MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Œwięta u osób zwišzanych z KM Ostrów
23.12.2006

Marcin Herczak

Już jutro wszyscy zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Dziś postanowiliśmy przedstawić Państwu co o Świętach Bożego Narodzenia w swoich domach opowiedziały nam osoby związane z Klubem Motorowym Ostrów.


Jan Łyczywek (prezes Klubu Motorowego Ostrów): "Od lat święta spędzamy w rodzinnym gronie. Jak tylko pamiętam, zawsze szlachtuję karpie. Zawsze jest to na mojej głowie. Kilka lat temu miałem nawet taki przypadek - wiadomo że ryba jest śliska i zamiast młotkiem uderzyć w głowę karpia uderzyłem się w palec. Dla mnie karp jest tradycyjną potrawą, bardzo mi smakuje podczas wieczoru wigilijnego. Prezenty będę przygotowywał w ostatnich dniach. Od trzech lat marzy mi się ekstraliga i to chyba będzie najlepszy prezent dla naszego grona - ta upragniona ekstraliga niech zawita do Ostrowa Wielkopolskiego na jak najdłużej".

Janusz Stefański (dyrektor Klubu Motorowego Ostrów): "Na tyle na ile czas mi pozwala i potrafię to staram się pomóc w przygotowaniach do świąt. Nie da się ukryć, że większość rzeczy spada jednak na barki żony. Z potraw wigilijnych najbardziej lubię barszczyk i karpia. Zarówno otrzymywanie jak i dawanie prezentów jest miłe. Dawanie prezentów sprawia rzeczywiście dużo satysfakcji i nie ukrywam, że w wielu momentach, nie tylko przy okazji Świąt Bożego Narodzenia sprawia mi to radość. Na przykład kupowanie żonie kwiatów tak zupełnie bez przyczyny. Z każdego otrzymanego prezentu się cieszę, bo chyba każdy prezent tak samo sprawia radość. Szczególnie kiedy jest dawany szczerze, a w gronie rodzinnym zawsze jest dawany szczerze. Tak naprawdę największym prezentem są ci najbliżsi".

Piotr Szymański (przewodniczący GKSŻ, członek Klubu Motorowego Ostrów): "Święta zawsze spędzamy rodzinnie. Wigilię spędzamy najpierw u moich teściów, a później jedziemy do moich rodziców. Tak już od kilku lat spędzamy Wigilię. Święta też - jedno święto u jednych rodziców, drugie święto u drugich rodziców. Nigdy nie pomagam w przygotowaniach. Od lat kultywuje taką tradycję, teraz już także z moich sześcioletnim synkiem że zawsze dzień przed Wigilią wracamy późno do domu, około 21. A w Wigilię wyjeżdżamy już o 9 rano myć samochód, a wracamy przed 17 bo jeszcze przecież trzeba zrobić różnego rodzaju zakupy. Z potraw wigilijnych najbardziej lubię karpia, ogólnie lubię ryby. Nie mam jakiegoś wymarzonego prezentu. Lubię dostawać wszystkie prezenty, szczególnie niespodzianki. Sam także oczywiście lubię dawać prezenty. Szczególne marzenia na rok przyszły? Aby udało nam się coś zrobić z polskim żużlem - głównie chodzi mi tutaj o kwestie reprezentacji Polski".

Lech Kędziora (trener Intaru Lazur Ostrów): "Tradycyjnie, jak co roku święta spędzimy w gronie rodzinnym. Jest to taki ostatni miły, spokojny weekend, który można spędzić rodzinnie. Podczas którego można zregenerować siły i przygotować się do nadchodzącego, ciężkiego sezonu. Przygotowania? - raczej nie pomagam, jest to dla mnie zmora jeśli tak można powiedzieć. Najlepiej lubię już przychodzić na gotowe i korzystać z dobroci. Moją ulubioną potrawą wigilijną jest karp po poznańsku, którego najlepiej przygotowuje moja żona. Myślę, że nie ma jakiegoś specjalnego prezentu który chciałbym otrzymać. Ja już jestem w takim wieku, że z każdego prezentu będę zadowolony. Radość sprawia mi zarówno otrzymywanie jak i dawanie prezentów. Muszę się zmobilizować, tym bardziej że mam dwie kobiety w domu i jakoś wznieść na wyżyny i zrobić dobre prezenty".

Marcin Liberski (żużlowiec Intaru Lazur Ostrów): "Święta kojarzą mi się ze śniegiem, chociaż święta tuż tuż a tu śniegu nie widać. Dla mnie są one okazją do spędzenia czasu z rodziną, do tego aby porozmawiać, przemyśleć wszystko. Tegoroczne święta również spędzę w rodzinnym gronie. W każde święta dostaję dość dużo prezentów i ze wszystkich bardzo się cieszę. Sam oczywiście także przygotowuję podarunki, mam na to czas do końca tygodnia. Mam takie jedno marzenie, ale nie mogę go zdradzić".

Wypowiedzi z 18.12.2006


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA