MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Wyjaœnienia Klubu Motorowego po meczu w Zielonej Górze
16.06.2006

Marcin Herczak

W związku z pojawiającymi się po meczu Intaru Lazur Ostrów w Zielonej Górze różnymi spekulacjami kibiców, co do postawy niektórych ostrowskich zawodników oraz decyzji taktycznych trenera Jana Grabowskiego, Klub Motorowy Ostrów pragnie wyjaśnić kilka ważnych kwestii związanych z tym pojedynkiem, a które to nie były z pewnością znane kibicom, nawet tym, obecnym na stadionie w Zielonej Górze.

"Obserwując mecz z trybun również odniosłem wrażenie, że można było inaczej rozwiązać to spotkanie, jednak po rozmowie z trenerem i zawodnikami oraz przeanalizowaniu meczu na spokojnie, doszedłem do wniosku, że nie popełniono żadnych błędów i zrobiono wszystko, by osiągnąć jak najlepszy rezultat" - mówi Jan Łyczywek, prezes Klubu Motorowego Ostrów. - "Dlatego też chcemy wyjaśnić kibicom pewne sprawy, które z pewnością nie były im znane w trakcie samego spotkania" - dodaje szef ostrowskiego klubu.

Prezes Klubu Motorowego pragnie również podziękować ostrowskim kibicom za tak liczny przyjazd do Zielonej Góry i sportowy, kulturalny doping drużyny Intaru Lazur Ostrów. - "Nie ukrywam, że byłem pod wrażeniem zarówno liczby kibiców jak i ich zachowania. W imieniu całego klubu, serdecznie im za to dziękuję" - mówi Jan Łyczywek.

Jeśli chodzi o wczorajszy mecz i postawę niektórych zawodników, trzeba wyjaśnić kilka ważnych kwestii. - "Po pierwsze, Tomasz Jędrzejak uczestniczył w potwornym karambolu w Szwecji i był strasznie poobijany" - tłumaczy trener Jan Grabowski. -"Tomek mógł powiedzieć, że źle się czuje i nie pojedzie w Zielonej Górze. Zachował się jednak inaczej. Zacisnął zęby i postanowił walczyć dla swojej drużyny w arcyważnym meczu. Za to kibice „dziękują” mu krytykując go za słaby występ?" - pyta retorycznie szkoleniowiec Intaru Lazur. -" Naprawdę w przypadku tego zawodnika słowa krytyki nie mają żadnego uzasadnienia. W momencie, kiedy Tomek pojechał słabo w pierwszym starcie, dokonałem od razu zmiany na Michała Szczepaniaka. Niestety, efektu punktowego to nie przyniosło" - dodaje Grabowski.

Trener Intaru Lazur Ostrów podkreśla także, że już wcześniej wiadomo było, iż do Zielonej Góry nie przyjedzie Joe Screen, stąd też nawet po upadku Jędrzejaka w Szwecji, nie było możliwości ściągnięcia Anglika na mecz z ZKŻ-em. -"Nie mogliśmy zrobić także zastępstwa zawodnika, gdyż przepis ten dotyczy w naszym przypadku jedynie Karlssona, Ferjana i Węgrzyka" - zaznacza Grabowski.

Druga niezwykle ważna kwestia, o której z pewnością większość nawet bezpośrednich obserwatorów meczu nie wiedziała, dotyczyła dyspozycji Mariusza Węgrzyka. -"Podczas próby toru, zawodnik ten zaczął odczuwać ogromny ból w kręgosłupie. Istniało nawet niebezpieczeństwo, że może nie pojechać w meczu" - tłumaczy Jan Grabowski. -"Mariusz jednak zdecydował się walczyć i pojechał bardzo dobrze. Wielu jednak zarzuca mi, że nie desygnowałem go do boju jako rezerwy taktycznej czy to w biegu 13 czy 14 za Mikaela Maxa. Pragnę podkreślić, że decydując się na zmiany, jako trener rozmawiam z zawodnikami, konsultuję z nimi m.in. to jak w danej chwili się czują. Wiedziałem, że Mariusz Węgrzyk zmaga się z bólem i sam sugerował, że lepiej będzie jeśli odpocznie i optymalnie przygotowany wystartuje do biegu 15. Stąd też decyzja o nie wystawieniu rezerwy taktycznej w 13 czy 14 wyścigu, o co pretensje mają do mnie kibice" - tłumaczy Jan Grabowski.

"Zważywszy na okoliczności towarzyszące temu spotkaniu, uważam, że w Zielonej Górze osiągnęliśmy dobry rezultat. Walka o Ekstraligę toczy się nadal. Nie stoimy przecież na straconej pozycji. Przegrywając ośmioma punktami przed ostatnim wyścigiem, pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną z charakterem i na torze rywala w decydującym biegu, potrafiliśmy odebrać przeciwnikowi punkt bonusowy" - kończy Jan Łyczywek, prezes Klubu Motorowego Ostrów.

info: M. Kmiecik (rzecznik prasowy KM Ostrów)


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA