MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Marcin Liberski goœcił sponsorów
27.03.2007

Marcin Herczak

Żużlowiec Intaru Lazur Ostrów, Marcin Liberski postanowił przejść na kontrakt zawodowy. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie pomoc grona sponsorów. W ramach wdzięczności za okazaną pomoc junior ostrowskiego klubu zaprosił darczyńców na spotkanie, które odbyło się w sobotę w barze Tabakiera w Krotoszynie, przy ulicy Raszkowskiej 2.

Spotkanie to było doskonałą okazją do tego, aby wszyscy Ci którzy wspierają Marcina mogli się lepiej poznać, a także bliżej poznać samego żużlowca. Poznać go od innej strony - nie od strony zawodnika, który prezentuje się na torze, a od strony zwykłego człowieka.

Wszyscy zainteresowani mogli również podyskutować z dyrektorem Klubu Motorowego Ostrów - Januszem Stefańskim oraz trenerem - Lechem Kędziorą. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele kibiców z Krotoszyna.

„Chciałem bardzo gorąco wszystkich przywitać. Dziękuję Państwu za przybycie. Jak wiadomo przeszedłem na kontrakt zawodowy i nie wyobrażałbym sobie tego sezonu bez Państwa pomocy. Dlatego przede wszystkim chciałbym w tej chwili za tą pomoc serdecznie wszystkim podziękować” - przywitał zgromadzonych Marcin Liberski.


Menedżer Marcina, Mateusz Pawlicki przedstawił cele, jakie zostały założone w związku z tegorocznym sezonem - ”Założyliśmy sobie dwa cele. Przede wszystkim awans do ekstraligi z Klubem Motorowym Ostrów. Jednak priorytetem naszym jest Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Wszyscy chcemy, aby Marcin awansował do tego finału. Nie ukrywam, że liczymy również na dobry wynik w samym finale. Uważam iż sukces Marcina na torze będzie sukcesem nas wszystkich, ponieważ będę to wielokrotnie powtarzał że to właśnie dzięki Wam Marcin jest na kontrakcie zawodowym i posiada, komfort psychiczny ale przede wszystkim zaplecze sprzętowe, aby wystartować w sezonie 2007.”


Mateusz Pawlicki poinformował także o sytuacji sprzętowej zawodnika - „Już teraz zgromadziliśmy dwa kompletne motocykle. W niedalekich planach zakupić mamy kolejny silnik. Jeśli chodzi o początek sezonu 2007 to zaczął się dla nas pechowo. Już od początku mieliśmy kłopoty zarówno z jednym jak i z drugim silnikiem, ale dzięki Państwu - sponsorom poradziliśmy sobie z tymi kłopotami.”

Głos zabrał również Janusz Stefański, dyrektor Klubu Motorowego Ostrów: „Chciałbym przede wszystkim, w imieniu Marcina także bardzo podziękować za to że Państwo chcecie go wspierać. Bardzo się z tego powodu cieszę. Przez te piętnaście lat siedzenia w różny sposób że tak powiem od środka jeśli chodzi o sport żużlowy w Ostrowie widziałem między innymi to jak zaczynał Tomasz Jędrzejak. Cieszę się bardzo że Marcin zaczyna iść właściwie jakby tą samą drogą. I powiem coś co jest bardzo ważne. Żeby osiągnąć duży sukces trzeba cały czas zaciskać zęby i cały czas iść do przodu. I cały czas dopracowywać te wszystkie szczegóły, które świadczą o tym że coś jest profesjonalne albo nie. To jest naprawdę bardzo duże wyzwanie, ale do odważnych świat należy i oby to się Marcinowi udało”.

Wiadomo iż 1 kwietnia podczas turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Marcin Liberski zaprezentuje się już w nowym kevlarze, będzie dysponował także nowymi obszyciami motocykli na których oczywiście pojawią się reklamy sponsorów.


Korzystając z okazji zapytaliśmy kilku sponsorów o to dlaczego akurat Marcina Liberskiego postanowili wesprzeć, a także o cele stawiane przed nim:

„Między innymi ze względu na to iż Marcin jest wychowankiem ostrowskim. Jest nadzieją naszego ostrowskiego speedway’a i wiążę z nim duże nadzieje. Życzymy mu, aby jeździł dobrze” - powiedział Łukasz Pawlicki, z firmy Okna Dekor.

„Myślę, że jest przyszłość w tym zawodniku. Marcin postawił przed sobą ambitne cele i są one wystarczające. Myślę że ja już nie muszę nic więcej od niego wymagać” - mówił Sławomir Oszczęda, z firmy Oszczęda.

„Znam się z Marcina wujem i jego przyjaciółmi i postanowiłem mu pomóc. Mam nadzieję że będzie Marcinowi dobrze szło w lidze i będą go omijały kontuzje - to jest najważniejsze” - powiedział Tomasz Strankowski, z firmy Transport Międzynarodowy i Krajowy Strankowski.

„Powodem tego że zaczęliśmy go wspierać jest przede wszystkim to że jest mądrym chłopakiem. Rokuje, przynajmniej ja tak myślę nadzieje. Nie twierdzę że zostanie mistrzem świata, ale myślę że odegra jakąś rolę w polskim żużlu. Po za tym to sympatyczny chłopak, otwarty, grzeczny przede wszystkim. Myślę że to były takie główne powody. Nie stawiam żadnych wymagań przed Marcinem, gdyż nie chcę wywierać żadnej presji. Uważam iż on sam wie co ma robić. Zresztą mu powiedziałem uda się super, nie uda się - trudno” - mówił Radosław Podejma, właściciel baru Tabakiera .


”Chcieliśmy w ten sposób podziękować za nawiązanie współpracy. Myślę że spotkanie się udało, mam nadzieję że wszyscy są zadowoleni. Chcieliśmy zebrać wszystkich w jednym miejscu, aby jeszcze lepiej się poznali i myślę że udało nam się to” - podsumował na zakończenie Marcin Liberski.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA