turniej i chciałbym abyśmy w tym dniu wszyscy stworzyli taką wielką sportową, ostrowską rodzinę. Ja być może trochę przekornie, żartobliwie ale ostatnio zaczynam mówić iż Ostrów Wielkopolski aspiruje do żużlowej stolicy Polski. Ambicje warto mieć i świadomie używam takiego hasła - Ostrów Wielkopolski żużlowa stolica Polski" - mówił Radosław Torzyński, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

"Rzeczywiście obsada zawodów jest bardzo silna. Powiem iż mocniejszej nie szło w tym roku zgromadzić. Bo tak naprawdę ze ścisłej światowej czołówki zabraknie jedynie dwóch zawodników - Grega Hancocka oraz Hansa Andersena. Hancock z chęcią by przyjechał do Ostrowa, ale niestety ma w tym terminie indywidualne mistrzostwa swojego kraju. A to termin którego ruszyć w żaden sposób nie można. Wszystkie federacje tego przestrzegają. Z kolei Andersen po prostu w takich turniejach nie jest skłonny brać udziału czego dowodem są również inne imprezy. I pozostaje konsekwentny i nie był w ogóle zainteresowany przyjazdem do Ostrowa. Myślę że cała pozostała stawka to jest stawka naprawdę wybitnych żużlowców. Wystarczy wspomnieć iż żużlowcy Ci mają na swoim koncie indywidualnie lub w drużynie 69 medali mistrzostw świata. To chyba najlepiej obrazuje skalę jaką klasę prezentują uczestnicy tegorocznego turnieju o Łańcuch Herbowy" - mówił Janusz Stefański, dyrektor Klubu Motorowego Ostrów.

"Już myślimy o organizacji przyszłorocznego Łańcucha Herbowego miasta Ostrowa Wielkopolskiego. I myślę że już za parę miesięcy zaskoczymy Państwa następnymi innowacjami które będziemy chcieli wprowadzić. Także cały czas podnosimy sobie poprzeczkę wyżej" - dodał Jan Łyczywek.


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA