MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Po czwartkowym spotkaniu z kibicami...
21.04.2006

Marcin Herczak

Przypomnijmy iż wczoraj w restauracji Ratuszowa z kibicami sportu żużlowego spotkali się działacze Klubu Motorowego Ostrów. Kilka z poruszonych wczoraj tematów przytaczamy poniżej.

Bardzo dobry Screen
W poniedziałek w zespole Intaru Lazur Ostrów zadebiutował Joe Screen. Reprezentant Wielkiej Brytanii spisał się bardzo dobrze. Zdobywając osiem punktów i dwa bonusy w czterech wyścigach w dużym stopniu przyczynił się do końcowego triumfu w Gorzowie. Kibice pytali czy Joe, który przed sezonem został zakontraktowany jako zawodnik zapasowy otrzyma kolejne okazje do startów z plastronem ostrowskiego klubu. "Screen był dla nas niewiadomą w pewnym stopniu. Ale sprawdził się w Gorzowie w stu procentach. Osiem punktów plus dwa bonusy wywalczone przez niego dały nam między innymi zwycięstwo w tym meczu. Czy wystartuje jeszcze? Życie pokaże. Nie ma on zapisanej ilości spotkań w kontrakcie. Ale napewno wystartuje chociażby jeden raz w Ostrowie żebyśmy go tutaj wspólnie zobaczyli" - stwierdził Jan Łyczywek, prezes Klubu Motorowego Ostrów.

Słaby początek Maxa
W przeciwieństwie do Screena działacze i kibice nie mogli być zadowoleni z drugiego debiutanta w ostrowskim zespole - Mikaela Maxa. Szwed w Gorzowie na torze pojawił się dwukrotnie i tyleż razy mijał linię mety na trzeciej pozycji. "Długo rozmawialiśmy po meczu z Maxem. Dwanaście dni przed spotkaniem w Gorzowie miał wyciągane śruby z nogi i jednak ból nogi mu dosyć mocno dokuczał. Żużlowiec deklaruje, że jego forma powiedzmy zdrowotna będzie rosła i w meczu z Grudziądzem będzie w zdecydowanie lepszej dyspozycji. Trener wierzy, że Max pojedzie już lepiej. Szwed jest przygotowywany na ten najważniejszy mecz pierwszej części sezonu z Zieloną Górą. Chociaż żadnego spotkania nie lekceważymy, gdyż nie chcielibyśmy gubić przypadkowo punktów po drodze" - powiedział Jan Łyczywek.

Zagraniczni juniorzy
Kibice pytali także o ocenę i ewentualne starty w zespole Intaru Lazur zagranicznych młodzieżowców. Przypomnijmy iż w kadrze ostrowskiego klubu znajduje się ich trzech - Morten Risager, Henrik Moeller oraz Robert Pettersson. "Mieliśmy okazję zobaczyć w akcji na ostrowskim torze Risagera i Petterssona. Obydwaj mieli słabe występy, ale był to zdecydowanie początek sezonu. Napewno ci zawodnicy mają spory potencjał, co udowadniali już w poprzednich sezonach. Ale szczególnie tacy młodzi zawodnicy na początek startów w nowym dla nich środowisku mogą mieć kłopoty i to się chyba sprawdza. My na niedzielny mecz z Grudziądzem sprowadzamy Mortena Risagera. Będzie startował pod numerem 16 i napewno dwa, trzy razy wystartuje. Chce on również potrenować w niedzielę jeszcze przed południem, aby spasować się z torem. Prawdopodobnie przyjedzie także na kilka turniejów młodzieżowych, aby mieć więcej możliwości jazdy na różnych stadionach w Polsce, poznać specyfikę polskich torów. Jeśli będzie takowa potrzeba to będziemy korzystali z któregoś z naszych zagranicznych juniorów w spotkaniach ligowych, gdyż każde ogniwo w zespole musi funkcjonować. Dla nas podstawą są jednak nasi chłopacy z Ostrowa - Brucheiser, Liberski, Lewandowski. W tym roku może dojdą do nich kolejni, którzy będą podchodzić do egzaminu na certyfikat żużlowy. W tych chłopaków inwestujemy, mają najwyższej klasy sprzęt, będą startować w wielu imprezach młodzieżowych. Wierzę że ten rok będzie tym rokiem przełomowym i zrobią kolejny krok do przodu. I chciałbym aby to właśnie oni byli tymi podstawowymi juniorami którzy będą dla nas zdobywali punkty w meczach ligowych" - wyjaśnił sternik ostrowskiego klubu.

W niedzielę pierwszy tegoroczny ligowy pojedynek Intaru Lazur na własnym torze
Prezes Jan Łyczywek ma nadzieję na sporą frekwencję w tegorocznym sezonie na zawodach żużlowych w Ostrowie. W czwartek zaprosił wszystkich kibiców do przychodzenia na Stadion Miejski i dopingowania rywalizujących żużlowców - "Szanowni Państwo, Wy w ciągu całego sezonu jesteście największym sponsorem. Także ja serdecznie zapraszam w imieniu swoim, zarządu, zawodników - przychodźcie Państwo, dopingujcie w sportowy sposób naszą drużynę i również przyjezdnych. Jeśli wygrywają trzeba to z szacunkiem docenić i również bić im brawo". Nam nie pozostaje nic innego jak dołączyć się do tych słów i zaprosić wszystkich na spotkanie żużlowców Intaru Lazur Ostrów z GTŻ-em Grudziądz, które rozegrane zostanie w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Ostrowie.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA