MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Zbliża się ostrowski półfinał IMEJ
25.05.2006

Marcin Herczak

W przyszłą niedzielę, 4 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów do lat 19. Imprezie tej poświęcona była wczorajsza konferencja prasowa w siedzibie Klubu Motorowego.

Na konferencji pojawili się działacze Klubu Motorowego Ostrów, z prezesem Janem Łyczywkiem na czele, przedstawiciele miasta - prezydent Jerzy Świątek oraz Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej - Stanisław Kryjom, a także zawodnicy - Sebastian Brucheiser i Mateusz Szczepaniak.

"Do Ostrowa po dziesięciu latach przerwy powraca impreza rangi międzynarodowej. Wogóle jest to dopiero czwarta impreza tej rangi w naszym mieście. Poprzednie były organizowane w latach pięćdziesiątych, osiemdziesiątych, dziewiędziesiątych. No i teraz właśnie będzie półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Jest to wyzwanie, pewien prestiż. Jeżeli oczywiście impeza jest dobrze zorganizowana to jest to duży prestiż zarówno dla klubu, miasta i tych, którzy tą imprezę przygotowują. Mam nadzieję, że jeśli się wszystko uda to będzie to przepustka do ubiegania się w przyszłości o imprezy jeszcze wyższej rangi" - rozpoczął Janusz Stefański, dyrektor ostrowskiego klubu.

Janusz Stefański przedstawił także kwestie związane z organizacją tej imprezy: "Są też pewne wyzwania organizacyjne i logistyczne. Przede wszystkim trzeba zadbać o zakwaterowanie zawodników, ekip im towarzyszących, oficjeli z Polskiego Związku Motorowego jak i Europejskiej Unii Motocyklowej. Są też inne specjalne wymogi. Musimy zrobić osobne biuro prasowe, które będzie znajdowało się na terenie parkingu. Będziemy musieli także stworzyć miejsce w którym motocykle będą poddawane kontroli technicznej. Muszą pojawić się flagi państw wszystkich uczestników oraz hymny tych państw. Będzie także przygotowana oprawa zawodów, której jedną z atrakcji będzie wypuszczenie tysiąca balonów. Wcześniej klub musiał uzyskać licencję międzynarodową. Także było trochę różnych spraw, które trzeba było wykonać. Myślę, że to wszystko zostało zrealizowane. Ale oczywiście jak to wypadnie to już zobaczymy czwartego czerwca podczas zawodów".

Jan Łyczywek, prezes Klubu Motorowego Ostrów wierzy w powodzenie imprezy i ma nadzieję że sukces organizacyjny przyniesie w przyszłości organizację imprez krajowych i międzynarodowych wyższej rangi: "Klub Motorowy Ostrów debiutuje w organizowaniu takiej imprezy. Jest to dla naszego klubu jak i dla miasta ogromne wyzwanie. Jestem głęboko przekonany że wspólnie temu przedsięwzięciu podołamy i odniesiemy sukces organizacyjny, wierzę również sportowy. Mam nadzieję że półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów będą takim początkiem w organizacji wielu imprez czy krajowych czy międzynarodowych w Ostrowie Wielkopolskim. Pragnę także gorąco podziękować Urzędowi Miasta, z panem prezydentem Jerzym Świątkiem na czele za współorganizację tej imprezy, za przekazanie środków finansowych na organizację tego półfinału, również wsparcie organizacyjne, sprzętowe".

"Patrząc na wielkość miast, które organizują dwa pozostałe półfinały, to jesteśmy najmniejszym miastem i trzeba mieć satysfakcję że jesteśmy w gronie takich miast. Możemy mieć ogromną satysfakcję, że kolejna impreza rangi europejskiej po długiej przerwie będzie miała miejsce w naszym mieście, w naszym regionie. To przekłada się nie tylko na obszar sportu, ale również i gospodarki" - mówił Jerzy Świątek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Żużlowcy, którzy pojawili się wczoraj w siedzibie Klubu Motorowego Ostrów za cel stawiają sobie oczywiście awans do finału IMEJ.
"Przygotowuję się tak jak do każdych zawodów. Bardzo chciałbym awansować do finału. Zobaczymy jak będzie czwartego czerwca, wszystko okaże się na torze" - mówił Sebastian Brucheiser.
"Są to takie same zawody jak każde inne. Dla mnie jest dużo lepiej że jeżdżę w Ostrowie. Znam ten tor dobrze, możemy potrenować jeszcze wcześniej i jest to dla nas duży bonus" - powiedział Mateusz Szczepaniak.

Półfinał IMEJ w Ostrowie rozpocznie się już praktycznie w piątek - "Impreza jest tak naprawdę trzydniowa bo rozpoczyna się w piątek, przynajmniej dla nas, organizatorów. Rozpoczyna się otwarciem biura zawodów w piątek popołudniu. W sobotę odbędą się zarówno kontrole motocykli jak i oficjalny trening, a także uroczysty bankiet w ostrowskim Ratuszu. Niedziela to już dzień zawodów" - powiedział Janusz Stefański, przewodniczący komitetu organizacyjnego ostrowskiego półfinału IMEJ.

Więcej informacji na temat ostrowskiego półfinału IMEJ na oficjalnej stronie turnieju - www.polfinalostrow.pl

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA