MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Po konferencji prasowej Klubu Motorowego Ostrów
20.11.2006

Marcin Herczak

Jak już informowaliśmy podczas dzisiejszej konferencji prasowej Klubu Motorowego Ostrów poinformowano iż nowym szkoleniowcem Klubu Motorowego Ostrów został Lech Kędziora. Nie zabrakło jednak również innych tematów dotyczących ostrowskiego speedway'a. Poniżej przedstawiamy Państwu najważniejsze tematy poruszone podczas spotkania.

Lech Kędziora trenerem
"Od dnia dzisiejszego trenerem Klubu Motorowego Ostrów jest Pan Lech Kędziora - rozpoczął Jan Łyczywek, prezes Klubu Motorowego Ostrów.

"Po jednym dłuższym spotkaniu, które odbyło się kilkanaście dni temu na neutralnym terenie uzgodniliśmy z Panem Lechem warunki co do rocznego kontraktu prowadzenia drużyny z Ostrowa - pierwszego zespołu, drużyny juniorów oraz szkółki żużlowej. Wiemy jakie stawiamy sobie cele i wierzę że uda nam się to osiągnąć. Choć można powiedzieć że to jest tylko sport i wszystko może się zdarzyć, ale ponownie spróbujemy powalczyć o ekstraligę. Wierzę że juniorzy pod egidą Lecha Kędziory zrobią postęp, a także że kolejni adepci uzyskają licencję i Klub Motorowy Ostrów będzie miał coraz więcej własnych wychowanków. Wierzę że ta współpraca z Panem Lechem Kędziorą będzie wyglądała bardzo dobrze, że wniesie wiele nowego, świeżej krwi do naszego zespołu i ciężka praca która na pewno nas czeka przyniesie sukces" - mówił Jan Łyczywek.

"Cóż mogę dodać, właściwie Pan Prezes już powiedział wszystko. Ja się cieszę że znalazłem się w tym klubie. Głównym punktem który przeważył że postanowiłem tutaj pracować jest wizerunek klubu, który przedstawił mi Pan Prezes, przekonał mnie że klub ten jest zorganizowany jeśli chodzi o sprawy sportowe bardzo dobrze, że jest świetna organizacja także po za klubem, ze sponsorami. Brakowało tylko tego wyniku który został wytyczony mojemu poprzednikowi. Niemniej myślę że czeka mnie ciężkie zadanie bo wiadomo że po próbach awansu które się nie udały jest jeszcze jedna do przekroczenia i musimy ją pokonać. Musimy ją pokonać wszyscy razem, z zarządem klubu, zawodnikami, sponsorami i wszystkimi ludźmi którzy chcą wyniku sportowego na wysokim poziomie w Ostrowie. Ja tutaj sam nie zrobię bo nie mam rąk które leczą, ale myślę że przy wspólnej sile zrobimy ten wynik, który jest wytyczony" - mówił Lech Kędziora, nowy szkoleniowiec ostrowskiego klubu.


Zawodnicy
Wszystkich kibiców interesują zapewne nazwiska zawodników, którzy reprezentować będą ostrowski klub w nowym sezonie. Póki co muszą się jednak oni jeszcze uzbroić w cierpliwość.
"Odpowiedzialny za kompletowanie zespołu jest Pan Prezes Łyczywek. Ja wezmę taki skład jaki mi Prezes przedstawi. Wiem że na pewno nie będę miał takich warunków jakie były kiedyś, nie będzie już takiego budżetu. Zespół może być uszczuplony o niektóre nazwiska, aczkolwiek nie musi. Niemniej myślę, że ostatnie zdanie należy do Pana Prezesa" - mówił Lech Kędziora.

"Tak jak już oficjalnie podaliśmy kontrakt roczny ma podpisany Peter Karlsson, a także ostrowscy juniorzy. Tomek Jędrzejak ma dwuletni kontrakt. Michał Szczepaniak miał kontrakt, który obowiązywał by przez dwa lata w przypadku wywalczenia awansu do ekstraligi. Tak, jest on teraz zawodnikiem wolnym. Nie da się ukryć że prowadzimy rozmowy z wieloma zawodnikami. Zrobiło się jednak wielkie zapotrzebowanie na zawodników z czołówki krajowej czy światowej, szczególnie w ekstralidze, każdy zespół wysoko zawiesza poprzeczkę. My również w tych negocjacjach, rozmowach uczestniczymy. Ale poczekajmy, jeszcze trochę cierpliwości. Na pewno oficjalnie skład ogłosimy 8 grudnia. Nie zasypujemy gruszek w popiele, praktycznie codziennie są prowadzone rozmowy. Zawodnicy niekiedy grają na zwłokę. Mając kilka intratnych ofert w ekstralidze i pierwszej lidze czekają i analizują oferty by wybrać tą najbardziej konkretną. Nie da się ukryć że my nie damy się zwariować, chcemy nadal realnie stąpać po ziemi tak jak to czyniliśmy przez ostatnie trzy sezony. Choć nie ukrywam że jednak chciałoby się wprowadzić trochę świeżej krwi do Ostrowa. Na pewno jedna, dwie zmiany będą w drużynie seniorów. Oczywiście również jeśli chodzi o juniorów prowadzimy intensywne rozmowy i na pewno pojawią się dwa, trzy ciekawe nazwiska z zewnątrz" - poinformował prezes Łyczywek.


Bez Ferjana
Wiadomo już iż w przyszłym sezonie plastronu ostrowskiego klubu nie założy Matej Ferjan. Prezes Jan Łyczywek wyjaśnił przyczyny takiego stanu rzeczy - "Matej był jednym z czołowych zawodników naszej drużyny w minionym sezonie. Powiem jednak iż troszeczkę nie fair wobec nas postąpił. Tak jak wszystkim zawodnikom, tak i Matejowi staraliśmy się płacić praktycznie na bieżąco, zaraz po spotkaniu za dany mecz wypłacano pieniądze. Tak było do ostatniego spotkania w Toruniu, gdzie otrzymał pieniądze tylko za dojazd, a pozostałe miał mieć uregulowane w okresie dwóch - trzech tygodni. Prowadziliśmy z nim rozmowy odnośnie nadchodzącego sezonu i byliśmy zainteresowani jego osobą. Jednak przyszedł taki dzień, w którym Matej wysłał pismo do GKSŻ-u krótkiej treści, ale dosyć dosadne, że Klub Motorowy Ostrów zalega mu pieniądze i prosi o wyciągnięcie konsekwencji wobec klubu. Uderzyło to mnie dosyć poważnie, że przez cały sezon miał płacone na bieżąco, a kilkunastodniowe opóźnienie tak potraktował. To między innymi też wpłynęło na to, że Matej po prostu nie identyfikuje się z naszym klubem, myśli wyłącznie o pieniądzach. Ponadto zamierza startować w pięciu czy sześciu ligach. To też jest nadludzki wysiłek, nie wiadomo jak to wytrzyma. Także z Matejem Ferjanem rozstaliśmy się, oczywiście w zgodzie. Podziękowaliśmy mu, życząc powodzenia sukcesów na torach".


Tomasz Jędrzejak nadal zawodnikiem Klubu Motorowego
Media dolnośląskie informowały w ostatnich dniach iż zawodnikiem WTS-u Wrocław został Tomasz Jędrzejak. Póki co jest on jednak nadal zawodnikiem Klubu Motorowego Ostrów.
"Kwestia Tomka nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Tomek ma kontrakt dwuletni. Rozmawiałem z nim i powiedział że byłby zainteresowany jazdą w innym zespole. Ostateczna decyzja należy jednak do klubu. Choć nic na siłę nie będziemy robić i jeśli koniecznie będzie chciał odejść to porozmawiamy na ten temat. Jednak jeszcze mamy na to czas, bo póki co tak jak powiedziałem na chwilę obecną jest zawodnikiem naszego klubu" - wyjaśnił prezes Łyczywek.


Sponsorzy tytularni pozostaną...
Najprawdopodobniej nie zmieni się także nazwa drużyny. Firmy Intar i Lazur zadeklarowały wstępnie dalsze sponsorowanie klubu. Do uroczystego podpisania umów dojdzie jednak na początku grudnia, podczas spotkania ze sponsorami klubu.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA