MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Jan Łyczywek: ,,Spróbowałbym podnieœć jeszcze tę rękawicę''
20.10.2006

Grzegorz Sokołowski

Zaraz po drugim meczu barażowym, który odbył się w ubiegłą niedzielę w Toruniu postanowiliśmy porozmwaiać z prezesem ostrowskiego klubu, Janem Łyczywkiem. Zadaliśmy mu kilka ważnych pytań, dotyczących między innymi jego przyszłości, przyszłości zawodników, drużyny, a także trenera.Zapraszamy do lektury.

Minęły trzy lata pańskiej pracy. Kadencja dobiega końca. Przed nami kolejne zebranie podsumowujące pracę zarówno pana, jako prezesa, a także całego zarządu. Powstaje pytanie co dalej?
–Jedno jest pewne, tak jak pan powiedział moja kadencja dobiega końca. Decyzje zapadną właśnie na zebraniu sprawozdawczo – wyborczym. Zobaczymy jaki będzie wynik głosowania, czy moja osoba będzie spełniała oczekiwania.

A czy wyrażałby pan chęci, aby nadal być prezesem ostrowskiego klubu?
–Ja spróbowałbym podnieść jeszcze tę rękawicę. Zakładałem sobie, że po trzecim roku mojej kadencji bramy ekstraligi otworzą się przed nami. Niestety nie dane nam było cieszyć się z tego, więc spróbuję ponownie. Wierzę, że wspólnie z działaczami, ze sponsorami, fantastycznymi kibicami uda nam się zrealizować ten upragniony awans do ekstraligi, a motywuje nas jeszcze decyzja Urzędu Miasta, na czele z panem prezydentem i radnymi dotycząca modernizacji stadionu. Cóż mi więc pozostaje? Chyba tylko zostać jeszcze z klubem na dobre i na złe, na następne trzy lata.

Sezon żużlowy dobiega już końca. Czy jest już jakaś wizja przyszłorocznego składu? Czy wiadomo już cos w sprawie zawodników z bieżącego sezonu?
–Na tą chwilę nikogo bym nie przekreślał. Wszystko będzie trzeba głęboko przeanalizować od początku do końca. Trzeba spojrzeć na wszystkie występy zawodników i podjąć decyzję. Każdy z nich musi sobie zdać sprawę, że czeka ich wiele pracy. Muszą solidnie przepracować zimę, aby móc nawiązać walkę z ekstraligowcami. Ostateczne decyzje będziemy podejmować na pewno w listopadzie z kim będziemy podpisywali kontrakty na sezon 2007.

Jak wygląda sprawa sponsorów Klubu Motorowego?
–W ubiegłym roku mieliśmy 165 sponsorów. W tym roku było ich grubo ponad 200. Widać więc, że cały czas pojawiają się nowi chętni. My na pewno w dalszym ciągu będziemy zabiegać o nowych sponsorów w roku 2007 i wierzę, że znów zrobimy kolejny krok jeśli chodzi o sponsorów. Na pewno gdybyśmy byli w ekstralidze, to o tych sponsorów byłoby łatwiej.

Czy wiadomo już o co będzie walczyła ostrowska drużyna w kolejnym sezonie? Czy będzie to ponownie walka o awans?
–Jeśli będziemy w tej pierwszej lidze, a póki co wiele na to wskazuje, to dołożymy wszelkich starań aby tak się stało. Mamy kolejny rok doświadczeń, które zdobyliśmy i nie ma innego wyjścia jak tylko postawić sobie ponownie zadanie aby walczyć o ekstraligę. Z tym, że już wówczas, w sezonie 2007 nie powinniśmy popełnić żadnego błędu. Pod każdym względem powinniśmy być przygotowani. Praktycznie robotę, którą wykonaliśmy w 2006 roku będziemy musieli powtórzyć w roku 2007. Ja wierzę, jestem głęboko przekonany, że Ostrów doczeka się ekstraligi. Klub jest zorganizowany pod każdym względem. Myślę więc, że czy prędzej czy później zasłużymy na tą ekstraligę.

W tym roku kończy się nie tylko pańska kadencja. Z tego co wiadomo wygasa również kontrakt trenera Jana Grabowskiego. Czy są już jakieś wstępne plany dotyczące posady szkoleniowca?
–Jest jeszcze na to zbyt wcześnie. Musimy najpierw podsumować sezon, zobaczyć jakie zostały popełnione błędy. Musimy spokojnie porozmawiać i podjąć decyzję na następny rok odnośnie trenera. Wiele wniósł trener Jan Grabowski do naszego klubu. Był solidny, dyspozycyjny, pracował ciężko. No niestety nie udało się uzyskać tego upragnionego awansu i dlatego zobaczymy jaką decyzję podejmie klub w sprawie trenera. Ja uważam, że po solidnej rozmowie z trenerem moglibyśmy jeszcze spróbować, ale tak jak mówię dziś jest na to jeszcze zbyt wcześnie. Myślę, że przyjdzie na to czas w miesiącu listopadzie.

Bardzo dziękuję za rozmowę.
–Ja również dziękuję.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA