MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Stowarzyszenie kibiców sportu żużlowego zaprasza w swoje szeregi
12.03.2007

Marcin Herczak

Stowarzyszenie kibiców sportu żużlowego "Czarne Diabły" powstało przy Klubie Motorowym Ostrów. Wszystkie niezbędne dokumenty rejestracyjne zostały złożone dnia 12 lutego w Sądzie Rejestrowym w Poznaniu i obecnie organizacja czeka na oficjalną rejestrację.

Ostrowski speedway ma ponad 75-letnie tradycje i choć sekcja żużlowa w naszym mieście przeżywała wzloty i upadki, to jednak czarny sport na trwałe wrósł się w jego krajobraz. Nie trzeba być wielkim znawcą tej dyscypliny, aby zauważyć, że z roku na rok Klub Motorowy staje się coraz bardziej profesjonalny i wiarygodny, drużyna osiąga coraz lepsze wyniki, a grono sympatyków speedwaya wciąż rośnie. Dlatego zrodził się pomysł, aby powołać do życia stowarzyszenie kibiców działających na rzecz rozwoju tej pięknej i fascynującej dyscypliny.

"4 lutego odbyło się zebranie założycielskie stowarzyszenia kibiców sportu żużlowego „Czarne Diabły”. Wzięły w nim udział 22 osoby. W jego wyniku stowarzyszenie zostało powołane do życia. Został zatwierdzony jego statut oraz wybrano władze stowarzyszenia" - wyjaśniła Ewa Bilan, wiceprezes stowarzyszenia kibiców.

Założyciele stowarzyszenia stawiają przed sobą ambitne cele, które będą starali się realizować jak najlepiej, na ile tylko pozwolą na to możliwości.

"Wydaje mi się że poziom sportowy i organizacyjny Klubu Motorowego jest już ekstraligowy. I my kibicowsko ze swojej strony też chcielibyśmy podążyć tą drogą i też chcielibyśmy w jak najkrótszym czasie do tego poziomu dołączyć" - mówi Jarosław Sobczak, prezes stowarzyszenia kibiców "Czarne Diabły".

"Chcielibyśmy aby to kibicowanie w Ostrowie stawało się coraz bardziej profesjonalne, stadion bardziej kolorowy. A ludzie przychodzący na Stadion Miejski mogli obserwować nie tylko show na torze, ale także na trybunach" - kontynuuje Ewa Bllan.

Założyciele stowarzyszenia zdają sobie sprawę że przed nimi wiele wyzwań, jednak są gotowi je podjąć, bo dobro żużla leży im na sercu. Priorytety stowarzyszenia to promocja żużla oraz podnoszenie poziomu kultury życia kibicowskiego na Stadionie Miejskim. "Chcemy swe cele realizować m.in. poprzez organizację dopingu, opraw meczowych, organizację wyjazdów na mecze ligowe Klubu Motorowego, zawody rangi krajowej, europejskiej i światowej, nawiązywanie współpracy z kibicami innych ośrodków żużlowych, organizowanie spotkań z wybitnymi zawodnikami i byłymi żużlowcami czy organizowanie pokazowych i towarzyskich meczów sportowych" - informują o swoich planach kibice ostrowskiego klubu.

"Ja się bardzo cieszę, że takie stowarzyszenie powstało. Wierzę, że współpraca między Klubem Motorowym a stowarzyszeniem będzie się rozwijała. My jesteśmy otwarci na każdą propozycję. Wierzę, że wypracujemy wiele wspólnych tematów, które będą upiększały zawody żużlowe, bo kulturalny doping jest bardzo ważny na każdych zawodach. Mam głębokie przekonanie że liczba członków stowarzyszenia będzie się pomnażać szybko bo im więcej będzie kibiców zorganizowanych na stadionie żużlowym to te zawody będą bardziej atrakcyjne" - mówi Jan Łyczywek, prezes Klubu Motorowego Ostrów.

Pierwsze efekty działalności stowarzyszenia "Czarnych Dabłów" będą widoczne podczas weekendu inaugurującego uroczyście sezon 2007 w Ostrowie a więc w dniach 31 marca - 1 kwietnia. Wówczas między innymi po raz pierwszy zostanie zaprezentowana flaga Klubu Motorowego Ostrów o wymiarach 20 metrów x 12 metrów. "Sektorówka" zostanie zaprezentowana już podczas prezentacji Intaru Lazur Ostrów, która odbędzie się 31 marca na ostrowskim rynku. Pojawią się również specjalne gadżety w postaci szalików, czapeczek, t-shirtów, polówek, długopisów, podkładek pod program. "Jeśli te gadżety nie w całości będą jeszcze gotowe na 31 marca to raczej powinny być w całości gotowe na pierwszy mecz ligowy, a więc 9 kwietnia" - poinformował Janusz Stefański, dyrektor Klubu Motorowego Ostrów.

Klub Motorowy wspólnie ze stowarzyszeniem kibiców chce także nawiązać kontakt z pozostałymi klubami pierwszej ligi w celu wzajemnego udostępniania bezpłatnych biletów na spotkania ligowe dla zorganizowanych grup kibiców.


Założyciele stowarzyszenia kibiców sportu żużlowego "Czarne Diabły" zapraszają w swoje szeregi wszystkich chętnych, którym zależy na rozwoju kulturalnego dopingu podczas zawodów żużlowych.
"Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy. Lubisz żużel? Zależy Ci na promocji tej dyscypliny? Chcesz się przyłączyć do dopingu? Masz ciekawe pomysły? Jeżeli odpowiedź na przynajmniej jedno z tych pytań brzmi „tak” - Stowarzyszenie kibiców ostrowskiego sportu żużlowego „Czarne Diabły” to coś właśnie dla Ciebie! Żeby wstąpić w nasze szeregi trzeba być pełnoletnim i wypełnić deklarację członkowską (wystarczy skontaktować się z nami poprzez e-mail, telefonicznie lub osobiście). Serdecznie zapraszamy!" - mówią inicjatorzy.

Kontakt z zarządem stowarzyszenia:
e-mail: stowarzyszenie-cd@o2.pl
telefon:
Prezes Jarosław Sobczak 696037980
Wiceprezes Wojciech Tarchalski 609856109
Wiceprezes Ewa Bilan 506111245powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA