MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

GTŻ Grudzišdz - Intar przeglšdżużlowy.pl Ostrów Wlkp. - szczegóły
02.09.2003

Grzegorz Sokołowski

W rozegranym w niedzielę pojedynku w ramach IX kolejki drugiej ligi GTŻ Grudziądz pokonał drużynę ostrowską w stosunku 59:30. W pierwszych trzech seriach startówuwidoczniła się co prawda lekka przewaga gospodarzy, jednak nic nie zapowiadało tego, że Ostrowianie przegrają to spotkanie różnicą aż 29 punktów.

W wyścigu pierwszym świetnym startem popisała się para gospodarzy i tylko dzięki bardzo ambitnej jeździe Krzysztofa Stojanowskiego skończyło się na rezultacie 4:2 dla miejscowych. W drugiej odsłonie dnia atomowym startem popisał się Peter Ljung, który pewnie dowiózł trzy punkty do mety. Niestety na ostatnim miejscu zameldował się słaby tego dnia Przemysław Tajchert, zatem wyścig zakończył się remisowo. W wyścigu trzecim Matej Ferjan nie sprostał Charliemu Gjedde i drugie zwycięstwo biegowe w stosunku 4:2 odnieśli gospodarze. W tym momencie na tablicy wyników widniał rezultat 11:7 dla miejscowych i wydawało się, że wszystko jest jeszcze możliwe...

Niestety druga seria startów zakończyła się pechowo dla Ostrowian. Po starcie w wyścigu czwartym na prowadzeniu znajdował się Paweł Staszek. Tuż za nim jechali Krzysztof Stojanowski, Tomasz Kwiatkowski oraz Robert Kempiński. Niestety popularny "Stojan" zanotował defekt, a Tomasz Kwiatkowski nie zdołał utrzymać drugiego miejsca, dlatego ku uciesze miejscowej publiczności ich pupile wygrali ten wyścig podwójnie.
Do groźnego zdarzenia doszło w wyścigu piątym. Gospodarze znów popisali się świetnym startem. Peter Ljung ambitnie jednak rzucił się w pogoń za rywalami. Niestety na wejściu w drugi łuk Krzysztof Buczkowski nie zostawił miejsca przy bandzie Szwedowi i razem z nim wylądował na torze. Z powtórki wyścigu wykluczony został młodzieżowiec gospodarzy, jednak co gorsze dla gości - Szwed do końca zawodów już się nie pokazał.

Strata Ljunga była dla ostrowskiej ekipy dość bolesna i widać było, że z naszych zawodników "uszło powietrze". Dalsza część zawodów to wyraźna dominacja gospodarzy. Począwszy od wyścigu szóstego zaczęli oni bowiem systematycznie powiększać swoją przewagę. Do końca zawodów triumfowali jeszcze sześć razy, w tym 4 razy podwójnie. Jedyną osłodą w całym spotkaniu był triumf Mateja Ferjana w wyścigu piętnastym. Pokonał on wówczas niepokonanych dotąd - Charliego Gjedde oraz Mariusza Puszakowskiego.

Trzeba przyznać, że ekipa grudziądzka była do tego meczu znacznie lepiej przygotowana. Gospodarze dysponowali lepszym sprzętem, wydawali się również lepiej umotywowani. Nasi zawodnicy przez całe spotkanie nie zdołali wygrać drużynowo żadnego wyścigu, a w 90% przypadków rywalizację przegrywali już na starcie. Widać, że jeśli chodzi o wyjście spod taśmy ostrowscy zawodnicy są daleko za rywalami, i to nie tylko za tymi z Grudziądza. Na słabszą postawę naszych zawodników wpływ miał na pewno upadek Petera Ljunga oraz pomyślne wieści z Opola, gdzie najgroźniejszy rywal pogrzebał swe szanse na udział w barażach. Wydaje się jednak, że porażka drużyny, która puka do bram pierwszej ligi, różnicą aż 29 punktów jest zbyt duża. Na szczęście do pierwszego meczu barażowego z Kolejarzem Rawicz pozostało jeszcze pięć tygodni. Miejmy więc nadzieję, że czas ten wystarczy na właściwe przygotowanie się do tych arcyważnych spotkań...

Po meczu powiedzieli:

Marcin Liberski (Intar Przegląd Żużlowy.pl)
Jeśli chodzi o tor, to geometrycznie jest fajny, jednak sama nawierzchnia jest trudna. Nie można się było do niej dopasować. Gospodarze dysponowali lepszymi motocyklami. Chyba byli do tego meczu lepiej przygotowani od nas.

Tomasz Kwiatkowski (Intar Przegląd Żużlowy.pl)
Całe szczęście, że Łódź przegrała. Dla mnie zawody nie układały się od samego początku. Byłem dziś bardzo wolny. Nie wiem co się stało. Zeszło z nas powietrze po upadku Ljunga i jak się dowiedzieliśmy, że Łódź przegrała, to jechaliśmy właściwie na luzie.

Romuald Łoś (trener Intaru Przegląd Żużlowy.pl)
Po upadku Ljunga w zespole "zeszło powietrze". Nie chcę niektórych ganić, bo nie czas i miejsce. Oni dzisiaj po prostu nie jechali na tym torze. W tej chwili czekają nas baraże. Będą to derby Wielkopolski. Zrobimy wszystko, żeby dosprzętowić chłopaków, bo te silniki, które obecnie posiadają nie są na tyle sprawne, aby pokonać Rawicz, który z pewnością dobrze przygotuje się do tego dwumeczu.

Piotr Szymański (v-ce prezes Intaru Przegląd Żużlowy.pl)
Na początku mieliśmy trochę pecha - defekt Stojanowskiego, upadek Ljunga. Skrzydła zespołowi opadły. Trudno. Do kolejnego meczu mamy pięć tygodni. Uważam, że dzisiejszy mecz w pewnym sensie był potrzebny, ponieważ obnarzył wiele braków, które niestety są u zawodników.

GTŻ Grudziądz
M. Puszakowski 14 (3,3,3,3,2)
P. Markuszewski 7 (1,1,-,2,3)
R. Kempiński 7 (1,2,1,1,2)
P. Staszek 10 (2,3,2,0,3)
C. Gjedde (3,3,3,3,1)
K. Buczkowski 3 (1,w,-,-,2)
Ł. Pawlikowski 3 (1,2)
M. Kierzkowski 2 (2)

Intar Przegląd Żużlowy.pl Ostrów Wlkp.
K. Stojanowski 7 (2,d,2,1,2,0)
T. Kwiatkowski 1 (0,1,0,-,-)
P. Ljung 3 (3,w,-,-,-)
P. Tajchert 3 (u,2,1,d,0)
M. Ferjan 14 (2,2,3,3,1,3)
M. Liberski 1 (0,0,-,-,1)
R. Jamroży 1 (0,0,0,1)
M. Latosi 0 (0,0)

Wyścig po wyścigu
I. Puszakowski, Stojanowski, Markuszewski, Kwiatkowski 4-2 (4-2)
II. Ljung, Staszek, Kempiński, Tajchert 3-3 (7-5)
III. Gjedde, Ferjan, Buczkowski, Liberski 4-2 (11-7)
IV. Staszek, Kempiński, Kwiatkowski, Stojanowski (d) 5-1 (16-8)
V. Gjedde, Tajchert, Ljung (w), Buczkowski (w) 3-2 (19-10)
VI. Puszakowski, Ferjan, Markuszewski, Liberski 4-2 (23-12)
VII. Gjedde, Stojanowski, Pawlikowski, Kwiatkowski 4-2 (27-14)
VIII. Puszakowski, Kierzkowski, Tajchert, Latosi 5-1 (32-15)
IX. Ferjan, Staszek, Kempiński, Jamroży 3-3 (35-18)
X. Gjedde, Markuszewski, Stojanowski, Tajchert 5-1 (40-19)
XI. Ferjan, Pawlikowski, Kempiński, Jamroży 3-3 (43-22)
XII. Puszakowski, Stojanowski, Ferjan, Staszek 3-3 (46-25)
XIII. Markuszewski, Buczkowski, Liberski, Latosi 5-1 (51-26)
XIV. Staszek, Kempiński, Jamroży, Tajchert 5-1 (56-27)
XV. Ferjan, Puszakowski, Gjedde, Stojanowski 3-3 (59-30)

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA