MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Intar Lazur Ostrów - Start Gniezno - powiedzieli po meczu...
28.05.2006

Grzegorz Sokołowski

Wczorajszy mecz, określany przez niektórych "derbami Wielkopolski" przyniósł kibicom obydwu drużyn sporo emocji. Rozstrzygnięcie przyszło dopiero w wyścigu czternastym, kiedy toTomasz Jędrzejak wraz z Matejem Ferjanem pokonali podwójnie swoich rywali i zapewnili Intarowi Lazur kolejne dwa punkty meczowe. Oto jak na gorąco komentowali spotkanie trener, prezes oraz zawodnicy Intaru Lazur.

Jan Grabowski (trener Intaru Lazur)
Tor nas nie zaskoczył, był taki jakiego się spodziewaliśmy. Na pewno cieszą dwa punkty tym bardziej, kiedy przypomnimy sobie, że gorzowianie na tym torze przegrali i to wysoko. My też liczyliśmy się z taką ewentualnością, że możemy tutaj przegrać, jednak udało się i wygraliśmy. Myślę, że kiedy Start przyjedzie do Ostrowa, to wcale nie będzie to łatwiejsze spotkanie. Nasi juniorzy dziś nie zapunktowali, jednak pamiętajmy, że juniorska para Startu jest bardzo dobra. O ile się nie mylę wszystkie swoje dotychczasowe biegi wygrali w stosunku 5:1. Zarówno my jak i kibice mogliśmy przekonać się jaką formę prezentują Moeller oraz Risager. Na mnie jednak Risager zrobił dziś dobre wrażenie.

Jan Łyczywek (prezes Intaru Lazur)
Przyjechaliśmy tutaj z pewnymi obawami, jednak po zwycięstwo. Udało się i jedziemy dalej. Jutro trochę taki mecz na odprężenie, bowiem powinniśmy odnieść zdecydowane zwycięstwo z Krosnem. Potem przyjdą trudniejsze mecze – z Lublinem oraz Zieloną Górą. Wierzę jednak, że w tych spotkaniach również sobie poradzimy. Niestety jeśli chodzi o rywalizację młodzieżowców znów wychodzimy z niej nienajlepiej. Jak widać nie ważne jest czy jadą nasi krajowi zawodnicy czy ich koledzy zza granicy. Ja jednak wierzę, że kiedyś ta seria się zmieni i choć jeden z naszych zawodników się obudzi i będzie punktował.

Matej Ferjan (zawodnik Intaru Lazur)
Musze przyznać, że nie lubię twardych torów, a dzisiejszy właśnie taki był. Miałem trochę problemów z dopasowaniem się do niego, jednak po dwóch biegach było już lepiej.


Tomasz Jędrzejak (zawodnik Intaru Lazur)
Dziś ścigaliśmy się z silnym zespołem. My jednak mamy na tyle doświadczonych i silnych zawodników, że tor, jaki by nie był, nie stanowił dla nich problemu i ich nie zaskoczył. Myślę, że wygraliśmy zasłużenie. Dzisiaj starty raczej wygrywałem. Może nie byłem aż tak szybki, jednak uważam, że wykonałem dobrą robotę przy krawężniku czekając kilka razy na partnera i dawając mu się rozpędzić.

Morten Risager (zawodnik Intaru Lazur)
W pierwszym biegu miałem dobry start. Jabłoński jednak dość ostro, ale skutecznie zaatakował i zdołał mnie minąć. Zostałem wypchnięty. Gomólski pojechał przy krawężniku i on również mnie minął. Słyszałem, że tutejszy tor jest dość twardy, więc nawierzchnia mnie nie zaskoczyła. Byłem nieco zdziwiony jak szybcy potrafią być miejscowi zawodnicy na tym torze.

Mikael Max (zawodnik Intaru Lazur)
Byłem zaskoczony tym, że startuję w dzisiejszym meczu. Dowiedziałem się właściwie w ostatniej chwili. Niestety nie dałem rady właściwie się przygotować. Sprzęt miałem przygotowany na jutrzejszy mecz w Ostrowie. Tor był śliski, nie zdołałem się właściwie dopasować.

Henrik Moeller (zawodnik Intaru Lazur)
Miałem problemy z dopasowaniem się do toru. Właściwie wpadłem na ostatnią chwilę prosto z lotniska. Było dość twardo. Chyba zbyt twardo. Myślę, że jutro będzie już lepiej. Chciałbym potrenować trochę na ostrowskim torze przed jutrzejszym meczem.

Peter Karlsson (zawodnik Intaru Lazur)
Nasza sytuacja w tabeli wygląda bardzo dobrze. Nasza drużyna jest silna, wygrywamy mecze. Jeśli chodzi o moje dobre dopasowanie do toru, to jest to chyba sprawa doświadczenia. Ścigam się na żużlu już 22 lata, mam dobrze zorganizowany team, sponsorów, mechaników. Wszystko układa się dobrze, choć to ciężka praca.

Mariusz Węgrzyk (zawodnik Intaru Lazur)
W każdym meczu staram się jechać najbardziej optymalną ścieżką. Myślę, że to co robię, robię dobrze. Czasem lepiej jest jechać szerzej, czasem przy krawężniku. Wiem dobrze gdzie jest ta właściwa „ścieżka” i staram się nią jechać. W Gnieźnie nie zawsze zdobywałem duże ilości punktów, jednak dziś było bardzo dobrze. Mam szybki sprzęt. Dość dobrze dopasowałem go prawie od początku i do końca zawodów było już dobrze.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA