MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

KM Ostrów 2006: Organizacja prestiżowych imprez
21.10.2006

Marcin Herczak

W tegorocznym sezonie Klub Motorowy Ostrów był organizatorem aż czterech prestiżowych imprez. Z pewnością na pierwszy plan wysuwa się turniej o Łańcuch Herbowy. Oprócz tych zawodów w Ostrowie odbyły się: półfinał IMEJ, turniej o Puchar Prezydenta Ostrowa, a już jutro odbędzie się Memoriał Rifa Saitgariejewa.

Łańcuch Herbowy
Tegoroczny turniej o Łańcuch Herbowy zgromadził na starcie gwiazdy światowego żużla. O cenne trofeum walczyli między innymi byli indywidualni mistrzowie Świata - Greg Hancock, Nicki Pedersen oraz Gary Havelock. Były indywidualny mistrz Świata juniorów od wielu lat znajdujący się w światowej czołówce - Leigh Adams. Jeden z najbardziej widowiskowo jeżdżących żużlowców świata - Andreas Jonsson, a także były indywidualny mistrz Polski rodem z Norwegii - Rune Holta. W sumie w turnieju wystartowało 12 zawodników, którzy byli lub będą w przyszłym sezonie uczestnikami Grand Prix. Trzech spośród nich było w przeszłości indywidualnymi mistrzami Świata, pięciu miało na swoim koncie tytuł czempiona globu w kategorii juniorów, a łącznie wszyscy zdobyli dotąd ponad 40 medali w imprezach rangi mistrzostw Świata wśród seniorów.

17 września na ostrowskim stadionie pojawili się także: jedyny polski indywidualny mistrz Świata - Jerzy Szczakiel oraz była Miss Polonia i jedna z najpiękniejszych kobiet w konkursie Miss World - Katarzyna Borowicz. Oboje byli gośćmi honorowymi imprezy.

Przy okazji 54 turnieju o Łańcuch Herbowy niecodzienna była prezentacja. Żużlowcy pokazali się publiczności w powozach konnych, które produkowane są przez firmę KALWAGEN z Kalisza na cały świat (między innymi na dwór królowej brytyjskiej). W pierwszym powozie finalistki tegorocznego konkursu Miss Polonia prezentowały główne trofeum - Łańcuch Herbowy.

Przed zawodami śpiewała "Kapela znad Baryczy", która z tej okazji skomponowała nawet specjalną piosenkę o Łańcuchu.

Z kolei do dekoracji trójka najlepszych zawodników wyjechała w towarzystwie trzydziestu motocyklistów z Klubu Motocyklowego Iskra z Nowych Skalmierzyc. Natomiast tuż po wręczeniu głównej nagrody dzięki specjalnym urządzeniom w powietrze wystrzelono 2,5 miliona konfetti.

Patronat honorowy nad tegorocznym Łańcuchem Herbowym sprawował Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego. Warto podkreślić iż ostrowska impreza otrzymała 10.000 zł dofinansowania z Funduszu Promocji i Rozwoju PZM.

Wydany program zawodów liczył aż 84 strony. Tak grubego programu nie opublikowano w Ostrowie nigdy dotąd.


Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europu Juniorów
Organizacja półfinału została wysoko oceniona przez działaczy Polskiego Związku Motorowego. Pochlebne opinie na ten temat wypowiadali także Andrzej Grodzki - przedstawiciel UEM oraz Czech Milan Spinka, arbiter zawodów.

23.204 zł - tyle zarobił Klub Motorowy Ostrów na organizacji półfinału IMEJ. Jest to z pewnością dobry wynik zważywszy na fakt że w większości ośrodków żużlowych w Polsce organizacja turniejów indywidualnych jest deficytowa. W sumie Komitetowi Organizacyjnemu udało się pozyskać 25 sponsorów.

Impreza miała znaczącą promocję medialną. Między innymi po raz pierwszy w historii ostrowskiego żużla szczegółowe informacje na temat ostrowskiego turnieju można było odnaleźć na oficjalnej stronie internetowej półfinału: www.polfinalostrow.pl . W sumie odwiedziło ją ponad 4.000 osób z Polski, Czech, Holandii, Niemiec, Słowenii, Belgii, Norwegii, Australii, Austrii, Irlandii, Kanady, Rosji, Wielkiej Brytanii, Danii i Francji. Wszyscy mogli zapoznać się nie tylko z informacjami dotyczącymi zawodów, ale również z historią i dniem dzisiejszym Ostrowa. Charakterystyka miasta została bowiem w sposób znaczący wyeksponowana na stronie internetowej półfinału.


Turniej o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego
W zawodach zorganizowanych 2 kwietnia na starcie stanęło 7 zawodników zagranicznych i 9 krajowych. Gwiazdą zawodów był jeden z najlepszych aktualnie żużlowców świata - Rune Holta.

Zawody zapowiadały oryginalne plakaty. Zamiast zdjęcia pojawiła się na nich karykatura Petera Karlssona.

Na tegoroczny turniej o Puchar Prezydenta sprzedano 4.001 biletów. Dla porównania w roku ubiegłym na te same zawody rozprowadzono ich znacznie mniej - wówczas sprzedano 1.482 wejściówki.


Memoriał Rifa Saitgariejewa
Memoriał żużlowca, który dostarczał ostrowskim kibicom wielu wspaniałych emocji. Zawody upamiętniające zawodnika który z pewnością zasłużył sobie na miejsce w naszych myślach i sercach na zawsze. I to nie tylko ze względu na osiągnięcia, ale przede wszystkim ze względu na życiową postawę.

Odbędzie się już jutro, w niedzielę 22 października. Początek o godzinie 14:00. Organizatorzy liczą na zainteresowanie ze strony kibiców, bo to przecież głównie dla nich organizowane są takie turnieje.

Gorąco zachęcamy Państwa do przybycia na X Memoriał Rifa Saitgariejewa, bo Rif swoją postawą na turniej poświęcony Jego Pamięci zasłużył.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA