MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

KM Ostrów 2006: Podsumowanie sezonu
19.10.2006

Marcin Herczak

Na dzisiejszej konferencji Klubu Motorowego Ostrów podsumowano także miniony sezon. Sezon ten był udany dla ostrowskiego klubu. Aczkolwiek głównego celu jakim było wywalczenie awansu do ekstraligi niestety nie udało się zrealizować.

"Nie udało się nam postawić tej przysłowiowej kropki nad "i". Przez prawie 80 procent sezonu byliśmy liderem rozgrywek, ale znakomity finisz ZKŻ-u Kronopol Zielona Góra, sprawił, że to my minimalnie przegraliśmy awans. Ukończyliśmy rozgrywki z tym samym dorobkiem punktowym, ale w dwumeczu lepszy okazał się ZKŻ i to Zielona Góra, a nie my, cieszy się z awansu. Okazaliśmy się również słabsi w barażach z Adrianą Toruń. Mecze te okazały się także zimnym prysznicem dla co niektórych naszych żużlowców, którzy muszą zweryfikować swoje ekstraligowe aspiracje. Czeka ich potężna praca i wiele przemyśleń, aby w przyszłości mogli tej ekstralidze podołać" - mówił prezes Klubu Motorowego, Jan Łyczywek.

"Mimo braku awansu do ekstraligi, uważam ten sezon za udany. Wygraliśmy 15 z 18 meczów ligowych. Szkoda tylko, że niektóre spotkania - szczególnie w Ostrowie - toczyły się do jednej bramki z uwagi na kadłubowe składy naszych rywali" - dodał Jan Łyczywek - "Między innymi to sprawiło, że musieliśmy wypłacać bardzo wysokie punktówki zawodnikom za okazałe zwycięstwa nad słabymi rywalami. Stąd też mamy jeszcze drobne problemy z dopięciem tegorocznego budżetu który wyniesie około 3 milionów, ale jestem przekonany, że uda nam się tego - jak bywało w latach poprzednich - dokonać" - podkreśla szef ostrowskiego klubu.

Oprócz drugiego miejsca w I lidze, Intar Lazur Ostrów miał reprezentantów w niemalże wszystkich finałach imprez krajowych. W finale Indywidualnych Mistrzostw Polski wystąpił bowiem Tomasz Jędrzejak, a w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski - Marcin Liberski. Sebastian Brucheiser był rezerwowym w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Para Intaru Lazur Ostrów zajęła 5 miejsce w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych. Młodzi ostrowianie wystąpili także w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Intar Lazur Ostrów miał swoich reprezentantów w finałach Złotego Kasku (Mariusz Węgrzyk, Michał Szczepaniak), Srebrnego Kasku (Marcin Liberski, Sebastian Brucheiser) oraz Brązowego Kasku (Marcin Liberski, Sebastian Brucheiser).

Dodajmy, że w tegorocznym sezonie żużlowcy Intaru Lazur ustanowili kilka rekordów ostrowskiego żużla:
* Ostrowska drużyna w tym sezonie poniosła najmniejszą liczbę porażek w historii rozgrywek ligowych. Intar Lazur Ostrów przegrał tylko trzy mecze. Podobne osiągnięcie ostrowscy żużlowcy zanotowali także w latach 1988 i 2001, ale wówczas rozegrali znacznie mniej pojedynków. W 1988 roku -14, zaś w 2001 - 12.
* Peter Karlsson zdobywając 190 punktów stał się najskuteczniejszym obcokrajowcem w dziejach ostrowskiego sportu żużlowego. Szwed w barwach Klubu Motorowego Ostrów podczas dwóch sezonów startów wywalczył 401 punktów w 32 spotkaniach co daje średnią 12,53 punktu na mecz.
* Matej Ferjan zdobywając 15 września w Gorzowie w spotkaniu z tamtejszą Stalą komplet 18 punktów powtórzył osiągnięcie Rifa Saitgariejewa z 1994 roku wyrównując rekordowe osiagnięcie, jeśli chodzi o najlepszy dorobek punktowy ostrowskiego żużlowca w jednym spotkaniu ligowym
* 7 maja Peter Karlsson ustanowił nowy rekord ostrowskiego toru. Szwed uzyskał czas 64,68 sek. Był to już dwudziesty rekord ostrowskiego obiektu od czasu jego przebudowy (wówczas poszerzono tor tworząc tzw. lotnisko , by móc rozgrywać na nim zawody z udziałem sześciu żużlowców). Był to też drugi rekord ustanowiony w tym sezonie. 23 kwietnia Matej Ferjan zwyciężając w czasie 64,69 sek poprawił wynik (64,72) Sebastiana Ułamka z 2002 roku.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA