MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel





Risager i Tomicek w półfinałach IMŒJ
13.05.2007

Marcin Herczak

Zagraniczni juniorzy Intaru Lazur Ostrów - Morten Risager oraz Lubos Tomicek wywalczyli wczoraj awans do półfinałów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Odpadł z kolei w rundzie kwalifikacyjnej Daniel King.

Morten Risager wygrał skandynawską rundę kwalifikacyjną, która odbyła się w sobotę w szwedzkiej Motali. Duńczyk zgromadził na swoim koncie trzynaście punktów i w wyścigu barażowym o pierwsze miejsce pokonał Nicolaia Klindta oraz Simona Gustafssona.

1. Morten Risager (Dania) 13+3 (3,3,3,2,2)
2. Nicolai Klindt (Dania) 13+2 (3,3,2,3,2)
3. Simon Gustafsson (Szwecja) 13+1 (2,3,2,3,3)
4. Ricky Kling (Szwecja) 11 (2,0,3,3,3)
5. Thomas H.Jonasson (Szwecja) 11 (2,3,3,3,u)
6. Patrick Hougaard (Dania) 10 (3,2,0,2,3)
7. Billy Forsberg (Szwecja) 10 (1,1,3,2,3)
---
8. Kenneth Hansen (Dania) 9 (3,2,2,1,1)
---
9. Dannie Soderholm (Dania) 7 (1,2,1,2,1)
10. Viktor Bergstroem (Szwecja) 6 (1,1,2,0,2)
11. Carl Johan Raugstad (Norwegia) 5 (0,1,1,1,2)
12. Robin Tornqvist (Szwecja) 4 (2,2,u,-,-)
13. Klaus Jakobsen (Dania) 2 (1,0,1,0,0)
14. Joni Keskinen (Finlandia) 2 (0,0,1,1,0)
15. Teemu Lahti (Finlandia) 1 (0,1,0,0,0)
16. Jari Makinen (Finlandia) 1 (d,0,0,0,1)
17. Andreas Messing (Szwecja) 1 (1)
18. Linus Ekloef (Szwecja) 1 (1)

4): Risager, Gustafsson, Forsberg, Lahti
7): Risager, Tornqvist, Bergstroem, Makinen
10): Risager, Klindt, Soderholm, Hougaard
16): Jonasson, Risager, Raugstad, Jakobsen
17): Kling, Risager, Hansen, Keskinen
21): /o 1 miejsce/ Risager, Klindt, Gustafsson



Lubos Tomicek o awans do półfinału walczył w chorwackim Gorican gdzie z dorobkiem dziesięciu punktów zajął czwartą lokatę. Awansować nie zdołał z kolei Daniel King, który zgromadził na swoim koncie osiem punktów i w wyścigu barażowym o miejsce rezerwowego w półfinale przegrał z Andriejem Karpovem.

1. Krzysztof Buczkowski (Polska) 14 (3,3,3,2,3)
2. Jurica Pavlic (Chorwacja) 13 (2,3,3,3,2)
3. Maksim Bogdanow (Łotwa) 12 (3,2,1,3,3)
4. Lubos Tomicek (Czechy) 10 (3,3,t,1,3)

5. Marcin Jędrzejewski (Polska) 10 (2,2,3,2,1)
6. Filip Sitera (Czechy) 10 (2,1,2,3,2)
7. Ben Barker (Wielka Brytania) 9 (3,1,1,2,2)
---
8. Andriej Karpow (Ukraina) 8+3 (0,3,2,3,d)
---
9. Daniel King (Wielka Brytania) 8+2 (1,2,2,w,3)
10. Nikola Martinec (Chorwacja) 8+1 (1,1,3,2,1)
11. Igor Kononow (Rosja) 4 (2,0,0,w,2)
12. Davor Volk (Słowenia) 4 (1,0,2,0,1)
13. Andrea Baroni (Włochy) 3 (w,0,1,1,1)
14. Matija Duh (Słowenia) 2 (0,2,0,0,0)
15. Wiaczesław Gieruckij (Łotwa) 1 (0,d,0,1,0)
16. Jaroslaw Poljuchowicz (Ukraina) 1 (1,-,-,-,-)
r1. Renato Cvetko (Chorwacja) 2 (1,0,1)
r2. Nikola Pigac (Chorwacja) 1 (1,0)

3): Tomicek, Pavlic, King, Karpow
6): Buczkowski, King, Martinec, Baroni
7): Tomicek, Jędrzejewski, Sitera, Kononow
9): Martinec, Volk, Pigac, Cvetko, (Tomicek-w/t)
12): Jędrzejewski, King, Bogdanow, Gieruckij
14): Bogdanow, Buczkowski, Tomicek, Duh
15): Sitera, Barker, Cvetko, King-w
17): King, Kononow, Volk, Duh
20): Tomicek, Barker, Baroni, Gieruckij
21): /o 8 miejsce/ Karpow, King, Martinec


Półfinały Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów odbędą się w Vojens (16 czerwca) oraz w Daugavpils (17 czerwca). Z kolei turniej finałowy rozegrany zostanie 9 września w Ostrowie.

powrót








Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 




© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA