MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

X Memoriał Rifa Saitgariejewa, niedziela, godz 14:00
21.10.2006

Marcin Herczak

Już jutro na torze Stadionu Miejskiego rozegrany zostanie X Memoriał Rifa Saitgariejewa. Memoriał żużlowca, który dostarczał ostrowskim kibicom wielu wspaniałych emocji. Upamiętnijmy więc tego zawodnika pojawiając się na zawodach, których początek zaplanowano na godzinę 14:00.

Rif Saitgariejew do Ostrowa Wielkopolskiego trafił w 1994 roku i błyskawicznie wywalczył sobie miejsce w składzie ówczesnej Iskry. Przede wszystkim dzięki swej zadziorności oraz widowiskowej, a przy tym skutecznej jeździe. Nazywany był "Tatarską strzałą". Przydomek ten idealnie oddawał sposób jazdy jaki prezentował. W pierwszym roku startów w lidze polskiej wystąpił w siedemnastu spotkaniach Iskry uzyskując średnią 2,474 punktu na bieg (w 95 wyścigach wywalczył 234 punkty i jeden bonus). Rok później po wycofaniu ostrowskiego zespołu z rywalizacji ligowej reprezentował barwy zespołu z Zielonej Góry, gdzie uzyskał średnią biegową 2,732 (82 wyścigi, 215 punktów, 9 bonusów). W 1996 roku znów założył plastron Iskry. Wywalczył średnią biegopunktową 2,638 (zdobył 122 punkty i 2 bonusy w 47 wyścigach). Wystąpił w dziesięciu spotkaniach. Z pewnością występów tych byłoby zdecydowanie więcej gdyby nie wydarzenia z 6 czerwca. Wówczas niestety Rif po raz ostatni wyjechał na tor. W pierwszym swoim starcie, trzecim wyścigu zawodów odniósł zwycięstwo. Kilkanaście minut później feralny wyścig piąty i karambol w wyniku którego 18 czerwca Rif Saitgariejew odszedł od nas. Kilka dni później w strugach ulewnego deszczu tysiące ostrowian żegnały swojego ulubieńca, odpowadzając Go do granic Ostrowa. Mimo iż Rif przegrał swój ostatni wyścig, ten najważniejszy - o życie to z pewnością zasłużył sobie na miejsce w naszych myślach i sercach na zawsze i to nie tylko ze względu na osiągnięcia, ale przede wszystkim ze względu na życiową postawę.

Z takiego też założenia wychodzą działacze Klubu Motorowego Ostrów organizując X Memoriał Rifa Saitgariejewa. "Chcemy upamiętnić tego zawodnika i dlatego podjęliśmy się organizacji tego Memoriału" - mówi Janusz Stefański, dyrektor Klubu Motorowego Ostrów.

Organizatorzy zbudowali ciekawą obsadę zawodów, ale niestety nieco pokrzyżowały im plany rozgrywki na torach brytyjskich o Tarczę Cravena i listę startową trzeba było zmodyfikować. Udało się jednak zaprosić dość wyrównaną stawkę zawodników, którzy powinni stworzyć ciekawe widowisko. "Myślę, że będzie to ciekawy turniej. Będzie bardzo wyrównana stawka i chyba tak naprawdę każdy z żużlowców może być pierwszy jak i ostatni" - mówi dyrektor ostrowskiego klubu.

"Gorąco zapraszamy kibiców, by pojawili się na tych zawodach. Wiem, że kibice wielokrotnie dopominali się, że chcą uczcić Rifa Saitgariejewa. Chcemy wyjść im naprzeciw. Sami również pamiętamy o tym wybitnym zawodniku. W tym roku mamy dziesiątą rocznicę tego nieszczęśliwego wypadku i śmierci Rifa Saitgariejewa i warto tę cześć temu zawodnikowi oddać. Sens organizacji takiej imprezy jest jednak wtedy, gdy jest zainteresowanie ze strony kibiców, bo przecież nikt nie będzie tego robił sam dla siebie" - dodał Janusz Stefański.

Przed rozpoczęciem jutrzejszego Memoriału na ręce prezesa Jana Łyczywka zostanie przekazana płyta upamiętniająca Rifa Saitgariejewa. Przypomnijmy iż z inicjatywą taką wyszli kibice do czego pozytywnie odniósł sie zarząd klubu. Ze względu na modernizację ostrowskiego stadionu płyta ta zamontowana zostanie jednak dopiero w czerwcu przyszłego roku na kolejną rocznicę wypadku Rifa Saitgariejewa już na zmodernizowanej części stadionu.

W X Memoriale Rifa Saitgariejewa wystąpią między innymi:
Mark Lemon (Australia)
Kostja Puodżuks (Łotwa)
Lubos Tomicek (Czechy)
Roman Povażhny (Rosja)
Hynek Stichauer (Czechy)
Sławomir Drabik (Złomrex Włókniarz Częstochowa)
Robert Miśkowiak (Unia Leszno)
Damian Baliński (Unia Leszno)
Łukasz Jankowski (Start Gniezno)
Krzysztof Buczkowski (Budlex Polonia Bydgoszcz)
Artur Pietrzyk (Lotos Gdańsk)
Tomasz Jędrzejak (Intar Lazur Ostrów)
Mariusz Węgrzyk (Intar Lazur Ostrów)
Michał Szczepaniak (Intar Lazur Ostrów)


Sponsorem głównym tegorocznego Memoriału Rifa Saitgariejewa jest PSS Społem Ostrów, właściciel sieci sklepów "Grosik"

Ceny biletów:
Normalny: 18 zł
Ulgowy: 12 zł (przysługuje kobietom, oraz emerytom i rencistom, młodzieży szkolnej i studentom za okazaniem ważnej legitymacji)
Program: 5 zł
Obowiązują również tegoroczne karnety

Przypomnijmy iż działacze dla kibiców przygotowali dodatkową niespodziankę. Pierwsze 200 osób, które zakupi bilet oraz program zawodów na X Memoriał Rifa Saitgariejewa, otrzyma gratis duży plakat drużyny Intaru Lazur Ostrów.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA