MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Po I Gali Sportu Żużlowego
02.04.2007

Marcin Herczak

W sobotę w sali ostrowskiego kina "Komeda" odbyła się I Gala Sportu Żużlowego. Pojawili się na niej wszyscy reprezentanci Polski zarówno wśród seniorów jak i juniorów. Obecny był oczywiście także sztabszkoleniowy reprezentacji, działacze Polskiego Związku Motorowego, Głównej Komisji Sportu Żużlowego, działacze żużlowi, sędziowie a także dziennikarze mediów ogólnopolskich.

"W przededniu rozgrywek żużlowych w 2007 roku, które odbędą się w kraju i na świecie wszyscy mamy różne marzenia. Jedni chcą awansować, drudzy chcą zdobywać tytuły mistrzowskie. Mamy życzenia, które chcemy żeby się spełniały. Z całą pewnością wszyscy chcielibyśmy, żeby Polak wrócił na najwyższe podium Indywidualnych Mistrzostw Świata. Na taką chwilę czekamy od 1973 roku. Przed całą naszą 25-osobową kadrą wraz z trenerami staje zadanie osiągnięcia najważniejszych celów" - rozpoczął Andrzej Grodzki, wiceprezes Polskiego Związku Motorowego.

Na początek wszyscy zgromadzeni obejrzeli krótki film obrazujący Finał DPŚ z 2005 roku, kiedy to Polacy wywalczyli tytuł mistrzów świata. Z pewnością w nadchodzącym sezonie będzie okazja do osiągnięcia kolejnego takiego sukcesu, tym bardziej że zawody finałowe odbędą się w Lesznie. "Trzeba się odpowiednio przygotować i wybrać tych najlepszych zawodników, którzy będą dysponowali wówczas najlepszą formą" - mówił Marek Cieślak, trener reprezentacji.

Chwilę później przyszedł czas na zaprezentowanie składu reprezentacji. Jako pierwsi na scenie pojawili się szkoleniowcy - Marek Cieślak, Piotr Żyto oraz Mirosław Kowalik. W końcu reprezentacyjne nominacje z rąk Andrzeja Grodzkiego oraz Piotra Szymańskiego, przewodniczącego GKSŻ zaczęli odbierać także żużlowcy - Damian Baliński, Tomasz Chrzanowski, Rafał Dobrucki, Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Rune Holta, Krzysztof Jabłoński, Wiesław Jaguś, Tomasz Jędrzejak, Krzysztof Kasprzak, Janusz Kołodziej, Adrian Miedziński, Piotr Protasiewicz, Sebastian Ułamek oraz Grzegorz Walasek, którzy tworzą kadrę seniorów. Następnie dołączyli do nich ci, którzy znaleźli się w reprezentacji juniorów - Krzysztof Buczkowski, Adrian Gomólski, Paweł Hlib, Marcin Jędrzejewski, Mateusz Jurga, Patryk Pawlaszczyk, Maciej Piaszczyński, Mateusz Szczepaniak, Karol Ząbik oraz Grzegorz Zengota.

W roku 2007 trójka polskich zawodników rywalizować będzie w cyklu IMŚ Grand Prix. "W tym roku moja jazda będzie dużo dynamiczniejsza niż w poprzednim sezonie. Postanowiłem podjąć wyzwanie i pojechać o tytuł Mistrza Świata. Temu podporządkowane jest całe moje życie w tym roku. Przygotowuję się do tego przedsięwzięcia podobnie jak w latach 1998 i 1999. Myślę, że w tym roku zobaczycie dobrą jazdę. Postaram się zrobić wszystko, co w mojej mocy" - zadeklarował Tomasz Gollob. A o jak najlepszy wynik starać się będą również Jarosław Hampel oraz Wiesław Jaguś.

Prezentacje multimedialne zaprezentowały w sobotę ośrodki, które w 2007 roku będą organizatorami prestiżowych imprez - Leszno (Drużynowy Puchar Świata), Częstochowa (finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, finał Złotego Trofeum FIM 80ccm) a także Ostrów (finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów).

Podczas gali doszło także do podpisania umowy sponsorskiej z firmą Intar, która zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nadal pozostanie sponsorem strategicznym Klubu Motorowego Ostrów.

Niejako na zakończenie swoje najpopularniejsze przeboje zaprezentował zespół Big Cyc. Po koncercie członkowie kadry oraz zaproszeni goście udali się na uroczysty bankiet.


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA