MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Przed Łańcuchem Herbowym...
05.09.2006

Marcin Herczak

Już za półtora tygodnia, w niedzielę 17 września na torze Stadionu Miejskiego odbędzie się 54 indywidualny turniej o Łańcuch Herbowy Ostrowa. O zwycięstwo w tegorocznym turnieju walczyć będzie ścisła światowa czołówka. Dlatego już dzisiaj zachęcamy Państwa do przybycia na te ciekawie zapowiadające się zawody.

Dzisiaj w siedzibie Klubu Motorowego Ostrów odbyła się specjalna konferencja poświęcona tym zawodom. "Tegoroczny turniej odbędzie się 17 września. Jest to data historyczna, gdyż właśnie tego dnia (17.09.1950 - dop autor) odbył się także pierwszy turniej o Łańcuch Herbowy" - rozpoczął Maciej Kmiecik, rzecznik prasowy Klubu Motorowego.

Na temat najstarszego w Polsce turnieju indywidualnego wypowiedział się także prezes Klubu Motorowego Ostrów, Jan Łyczywek: "Podjęliśmy decyzję, aby zorganizować ten turniej z wielkim rozmachem. Wierzymy że tym wszystkim wyzwaniom podołamy i 17 września Łańcuch będzie taki jakiego jeszcze nie było w Ostrowie Wielkopolskim. Jest to dla nas potężne wyzwanie bo chociażby zaproszenie tak świetnych zawodników pociąga za sobą spore koszty. Z każdym z zawodników podpisane są umowy, gwarancje przyjazdu. Wierzymy jednak że uda nam się to wszystko zorganizować tak że Łańcuch Herbowy będzie dla klubu jeszcze imprezą dochodową".

Wiadomo już że o tegoroczny Łańcuch Herbowy walczyć będą czołowi żużlowcy świata - Greg Hancock, Leigh Adams, Nicki Pedersen, Andreas Jonsson czy Jarosław Hampel. Oprócz nich udział w zawodach potwierdzili także Rune Holta, Peter Karlsson, Joe Screen, Matej Ferjan, Wiesław Jaguś oraz Sebastian Ułamek. Nie zabraknie oczywiście krajowych reprezentantów Intaru Lazur Ostrów. Na liście startowej pojawią się Tomasz Jędrzejak, Mariusz Węgrzyk oraz Michał Szczepaniak.

Działacze Klubu Motorowego Ostrów mieli wcześniej potwierdzony przyjazd do Ostrowa, Szweda Tonego Rickardssona, który jak wiadomo zakończył jednak sportową karierę. Rozmowy trwały także z najlepszym polskim żużlowcem w historii tego sportu, Tomaszem Gollobem. Niestety, tym razem nie przyjedzie On do Ostrowa. - "Tomasz Gollob podziękował za zaproszenie na Łańcuch Herbowy, ale uznał, że nie będzie w stanie odpowiednio przygotować się do tych zawodów. Dla tego zawodnika aktualnie najważniejsze są dwa najbliższe turnieje Grand Prix i na nich skupia swoją uwagę" - tłumaczył Jan Łyczywek, prezes Klubu Motorowego. - "Być może w kolejnych turniejach o Łańcuch Herbowy Ostrowa, zobaczymy Tomasza Golloba" - dodał prezes.

Jako ciekawostkę warto dodać, że działacze Klubu Motorowego Ostrów rozmawiali także między innymi z nowokreowanym mistrzem świata, Jasonem Crumpem oraz z rewelacyjnie spisującym się w ostatnich miesiącach Duńczykiem, Hansem Andersenem. - "Crump był zainteresowany startem w Ostrowie, ale niestety już wcześniej potwierdził udział w turnieju jubileuszowym Andy Smitha, który odbędzie się tego samego dnia. Andersen z kolei uznał, że jest już tak przemęczony trwającym sezonem, że rezygnuje ze startów w turniejach towarzyskich" - poinformowali działacze ostrowskiego klubu.

Kibiców interesują zapewne także ceny biletów na te atrkacyjnie zapowiadające się zawody. Klub Motorowy Ostrów licząc na dużą frekwencję postanowił iż ceny pozostaną na poziomie tych z zawodów ligowych. Za bilet normalny zapłacić będzie trzeba 20 złotych, a za ulgowy 14 złotych. "Wyszliśmy naprzeciw kibicom. Liczymy na dużą frekwencję. Naszym marzeniem byłoby aby stadion wypełnił się do ostatniego miejsca" - mówił prezes Jan Łyczywek.

Więcej szczegółów w godzinach wieczornych

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA