MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Odwołanie Klubu Motorowego Ostrów
12.06.2006

Marcin Herczak

Działacze Klubu Motorowego Ostrów nie pozostali obojętni na postawę sędziego Józefa Komakowskiego, który podczas meczu Startu Gniezno z Intarem Lazur w minioną niedzielę, podjął kilka kontrowersyjnych decyzji, wypaczających w konsekwencji wynik sportowej rywalizacji na torze.

Klub Motorowy Ostrów w dniu dzisiejszym wystosował odwołanie do Głównej Komisji Sportu Żużlowego, w którym domaga się weryfikacji wyniku meczu oraz wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobec sędziego Józefa Komakowskiego.

W piśmie wysłanym do GKSŻ, czytamy m.in.:
W trakcie wspomnianego spotkania arbiter popełnił trzy kardynalne błędy.
Pierwszy w trakcie trzeciego biegu zawodów. Sędzia zdecydował, że jako trzeci linię mety minął reprezentant gospodarzy. Tymczasem nagranie telewizyjne, które było także do dyspozycji arbitra w trakcie trwania imprezy wyraźnie pokazuje, że trzeci był żużlowiec Klubu Motorowego Ostrów - Matej Ferjan.

Drugi podczas wyścigu szóstego. W jego trakcie zawodnik Startu Gniezno Adrian Gomólski w brutalny sposób z pełną premedytacją sfaulował reprezentanta KM-u Mateja Ferjana. Do tragedii na torze nie doszło tylko ze względu na duże umiejętności techniczne ostrowskiego żużlowca. Nie zmienia to jednak faktu, że w ten sposób Matej Ferjan stracił szansę na punktowane miejsce, a Adrian Gomólski zachował się wbrew zasadom fair play. Zadziwiająca była także odpowiedź sędziego na protest jaki wobec zaistaniałej sytuacji w rozmowie telefonicznej z arbitrem sformułował kierownik drużyny Klubu Motorowego Ostrów - Paweł Stangret. Sędzia oswiadczył przedstawicielowi ostrowskiego klubu, że nic poważnego się nie stało gdyż Matej Ferjan nie przewrócił się na tor. W imieniu Klubu Motorowego Ostrów pytam więc czy dopiero nieszczęście może stać się powodem negatywnej oceny zachowania żuzlowca?
Opisana sytuacja doskonale widoczna jest na załączonej do niniejszego odwołania płycie CD.

Trzeci błąd sędziego związany jest z przebiegiem dziewiątego wyścigu. Tuż po starcie, przy wejściu w pierwszy łuk Matej Ferjan został zablokowany przez jednego z gnieźnieńskich żużlowców. W rezultacie reprezentant Klubu Motorowego Ostrów musiał przejechać dwoma kołami krawężnik toru. Gdyby tego nie zrobił uderzyłby w rywala powodując karambol. Za wspomniane przewinienie sędzia postanowił wykluczyć Ferjana z wyścigu. Tymczasem artykuł 78 Regulaminu Zawodów na Torach Żużlowych wyraźnie mówi, że dla bezpieczeństwa wszystkich uczestniczących w wyścigu żuzlowców zawodnik może przejechać wewnętrzny krawężnik toru. Błąd sędziego był więc w tym przypadku ewidentny.

Niestety, nie koniec na tym. Decyzję o wykluczeniu powinien zasygnalizować zawodnikowi kierownik startu. Tak się jednak nie stało. Zamiast niego uczyniła to przypadkowa osoba stojąca akurat w pobliżu maszyny startowej. Ferjan nie miał więc podstaw do tego, by zjechać z toru. W rezultacie do końca wyscigu walczył o jak najlepszą pozycję. Za to ostatnie zachowanie arbiter - bezzasadnie - ukarał go po raz kolejny wykluczając z następnego startu.

Wobec powyższego wnosimy o weryfikacje końcowego wyniku spotkania oraz wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobec sędziego zawodów Pana Józefa Komakowskiego. Przewininienia arbitra są bowiem ewidentne.

Decyzje sędziego w sposób znaczący wpłynęły też na końcowy wynik meczu odbierając drużynie Klubu Motorowego Ostrów szanse na zwycięstwo i tym samym skuteczną walkę o awans do Ekstraligi

info: M. Kmiecik (rzecznik prasowy KM Ostrów)


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA