MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Kolejarz Rawicz - Intar Przeglšd Żużlowy.pl Ostrów - szczegóły
21.10.2003

Grzegorz Sokołowski

Tak jak już informowaliśmy - stało się to, na co ostrowscy kibice czekali przez ostatnie lata. Ich ulubieńcy postawili kropkę nad "i" wygrywając wyjazdowe spotkanie w Rawiczui tym samym uzyskali awans do przyszłorocznych rozgrywek o DM I ligi!
Pierwsze spotkanie obydwu drużyn zakończyło się 13-punktowym zwycięstwem Ostrowian, dlatego sprawa awansu nie wydawała się być jeszcze przesądzona. Dodajmy, że przed meczem rewanżowym wiadomo było, że Rawiczanie w miejsce kontuzjowanego Czecha - Tomasa Topinki mogą skorzystać z usług młodego Rosjanina - Renata Gafurowa. Jeśli dodać do tego plotki o pojawieniu się w niedzielnym meczu Piotra Świderskiego oraz śmiałe zapowiedzi trenera Bernarda Jądera, wówczas sprawa awansu którejkolwiek z drużyn wydawała się być otwarta. -Wynik z Ostrowa mnie zadowala - stwierdził po pierwszym meczu trener naszych rywali. -Tak miało być, te 13 punktów odrobimy bankowo. Na 200 procent - dodał.
Na szczęście dla ostrowskiej ekipy rzeczywistość zweryfikowała marzenia i pobożne życzenia znanego doskonale w Ostrowie trenera. W momencie, kiedy wiadomo już było w jakich zestawieniach wystartują obydwie ekipy, licznie zgromadzona ostrowska publiczność wiedziała, że szansa przed jaką stanęli ich ulubieńcy jest nie do zaprzepaszczenia. Rawiczanie przystąpili bowiem do meczu bardzo osłabieni brakiem kontuzjowanych: Tomasa Topinki oraz Piotra Świderskiego. Ostrowianie natomiast desygnowali do walki swój najsilniejszy krajowy skład, w którym brakowało jedynie Adama Jaziewicza, wsparty Larsem Gunnestadem oraz Matejem Ferjanem.
Niestety kibicom nie dane było oglądać emocjonujących zawodów. Stało się tak na skutek bardzo źle przygotowanego toru, który - jak stwierdził Lars Gunnestad - bardziej przypominał tor crossowy niż żużlowy. Obiekcje dotyczące toru zgłaszali zarówno goście jak i gospodarze. Później okazało się, że pretensje te były w pełni uzasadnione, bowiem nawet miejscowi, dla których tor miał być atutem, mieli spore problemy z płynnym pokonywaniem łuków.
Pierwsza seria startów, wygrana przez gości 10:8 pokazała, że Rawiczanom niezmiernie trudno będzie odrobić 13-punktową stratę z Ostrowa. W wyścigu czwartym doszło do bardzo groźnie wyglądającego upadku lidera gospodarzy - Piotra Dyma, na którego wpadł potrącony przez Rafała Chińskiego Przemysław Tachert. Poszkodowany, tor opuścił w karetce pogotowia. Na szczęście po badaniach lekarskich okazało się, że poza potłuczeniami Piotrowi nic poważnego się nie stało i jest zdolny do dalszej jazdy. Pomimo tego faktu do końca zawodów nie pojawił się on jednak na torze.
Po kolejnych trzech wyścigach zakończonych remisowo (wyścigi: 4, 5 oraz 6) w dalszym ciągu dwoma punktami prowadzili goście. W wyścigu siódmym można było zobaczyć ładną walkę o pierwsze miejsce pomiędzy Gunnestatem, a Nowaczykiem. Ostatecznie na pierwszym miejscu przyjechał Norweg.
Wyścig ósmy i dziewiąty wygrali zawodnicy Intaru Przegląd Żużlowy.pl w stosunku 4:2 i powiększyli swoją przewagę do 6 punktów. Bieg dziesiąty wygrał, desygnowany do walki w ramach rezerwy taktycznej, najlepszy tego dnia zawodnik gospodarzy - Marcin Nowaczyk. Wyścig jedenasty również zakończył się jego zwycięstwem; na ostatnim łuku, po wyraźnym błędzie Mateja Ferjana zdołał on wyprzedzić Słoweńca i zapisał na swoim koncie kolejne trzy punkty. Po tym wyścigu na tablicy wyników widniał rezultat 35:31 dla gości i już wówczas było wszystko jasne - Intar Przegląd Żużlowy.pl awansował do pierwszej ligi!!! Radość ostrowskich kibiców, którzy przez całe spotkanie bardzo żywiołowo wspierali swoich ulubieńców była ogromna. Wystrzeliły szampany, słychać było głośne "dziękujemy".
Wyścig dwunasty wygrali Ostrowianie w stosunku 4:2, natomiast wyścigi nominowane (13, 14 i 15) zakończyły się remisowo, co ustaliło wynik spotkania na 42:48.
Wśród gości koncertowo pojechał zdobywca 14 punktów - Lars Gunnestad. Zakontraktowanie Norwega na ten mecz okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Z bardzo dobrej strony pokazali się również Krzysztof Stojanowski oraz Matej Ferjan. Ambitnie pojechał również Marcin Dąbrowski. Jeśli chodzi o gospodarzy, to na wyróżnienie zasłużył zdobywca 15 punktów Marcin Nowaczyk, który nie uzyskał jednak wsparcia ze strony kolegów.

Wypowiedzi pomeczowe:
Romuald Łoś (trener Intaru Przegląd Żużlowy.pl):
Co tu dużo mówić? Cały tydzień ciężko przepracowaliśmy. Dziś przyjechaliśmy na stadion około godziny 14:00. Tor był spreparowany. Wiele uwag było do sędziego. Sędzia stwierdził, że widział gorsze tory, po czym po próbie toru sam zobaczył, że nawierzchnia jest naprawdę zła. Gospodarze zapłacili frycowe poprzez ten tor. Spadli z ligi na własne życzenie. Trzeba było stworzyć widowisko; kibic właśnie po to przyszedł, a oni tego nie zrobili.

Punktacja indywidualna:
Intar przegladzuzlowy.pl Ostrów:
1.Lars Gunnestad 14 (3,3,3,2,3)
2.Przemysław Tajchert 0 (0,w,u,-,-)
3.Matej Ferjan 11 (3,3,3,2,0)
4.Marek Latosi 3 (2,0,1,0,d)
5.Krzysztof Stojanowski 12 (d,3,3,3,3)
6.Marcin Liberski ns (-,-,-,-,-)
7.Marcin Dąbrowski 5 (2,0,1,1*,1*)
8.Tomasz Kwiatkowski 3 (1,2)

Kolejarz Rawicz:
9. Sean Wilson 7 (2,2,2,d,1*)
10.Marek Mróz 3 (1*,1*,0,-,1)
11.Piotr Dym 1 (1,-,-,-,-)
12.Rafał Chiński 8 (0,2,2,2,2)
13.Tomasz Kruk 7 (1,2,1,1,2)
14.Marcin Kędziora 0 (-,-,-,0,0)
15.Marcin Nowaczyk 15 (3,1*,2,3,3,3)
16.Dariusz Myler 1 (1,0)

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA