Żużel

1 liga: ZKŻ Kronopol - Intar Lazur Ostrów 47:43
16.06.2006

Marcin Herczak

W rozegranym wczoraj w Zielonej Górze spotkaniu 9 kolejki rozgrywek o drużynowe mistrzostwo 1 ligi żużlowcy Intaru Lazur Ostrów ulegli tamtejszemu ZKŻ-owi Kronopol 43:47. Przypomnijmy iż w spotkaniu w Ostrowie odnotowaliśmy taki sam wynik, ale na korzyść Intaru Lazur wobec czego żadna z drużyn nie zdobyła punktu bonusowego przyznawanego ekipie lepszej w dwumeczu.

W wyścigu pierwszym pewnie zwyciężył Lindgren, ale za nim do mety dotarli juniorzy Intaru Lazur - Liberski i Brucheiser, którzy po lepszym rozegraniu pierwszych metrów wyścigu nie dali się już zaskoczyć Woelbertowi. W wyścigu drugim najlepiej ze startu ruszył Walasek, ale nękający go atakami Max podczas trzeciego okrążenia dopiął celu i wyprzedził kapitana ZKŻ-u. Niestety niemal w tym samym momencie Laukkanen zdołał wyprzedzić Jędrzejaka i odnotowalismy drugi w tym spotkaniu remis. W wyścigu trzecim triumfował Hamill przed Węgrzykiem i Staszewskim. Z tym ostatnim próbował podjąć walkę Ferjan, ale niestety defekt wyeliminował go z rywalizacji. W wyścigu czwartym pewnie zwyciężył Karlsson pokonując Okoniewskiego, Lindgrena i Brucheisera.

W wyścigu piątym najlepiej spod taśmy wyszli Hamill ze Staszewskim i dowieźli do mety podwójne zwycięstwo nad Maxem i Szczepaniakiem. Odpowiedź ostrowian była natychmiastowa. Karlsson z Węgrzykiem nie dali szans Lindgrenowi i Okoniewskiemu. W wyścigu siódmym znów najlepiej wystartował Karlsson i pewnie zwyciężył. Na dwóch kolejnych pozycjach wyścig ukończyli Walasek i Laukkanen. Na wyjściu z pierwszego łuku próbował ich zaatakować Liberski, ale Walasek w porę się zorientował i zdołał przyblokować juniora Intaru Lazur. W wyścigu ósmym podwójne zwycięstwo odnieśli Okoniewski i Lindgren, którzy pozostawili w pokonanym polu Maxa i Jędrzejaka. W wyścigu dziewiątym straty z poprzedniego wyścigu odrobili Węgrzyk i Ferjan pokonując dubletem Walaska i Sucheckiego. Ferjan po słabszym starcie wyprzedził na dystansie obu zawodników gospodarzy. Walasek nie dał jednak za wygraną i zaczął ścigać Słoweńca przegrywając z nim minimalnie.

W wyścigu dziesiątym swoje czwarte zwycięstwo odniósł Karlsson pewnie pokonując Staszewskiego, Hamilla oraz Liberskiego. W wyścigu jedenastym triumfował z kolei Walasek, a Ferjan z Węgrzykiem jadąc parą nie dali się ograć Lindgrenowi. W wyścigu dwunastym start należał do gospodarzy i na trasie Staszewski z Hamillem nie dali się już zaskoczyć Szczepaniakowi. W wyścigu trzynastym także najlepiej spod taśmy ruszyli gospodarze. Okoniewskiego zdołali jednak wyprzedzić zarówno Max jak i Karlsson. Dogonić Sucheckiego już się nie udało i podział punktów w wyścigu trzynastym oznaczał iż przed wyścigami nominowanymi zielonogórzanie mieli sześć punktów przewagi.

Pierwszy z wyścigów nominowanych rozgrywany był dwa razy. Za pierwszym ze względu na nierówny start sędzia postanowił wyścig przerwać. W powtórce najlepiej ruszyli zawodnicy gospodarzy, ale Ferjan szybko poradził sobie z Sucheckim. Zwyciężył jednak Walasek, a czwarty był Max i przed ostatnim wyścigiem ZKŻ prowadził 46:38. W wyścigu piętnastym Karlsson z Węgrzykiem podwójnie pokonali Hamilla i Staszewskiego ustalając tym samym wynik spotkania na 47:43. Wobec takiej sytuacji żadna z drużyn nie otrzymała punktu bonusowego. 7 maja w Ostrowie 47:43 zwyciężył bowiem Intar Lazur na skutek czego bilans dwumeczu jest równy (90-90). Warto zaznaczyć iż tuż po zakończeniu spotkania żużlowcy i trener Intaru Lazur Ostrów podeszli do sektorów zajmowanych przez ponad tysieczną rzeszę ostrowskich kibiców i podziękowali im za doping. Z trybun popłynęło z kolei gromkie "dziękujemy".

Żużlowcy obu zespołów oraz kibice stworzyli wczoraj wspaniałe widowisko. Spotkanie to po raz kolejny utwierdza iż oba zespoły zasługują na start wśród najlepszych drużyn w kraju.