MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

"Życzmy sobie, że za rok będziemy się cieszyć ekstraligš"
11.12.2006

Marcin Herczak

W piątek poznaliśmy nazwiska zawodników, którzy podpisali już kontrakty z Klubem Motorowym. Jak poinformował nas Prezes, Jan Łyczywek skład nie jest jednak jeszcze do końca skompletowany i można spodziewać się jeszcze co najmniej jednego zawodnika w zespole Intaru Lazur Ostrów. A wszystko po to, aby trzecia próba wywalczenia awansu do ekstraligi zakończyła się powodzeniem. O sprawach związanych z budowaniem zespołu na sezon 2007 rozmawialiśmy z włodarzem ostrowskiego klubu w miniony piątek.

Czy trudno było zbudować taki zespół?
"Na pewno wymagało to sporo rozmów i negocjacji. Ten zespół nie jest jednak jeszcze do końca skompletowany. Na pewno minimum jeszcze jeden zawodnik doszlusuje do naszej drużyny. Negocjacje były trudne, ale rzeczowe. Przedstawialiśmy konkretne oferty, zawodnicy je rozpatrywali. Zaczynając od Petera Karlssona, kończąc na Marku Loramie. Szybko przekonaliśmy ich do naszego klubu. O Petera Karlssona czy o Marka Lorama ubiegało się wiele zespołów ekstraligowych, nie wspominając już o pierwszoligowych, a jednak obaj ci zawodnicy wybrali Ostrów Wielkopolski. Również Łukasz Jankowski po praktycznie dwóch spotkaniach zdecydował się na podpisanie kontraktu z nami. Zarówno on sam jak i my również liczymy że jego kariera zacznie się w sposób prawidłowy rozwijać i będzie jednym z czołowych zawodników naszej drużyny. Bo Łukasz jest głodny sukcesów i wierzę że pójdzie w ślady swojego ojca".

No właśnie, a czym Pan przekonał Marka Lorama czy Petera Karlssona?
"Peter Karlsson jest związany z nami już trzeci rok. I tutaj chyba przede wszystkim zadecydowała wiarygodność. Jesteśmy klubem, który dotrzymuje wszelkich ustaleń. I myślę że to właśnie przekonało Petera do naszego klubu po raz trzeci choć jak wspomniałem ofert miał mnóstwo. Mark Loram podobnie. Nasza oferta, może nie do końca była nawet najbardziej atrakcyjna, ale jednak wybrał Ostrów Wielkopolski z czego się bardzo cieszymy i wierzę że będzie również bardzo mocnym punktem naszego zespołu."

A jak wygląda obecnie sytuacja Tomka Jędrzejaka i Michała Szczepaniaka? Jest szansa że zobaczymy ich w Ostrowie?
"Tomek jest kuszony wieloma ofertami. Ma kontrakt dwuletni z nami, ale jest możliwość wypożyczenia. Ja bym bardzo chciał, aby Tomek w Ostrowie jeździł w kolejnym sezonie. Myślę że decyzja zapadnie niebawem i przekonamy się wówczas czy Tomek będzie czwarty sezon z rzędu startował w Ostrowie czy w klubie ekstraligowym. Decyzja zapadnie na pewno przed świętami. Jeśli chodzi o Michała Szczepaniaka praktycznie kontrakt jest gotowy. Michał go analizuje. Nie da się ukryć że przy tym dużym popycie na zawodników Michał również ma wiele ofert. Myślę, że naszą najbardziej rozważa. Na dniach podejmie decyzję i wierzę że będzie to Ostrów Wielkopolski".

A czy wiadomo już jaki będzie budżet klubu na nowy sezon?
"Na pewno nie będzie większy niż w tym sezonie, a raczej będziemy robić pewne ograniczenia. Będziemy oszczędni w wydatkach. Mamy już pewne doświadczenie i wiemy na czym można zaoszczędzić, a gdzie ulokować większe środki, aby dało to lepsze efekty. Także myślę że chcąc walczyć o tą ekstraligę będzie on oscylował około trzech milionów złotych."

Czyli w myśl przysłowia do trzech razy sztuka?
"I oby to się sprawdziło. Życzmy sobie tego nawzajem, że za rok będziemy się cieszyć ekstraligą i będziemy montować zespół na ekstraligę."

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA