MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Powiedzieli po meczu...
30.04.2007

Grzegorz Sokołowski

Prezentujemy Państwu wypowiedzi, które zarejestrowaliśmy wczoraj, bezpośrednio po meczu ostrowskich żużlowców z TŻ-em Lublin. Zapraszamy do lektury!


Lech Kędziora (trener Intaru Lazur Ostrów Wlkp.)
Zwycięstwo na pewno bardzo nas cieszy, choć osiągnęliśmy je z trudem ze względu na słabą dyspozycję Mariusza Węgrzyka. Nie wiem co dzieje się z jego silnikami. Przed nami ciężkie dni, aby właściwie przygotować Mariusza do występu w Gdańsku. Na pewno powinniśmy się cieszyć z dobrej jazdy zawodników zagranicznych. Przede wszystkim Screena, Gjeddego, o braciach Karlssonach nie wspominając.

Peter Karlsson (Intar Lazur Ostrów Wlkp.)
To mój trzeci mecz w Polsce w tym roku i po raz trzeci ścigam się na trudnym, dziurawym torze. Myślę, że spotkanie mogło się podobać, ale naprawdę tor był bardzo trudny. Strasznie dużo dziur. Odnieśliśmy kolejne zwycięstwo. Myślę, że jesteśmy mocną drużyną, szczególnie u siebie. Wydaje mi się, że tutaj w Lublinie polegnie kilka silnych zespołów.

Joe Screen (Intar Lazur Ostrów Wlkp.)
Miałem problemy z wydechem i zawaliłem jeden z wyścigów, dlatego też bardzo chciałem się pokazać w moim ostatnim starcie. Zrobiłem to dla kibiców. Starałem się tym bardziej, że w moim ostatnim meczu, w Rybniku nie spisałem się najlepiej, nie miałem swojego dnia.

Charlie Gjedde (Intar Lazur Ostrów Wlkp.)
Dzisiejszy tor był naprawdę trudny. Po próbie toru wydawało mi się, że to będzie zacięte spotkanie i rzeczywiście tak się stało. Wynik właściwie przez całe spotkanie oscylował w granicy remisu. W trakcie meczu mieliśmy taki mały moment przestoju. Na szczęście potrafiliśmy się pozbierać i odnieśliśmy zwycięstwo.

Mariusz Węgrzyk (Intar Lazur Ostrów Wlkp.)
Niestety coś poszło nie tak. Jedyną rzeczą, z której się cieszę jest fakt, że wygraliśmy to spotkanie, bo zawody były rzeczywiście ciężkie. Daliśmy radę. Myślę, że właśnie tak powinno to wyglądać – jeżeli ktoś zawiedzie, a dziś zawiodłem ja, reszta drużyny powinna ciągnąć wynik. Dziś tak się stało.

Janusz Stachyra (trener TŻ Sipmy Lublin)
Mecz podobny do ubiegłorocznego, z tym, że wtedy był to inny zespół. Mecz był wówczas wygrany dopiero ostatnim biegiem. Dzisiaj jest to kandydat do ekstraklasy. Ja tylko mogę pogratulować im zwycięstwa, ale z tym co jadą nie mają co szukać w ekstraklasie, bo jeszcze szybciej spadną jak wejdą. Wiem coś na ten temat, bo sam przejeździłem osiemnaście lat w ekstralidze, reszta to pierwsza liga, druga i tam jest inny świat, tam się jeździ na innych obrotach, jeszcze szybciej, jeszcze na przyczepniejszych torach jak dzisiaj.

Dariusz Śledź (TŻ Sipma Lublin)
Tor był bardzo trudny. Widowisko na pewno było wspaniałe, mogło podobać się kibicom. Myślę jednak, że spotkanie mogło być jeszcze lepsze, gdyby ten tor był w lepszym stanie. Niestety w nocy padał deszcz i tor był jaki był. Będziemy starać się, aby ten to był coraz lepszy, a widowiska coraz ciekawsze. Mam nadzieję, że nikt poza Ostrowem tutaj nie wygra.

Tomasz Piszcz (TŻ Sipmy Lublin)
Cóż można powiedzieć? Ciężki przeciwnik. My byliśmy nastawieni na walkę, nie skazywaliśmy się z góry na przegraną. Środek zawodów to potwierdził, a końcówka należała już do Ostrowa. Mocny zespół. Myślę, że w ekstralidze niejeden zespół miałby z nimi na pewno problemy. Szkoda, bo przegraliśmy drugi mecz i to dość minimalnie. To lubelski trochę się rozsypał. To jest specyfika tego toru, jeśli nie jest co jakiś czas równany. Nie było to jednak jakieś specjalne działanie przeciwko gościom.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA