MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

GTŻ Grudzišdz - Intar Lazur Ostrów Wlkp. (wypowiedzi)
04.06.2006

Grzegorz Sokołowski

W niedzielnym spotkaniu pierwszej ligi Intar Lazur Ostrów pokonał na wyjeździe GTŻ Grudziądz 52:37. Tuż po meczu poprosiliśmy zawodników oraz trenerów obydwu ekip o krótkie podsumowanie zawodów.

Jan Grabowski (trener Intaru Lazur Ostrów)
Dla nas nie ważne jest przeciwko komu jedziemy. Zawsze bierzemy najsilniejszy skład, bo każdego zespołu się obawiamy. Różnie to bywa. Czasem dyspozycja dnia decyduje o wyniku, dlatego też uważam, że można wszędzie przegrać. W tym roku my mieliśmy taką sytuację w Krośnie, że dość długo się męczyliśmy. Nie wzięliśmy dziś Mateja Ferjana, dlatego, że Michał Szczepaniak cały czas był w rezerwie i chcieliśmy dać mu szansę jazdy w składzie. Tak czy inaczej liczę, że Michał w następnych spotkaniach pojedzie lepiej i razem będziemy walczyć o kolejne ligowe punkty.

Tomasz Jędrzejak (zawodnik Intaru Lazur Ostrów)
Wygraliśmy zawody i to jest najważniejsze. Dzisiaj straciłem najlepszy mój silnik, który niedawno kupiłem. Nic z niego nie zostało. W kolejnych wyścigach wziąłem następny motocykl. Już nie był taki dobry, ale w miarę szło jeszcze na nim wygrywać. No ale tak jak było widać, w przedostatnim wyścigu brak kontroli nad motocyklem Tomasza Cieślewicza i wypadek. Jak tu przyjeżdżam to zawsze coś się musi dziać. Szkoda mi Jacka Krzyżaniaka czy Pawła Staszka, że jeżdżą wśród takich zawodników. Na szczęście nie ma jakichś skutków tego wypadku jeśli chodzi o zdrowie.

Michał Szczepaniak (zawodnik Intaru Lazur Ostrów)
Na pewno mogło być lepiej. W pierwszym biegu nie byłem dopasowany, dlatego zmieniłem przełożenie. Było wszystko idealnie. Sprzęt był tak szybki, że w drugim starcie praktycznie się bawiłem. Potem była dłuższa przerwa. Co prawda tor wydawał się taki sam, jednak nie było to już to co poprzednio. Miałem też defekt – silnik nie chciał wejść na właściwe obroty.

Peter Karlsson (zawodnik Intaru Lazur Ostrów)
Było to trudne spotkanie. Rozstrzygnęliśmy je dopiero w trzech ostatnich wyścigach. Przedtem nasza przewaga nie była zbyt wysoka. Uważam, że drużyna z Grudziądza rozegrała dobre spotkanie. Moja forma nie jest niestety w tej chwili w 100% OK. Mam kontuzje mięśni w okolicy pachwiny. Jest to trochę bolesne, szczególnie w czasie jazdy, dlatego też ta sytuacja jest dla mnie nieco trudna. Niestety nie wiem jak długo to jeszcze potrwa.

Andrzej Maroszek (trener GTŻ-u Grudziądz)
Większych szans na wygranie meczu praktycznie nie mieliśmy, bo drużyna ostrowska jest bardzo silną drużyną. W swoich szeregach ma wielu dobrych zawodników. Wiemy też jaką mocą sprzętową dysponują. My jak na razie jesteśmy przy Ostrowie „kopciuszkami”.

Jacek Krzyżaniak (zawodnik GTŻ-u Grudziądz)
Mecz ciężki, ale na szczęście nie był do jednej bramki. Nie wytrzymaliśmy chyba tej końcówki, tego obciążenia i dlatego ulegliśmy 5:1. Jeśli chodzi o mój ostatni, słabszy start, to był on spowodowany sprzęgłem. Niestety stawałem dziś pod taśmą chyba z dziesięć razy – tyle było powtórek. Poza tym temperatura była dziś bardzo wysoka.

Tomasz Cieślewicz (zawodnik GTŻ-u Grudziądz)
W porównaniu z tym co prezentowałem na początku, to był to chyba jeden z moich lepszych występów. Mam jednak problemy ze sprzętem. Dziś pożyczyłem motocykl od brata Dawida i było widać różnicę. Niestety zaliczyłem też upadek i punkty uciekły. Jeśli chodzi o kolizję z Tomkiem Jędrzejakiem, to uważam, że wraz ze Screenem za bardzo bawili się na tym torze, jechali z przodu. Jeden szalał po dużej, drugi nie bardzo miał gdzie jechać. Ja wjechałem z gazem w środek toru, złapałem przyczepności i trochę mnie wyniosło i „skleiliśmy się”. Na pewno nie było to specjalnie, ale wiadomo też, że na żużlu jest różnie. Dobrze, że Tomkowi się nic nie stało.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA