MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Po meczu Intar Lazur Ostrów - ZKŻ Kronopol Zielona Góra...
08.05.2006

Marcin Herczak

W rozegranym wczoraj w Ostrowie spotkaniu dwóch najsilniejszych drużyn pierwszej ligi Intar Lazur Ostrów pokonał ZKŻ Kronopol Zielona Góra 47:43. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi udzielone przez przedstawicieli obu zespołów tuż po spotkaniu:

Jan Grabowski (trener Intaru Lazur Ostrów): "Widowisko przednie, szczególnie dla kibiców. I chyba takie pojedynki powinny być. Tor był perfekcyjnie przygotowany, goście nie mieli żadnych zastrzeżeń, było trochę walki, padł rekord toru. Wygraliśmy tylko czteroma punktami, ale w takim meczu liczy się zwycięstwo. Za półtora miesiąca jedziemy do Zielonej Góry i chyba będą tam takie same emocje jak dzisiaj w Ostrowie. Wcale nie jest powiedziane, że Zielona Góra jest zdecydowanym faworytem. Dzisiaj mieli takiego jokera w postaci Lindgrena, który zrobił im bardzo dobrą robotę. Jeśli chodzi o nasz zespół to zwycięzców nie osądzam"

Przed spotkaniem trener Jan Grabowski miał ciężki orzech do zgryzienia decydując którego z dwójki zawodników Max - Screen powołać na niedzielne spotkanie - "Trzeba było dokonać wyboru, postawiłem na Maxa, były różne głosy. Nie ujmując nic Screenowi, może też by zrobił sporo punktów, ale trudno dzisiaj jest wyrokować. Uważam że Max do czerwca dojdzie do jeszcze lepszej dyspozycji i w Zielonej Górze będzie jeszcze skuteczniejszy".

Robert Dowhan (prezes ZKŻ-u Kronopol Zielona Góra): "Zabrakło nam trochę szczęścia, ale nie ma co rozpaczać. Fantastyczne spotkanie, obie drużyny zaprezentowały ekstraligowy poziom. Bardzo fajna atmosfera na stadionie, super publiczność z obu stron. Wspaniała oprawa na początek zawodów, wspaniałe inicjatywy i wspaniała, rodzinna atmosfera. Tak powinny wyglądać każde zawody".

Peter Karlsson (Intar Lazur Ostrów): "Cieszę się że dziś wygraliśmy bo to było dla nas ważne spotkanie. Zielona Góra ma mocny zespół. Przed ostatnim wyścigiem nie czułem presji. Do każdego wyścigu podchodzę tak samo skoncentrowany i staram się pojechać jak najlepiej"

Mikael Max (Intar Lazur Ostrów): "Jestem zadowolony, fajnie że drużyna wygrała. Ja osiągałem dobry wynik startując z pól wewnętrznych. Ogólnie tor był dobry, ale ciężko startowało się z trzeciego i czwartego pola startowego. W ostatnim wyścigu startowałem właśnie z czwartego i nic nie szło zrobić. Było ono dziś beznadziejne i nie mogłem nic zdziałać".

Mariusz Węgrzyk (Intar Lazur Ostrów): "Bardzo dobre spotkanie pomiędzy dwoma równymi, silnymi zespołami co było widać na torze. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Cieszę się że to nam przypadło zwycięstwo. Swój występ poza drugim startem oceniam dobrze. Wydaje się że było to spotkanie ekstraligowe - pełne trybuny, wspaniała atmosfera i walka do ostatnich metrów".

Michał Szczepaniak (Intar Lazur Ostrów): "Nie było łatwo, wszystko wyjaśniło się w dwóch ostatnich wyścigach. Ale właśnie taki powinien być żużel, na styku. Dziękujemy kibicom za to że przyszli, że cały stadion się zapełnił, że kibicowali. Wydaje mi się że te dwa wyścigi w których wziąłem udział były udane. Chyba było to co powinno być. Tak jak mówiłem już wcześniej, nie lubię jednak jeździć z rezerwy - jest bardzo nerwowo na torze, szarpie się tym motocyklem, nie jedzie się na luzie tak jak powinno. Ogólnie jestem zadowolony. Szkoda tylko, że tak mało jechałem".

Tomasz Jędrzejak (Intar Lazur Ostrów): "Cieszę się, że udało nam się wygrać. Niestety ja nie mogę być zadowolony ze swojego występu. Mam spore problemy ze sprzętem. Szkoda, bo gdyby nie zabrakło moich punktów, nie byłoby tak nerwowo. Naszczęście koledzy spisali się bardzo dobrze".

Grzegorz Walasek (ZKŻ Kronopol Zielona Góra): "Bardzo dobre spotkanie, zabrakło nam niewiele aby wygrać. Podobnie może wyglądać mecz w Zielonej Górze, ale wierzę że się zrewanżujemy. Mecz na poziomie ekstraligi. Dopisała publiczność, która wypełniła stadion maksymalnie. Była bardzo dobra oprawa, kibice bardzo dobrze dopingowali. Dobrze by było, aby oba zespoły mogły jeździć w ekstralidze bo z pewnością obu klubom i ich kibicom to się należy".

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA