MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Intar Lazur Ostrów Wlkp. - Stal Gorzów (wypowiedzi)
17.07.2006

Grzegorz Sokołowski

W piątek ostrowscy żużlowcy rozegrali ostatnie spotkanie rundy zasadniczej. W meczu XIII kolejki pokonali na własnym torze gorzowską Stal 48:42.Tuż po meczu poprosiliśmy zawodników oraz trenerów obydwu ekip o krótkie podsumowanie zawodów.

Jan Grabowski (trener Intaru Lazur Ostrów Wlkp.)
Wyrównane spotkanie. Jeżeli ma się dwóch zawodników, którzy jadą po siedem razy to cięzko jest odskoczyć. Taka sytacja miała miejsce w zeszłym roku w meczu z Grudziądzem. Cieszy postawa Tomka Jędrzejaka i Marcina Liberskiego, ktory zaczyna robić postępy. Jak już wcześniej wspominałem - nie wieszajmy psów na Tomku Jędrzejaku, bo przyda nam się w play-off.

Matej Ferjan (zawodnik Intaru Lazur Ostrów Wlkp.)
Bardzo się cieszę, że wygraliśmy ten mecz. Dla mnie liczą się punkty, dlatego też zawsze walczę do końca. W ostatnim wyścigu miałem nieciekawe pole startowe, ale nie odpuszczałem i walczyłem choćby o jeden punkt. Wiedziałem, że przy ewentualnym defekcie Petera goście mają szansę na remis w meczu. Miałem pewne problemy z dopasowaniem się do toru, ponieważ był on inny niż zwykle.

Peter Karlsson (zawodnik Intaru Lazur Ostrów Wlkp.)
Znowu ciężkie spotkanie. Jesteśmy zadowoleni z wyniku. Tor był dziś wymagający, a Gorzów to przecież dobra drużyna. W jednym z wyścigów Kim miał trochę szczęścia, ponieważ mój motocykl zwalniał. Miałem dobry start z zewnętrznego pola, ale na dystansie miałem problemy z paliwem i nie mogłem jechać na pełnej szybkości.

Marcin Liberski (zawodnik Intaru Lazur Ostrów Wlkp.)
Zdobyłem kilka punktów i mam nadzieję, że tak będzie też w kolejnych spotkaniach. Dziś wszystko mi odpowiadało. Sprzęt pasował, a ja również czułem się bardzo dobrze. Jak widać wynik dobry. Najważniejsze, że wygraliśmy ten mecz. Jest coraz lepiej i myślę, że tak będzie dalej. Liczę, że moja forma nadal będzie rosła.

Tomasz Jędrzejak (zawodnik Intaru Lazur Ostrów Wlkp.)
Był to trudny mecz, bardzo dobrze taktycznie rozegrany przez ekipę z Gorzowa. Nikt w tych zawodach nie ustrzegł się błędu. Rywale pojechali na tyle, na ile my im pozwoliliśmy, a pozwoliliśmy im na sporo. Jeśli chodzi o mój występ to nie był on na pewno jakiś bardzo dobry. W pierwszym wyścigu popełniłem duży błąd. W drugim biegu miałem niewłaściwe przełożenie. Później było już całkiem dobrze. Dziś nie odpuszczałem i walczyłem do końca, ale myślę, że tego nie brakuje mi w żadnych zawodach. Mam troszeczkę gorsze starty a to z kolei sprawia, że muszę potem atakować i robię to może czasem nawet ostro. Musiałem jednak tak pojechać, bo my walczymy o ekstraligę.

Stanisław Chomski (trener Stali Gorzów) Zapowiadałem, że przyjedziemy tutaj pokazać dobry żużel i się udało. Wygrała drużyna równiej jeżdżąca. Niestety moi zawodnicy nie potrafili czasem utrzymać pozycji, które zajmowali. Co do Kima Janssona, to muszę powiedzieć, że choć spodziewałem się dobrego występu tego zawodnika, to jednak mnie zaskoczył. Nie myślałem, że pojedzie aż tak dobrze. Pokazał wielki styl, bo przecież jego lot się spóźnił. Na pierwszy swój bieg nie zdążył. Potem pojechał praktycznie z marszu. Myślę, że gdyby jechał Kylmaekorpi, mogło być zdecydowanie ciekawiej.

Kim Jansson (zawodnik Stali Gorzów)
Jestem dziś z siebie zadowolony. Mogłem się dziś sprawdzić. Cieszę się, że poszło mi tak dobrze. Miałem pewne problemy, ponieważ mój lot miał godzinne spóźnienie. Potem wiadomo, pośpiech i nie bardzo mogłem właściwie przygotować się do pierwszego startu. W kolejnych startach było już jednak dobrze. Mój team spisał się dobrze, motocykl też miałem dobrze przygotowany, dlatego też jestem zadowolony. Szkoda jedynie tego, że nie udało nam się odnieść zwycięstwa. Chciałbym wystartować w kolejnych meczach, jednak wiem, że to zależy od trenera.

David Ruud (zawodnik Stali Gorzów)
Myślę, że był to ciekawy mecz dla publiczności. Przegraliśmy dziś niestety sześcioma punktami, ale jechaliśmy bez Joonasa Kylmaekorpiego. Myślę, że cały zespół wykonał dobrą robotę. Kim Jansson miał dziś dobry dzień, zdobył wiele punktów. Mam nadzieję, że będzie teraz miał częstszą okazję do startów, bo pokazał, że może skutecznie jeździć w Polsce. Niestety myślę, że dzisiejszy tor był trochę niebezpieczny. Trochę zbyt wiele dziur, ale czasami i tak bywa.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA