MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

"Przede wszystkim organizacja i cel sportowy"
22.11.2006

Marcin Herczak

W poniedziałkowe południe oficjalnie ogłoszono iż nowym szkoleniowcem Klubu Motorowego Ostrów został Lech Kędziora. Kilka minut później trener odpowiedział na kilka pytań.


Co sprawiło iż zdecydował się Pan na pracę w Ostrowie?
Przede wszystkim organizacja tego klubu i cel sportowy, który chce klub osiągnąć zaważyły o tym że przyszedłem do Ostrowa, nie patrząc nawet na to jak będzie wyglądał zespół.

W ostatnich dwóch sezonach ostrowski zespół ocierał się o ekstraligę. Czy Lech Kędziora podoła wyzwaniu i zespół wywalczy ten awans?
Ja myślę, że w sporcie są rzeczy nieprzewidzialne. Niemniej jest zadanie postawione drużynie. Jest zadanie postawione w stosunku do mojej osoby, że dobrze by się stało gdybyśmy awansowali do ekstraligi. Myślę, że na pewno będzie dużo konkurentów, zresztą widzicie sami że do potentatów którzy chcą walczyć o ekstraligę wyrasta Gorzów, jest Rybnik - spadkowicz i również myślę że Gniezno ostatniego słowa nie powiedziało i Gdańsk, który chce wrócić do ekstraligi.

Wspominał Pan iż sztuką było by ostrowski zespół nie awansował w minionym sezonie do ekstraligi. Czego Pana zdaniem zabrakło?
Myślę, że jest to nie moją rolą oceniać czego zabrakło. Niemniej ja sobie mogę zdawać sprawę, ale nie chciałbym wychodzić na jakiegoś bufona czy znawcę tematu i lepiej jak to zostawimy. Dlaczego Ostrów przegrał to działacze i zawodnicy Ostrowa powinni wiedzieć.

Czy więc zawodnicy, którzy jeździli w ubiegłym sezonie mogą się Pana obawiać?
Nie, dlaczego? Ja mam dobre kontakty z zawodnikami. Zawsze trzeba patrzeć na to z dwóch stron - że jest to człowiek, że jest to zawodnik. I pewne zrozumienie, pewny kontakt musi być między trenerem, działaczami, kibicami jeśli chodzi o zawodnika. Rzeczą naturalną jest że każdy zawodnik chce jechać jak najlepiej. Chce zdobywać punkty, co za tym idzie pieniądze, za tym idzie również sława i miejsce drużyny w lidze. Jeśli to zawodnicy rozumieją to na pewno ten wspólny sukces będzie nam osiągnąć bardzo łatwo.

Wspomniał Pan o kibicach. Z ostrowskimi kibicami różnie chyba się Panu powodziło...
Oczywiście, ja nie mówię że wśród kibiców są same aniołki. Nikt mnie na pewno nie darzy sympatią jeśli chodzi o rywali gdy walczy mój zespół w którym pracuję i z pewnością to się odnosi na moją osobę. Myślę jednak iż tych prawdziwych kibiców jest wielu w Ostrowie. Gdy ostatnio tutaj przyjechałem po zwycięstwie naszego zespołu nad Zieloną Górą zauważyłem takie jakby zdenerwowanie u kibiców bo nie wiedzieli jak się mają zachować. Czy podziękować, czy zaśpiewać mi sto lat czy gwizdać bo zrobiliśmy wówczas dużą niespodziankę. Podsumowując łaska kibica na pstrym koniu jeździ.

Jak Pan zamierza ich przekonać do siebie? Zwycięstwami?
Ja myślę że trener nie ma nigdzie łatwo, gdy przychodzi na nowy grunt. Musi troszeczkę czasu upłynąć. Myślę, że właśnie zwycięstwami i celem jaki mamy wytyczony przygarnę sobie kibiców.

Dwadzieścia lat temu reprezentował Pan ostrowski klub jako zawodnik. Jak Pan wspomina te starty?
Szkoda, że wówczas nie awansowaliśmy. Zajęliśmy trzecie miejsce. Właśnie takiej publiki bym chciał jaka była dwadzieścia lat temu. Jeżdżąc wspólnie ze Stefanem Żeromskim robiliśmy takie różne mijanki na torze i na pewno się to podobało. Chciałbym wspomnieć także o zawodnikach z Ostrowa, mam tu na myśli Jacka Brucheisera, Franka Jaziewicza, Rysia Małeckiego czy Romka Tajcherta. To była ta podstawa tego zespołu i wspominam to bardzo dobrze, choć były pewne zgrzyty. Niemniej na sprzęcie Jacka Brucheisera bardzo dobrze się czułem na torze.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA