MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Po konferencji prasowej...
05.10.2006

Redakcja

Dzisiaj w siedzibie Klubu Motorowego Ostrów odbyła się konferencja prasowa, w której obok działaczy klubu uczestniczył także radny miejski,Maciej Klósak. Tematem konferencji była modernizacja Stadionu Miejskiego, podsumowanie sezonu ligowego 2006 oraz przygotowania do baraży.

-Był to jeden z najlepszych sezonów w historii ostrowskiego żużla – rozpoczął prezes Klubu Motorowego Ostrów, Jan Łyczywek. –Zabrakło nam tylko postawienia tej przysłowiowej kropki nad „i”, w postaci bezpośredniego awansu do ekstraligi. Wierzę jednak, że uda nam się to osiągnąć w meczach barażowych, które będą bardzo ciężkie, ale jednocześnie podkreślam, że wierzę w nasz zespół – dodał szef ostrowskiego klubu.

Prezes Jan Łyczywek dziękował także całemu ostrowskiemu środowisku za dobry klimat, jaki wytworzył się wokół tego sportu. Słowa prezesa KM-u potwierdzał radny Maciej Klósak. –Dziękuję za to, że prowadziliśmy konstruktywne rozmowy. To przyczyniło się do szczęśliwego finału w postaci uchwalenia pieniędzy na modernizację Stadionu Miejskiego. Żużel to nie tylko sport, ale także zjawisko społeczne w Ostrowie, jednoczące tysiące kibiców. Dla nich, ale nie tylko, bo przecież zmodernizowany Stadion Miejski będzie służył także piłkarzom, warto podejmować się tej inwestycji – podkreślał Maciej Klósak. -Miasta nie stać na sfinansowanie całości przedsięwzięcia. Teraz trzeba więc szukać pieniędzy zewnętrznych czy to ze środków Unii Europejskiej czy Ministerstwa Sportu, na dalsze etapy modernizacji – dodał Maciej Klósak.

Na pytanie, czy na wypadek braku awansu do Ekstraligi, Rada Miejska może się wycofać z powziętych postanowień, radny stanowczo uspokoił. –Modernizacja Stadionu Miejskiego odbędzie się bez względu na wyniki meczów barażowych.
Jak wiadomo w niedalekiej przyszłości także kluby pierwszoligowe będą musiały spełniać standardy w postaci obiektów sportowych ze sztucznym oświetleniem, monitoringiem czy krytą trybuną. –Stąd też modernizacja naszego stadionu jest koniecznością w ogóle dla istnienia żużla w Ostrowie Wielkopolskim – podkreślał Janusz Stefański, dyrektor Klubu Motorowego.

Podczas konferencji przedstawiono także harmonogram prac związanych z modernizacją Stadionu Miejskiego. –Wiadomo już, że 9 października ukaże się ogłoszenie o przetargu na wykonanie modernizacji. W połowie listopada na obiekt powinien wejść już wykonawca i rozpocząć prace – tłumaczy Janusz Stefański. W pierwszym etapie odbędzie się przełożenie sieci gazowej, energetycznej i sanitarnej dostosowanej do wymogów nowego obiektu. Nastąpi także rozbiórka nasypu od strony obecnej wieżyczki sędziowskiej, gdzie powstanie nowa trybuna główna, mogąca pomieścić 1000 osób. Na wiosną zostanie zainstalowane sztuczne oświetlenie oraz monitoring, tak by obiekt mógł spełniać ekstraligowe wymogi.

W trakcie konferencji poruszono także temat przygotowania do baraży. –Robimy wszystko, by optymalnie przygotować się do tych arcyważnych meczów – podkreśla prezes Jan Łyczywek. –Do dyspozycji trenera Jana Grabowskiego będą wszyscy obecnie zdrowi zawodnicy – dodał prezes klubu. W piątek w Ostrowie mają trenować krajowi zawodnicy oraz zagraniczni juniorzy Henrik Moeller i Ricky Kling. W sobotę do Ostrowa dotrze natomiast Mikael Max. –Dajemy mu kolejną szansę. Jego występ można porównać do gry w Totolotka. Nie mamy pewności, że Szwed pojedzie i spełni oczekiwania. Gdyby tak się nie stało, mamy w obwodzie Michała Szczepaniaka, który pojedzie z rezerwy. Jeśli jednak Max przyczyniłby się do naszego awansu, pojechał na poziomie 10, 12 a może nawet 14 punktów w Ostrowie i Toruniu, wówczas kibice będą go pewnie nosić na rękach, a my wybaczymy wszystkie potknięcia z całego sezonu – dodał Jan Łyczywek.

Na pytanie, czy kwestia awansu Intar Lazur Ostrów jest być albo nie być ostrowskiego żużla, szef Klubu Motorowego odpowiedział. –Nie jest to nasze być albo nie być. Bardzo liczymy na ten awans, ale jeśli tak się nie stanie, zastanowimy się co dalej. Trzeba będzie mocno przemyśleć, z jakimi zawodnikami można wiązać przyszłość w Ostrowie – zakończył Jan Łyczywek.

info: M. Kmiecik (rzecznik prasowy KM Ostrów)


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA