MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Lazur kolejnym sponsorem strategicznym !
03.03.2006

Marcin Herczak

Spółdzielna Mleczarska Lazur z Nowych Skalmierzyc została kolejnym sponsorem strategicznym Klubu Motorowego Ostrów. Do uroczystego podpisania umowy doszło dzisiaj, w samo południe w restauracji "Ratuszowa".

Lazur - wiodący w kraju producent serów pleśniowych, już w poprzednich sezonach był w mniejszym zakresie sponsorem ostrowskiego żużla. Teraz po ponad rocznych rozmowach prezesi Spółdzielni zdecydowali się parafować umowę o sponsoringu strategicznym

"W tym momencie mógłbym mówić o różnych rzeczach. O tym jak wspaniałe są sery skalmierzyckie, jak można się nimi zajadać. Ale myślę że to jest oczywista sprawa i każdy kto tylko ich spróbował doskonale o tym wie. Mógłbym mówić także o tym iż wspaniale nam się rozmawiało od samego początku, że te rozmowy były bardzo konstruktywne i bardzo szybko zmierzały ku temu właściwemu celowi. Ale myślę że finał tego, czyli dzisiejsze spotkanie doskonale o tym świadczy" - powiedział Janusz Stefański, dyrektor Klubu Motorowego Ostrów.

Predstawiciele Klubu Motorowego Ostrów oraz Spółdzielni Mleczarskiej LazurPo krótkim wstępie przedstawiciele Spółdzielni Mleczarskiej Lazur - Zenon Michaś (prezes) i Zdzisław Otwiaska (wiceprezes) oraz przedstawiciele Klubu Motorowego Ostrów - Jan Łyczywek (prezes) oraz Tadeusz Grądzielewski (wiceprezes) podpisali uroczyście umowę sponsorską.

Prezesi Jan Łyczywek (KM Ostrów) i Zenon Michaś (Spółdzielnia Mleczarska Lazur) tuż po podpisaniu umowyPierwszym sponsorem strategicznym Klubu Motorowego Ostrów pozostaje firma Intar, z która umowę parafowano na początku grudnia ubiegłego roku. Wskutek tego w tegorocznych rozgrywkach żużlowcy Klubu Motorowego Ostrów będą występować pod nazwą Klub Motorowy Intar Lazur Ostrów

"W historii Spółdzielni Mleczarskiej Lazur jest kilka ważnych momentów, które chciałbym podkreślić jako że dzisiejszy moment jest także bardzo ważny. Spółdzielnia powstała w 1929 roku i to był ten najważniejszy moment kiedy rolnicy, okoliczni ziemianie zjednoczyli się po to żeby utworzyć mleczarnię która będzie rozwiązywała problem sprzedaży mleka wytwarzanego przez te gospodarstwa. Po wojnie reaktywowano Spółdzielnię. W 1959 roku podjęto próby produkcji sera z przyrostem błękitnej pleśni na wzór francuskich serów ROQUEFOR. Później zmieniono nazwę serów na ROKPOL. I właściwie produkujemy ROKPOL - jest to ser z przyrostem błękitnej pleśni, który zdobywa sobie rynek całej Polski. Ważnym wydarzeniem była także konsolidacja spółdzielczości czyli łączenie małych spółdzielni do dużych. Wówczas w 1970 roku Spółdzielnia weszła w skład Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Ostrowie. Od 1 października 1990 roku Spółdzielnia rozpoczęła znów działanie na własnym rozrachunku, w Nowych Skalmierzycach. To był ten decydujący moment bo można było zacząć myśleć o rozwoju produkcji. Kolejnym ważnym momentem było podjęcie decyzji o wąskiej specjalizacji. To był rok 1998. Wówczas utworzono także nową markę - markę Lazur. Jej nazwa pochodzi od koloru pleśni. Życie pokazało że byla to trafiona decyzja. Lazur jest to krótka, dźwięczna nazwa, łatwo przyswajana przez konsumentów. Myślę że przyjęła się na rynku, ale nie dlatego że sama nazwa taka jest. Ale przede wszystkim że przez te wszystkie lata działalności Spółdzielni bardzo dużą uwagę przywiązywaliśmy jak i obecnie przywiązujemy do jakości sera, aby był dobry, żeby konsumenci byli zadowoleni spożywając go" - przybliżył historię nowego sponsora strategicznego Zenon Michaś, prezes Spółdzielni Mleczarskiej Lazur.

"Lazur wychodzi z założenia, że nasz sukces należy przekładać wspierając różne dziedziny życia. Osobiście popieram wszelkie formy sportu, sam byłem kiedyś czynnym sportowcem. Mam nadzieję, że poprzez sport żużlowy, który cieszy się sporym zainteresowaniem kibiców w Ostrowie jak i całym regionie marka Lazur stanie się jeszcze bardziej znana" - dodał Zenon Michaś, który podkreślał także zdrowotne właściwości serów pleśniowych produkowanych przez Spółdzielnię z Nowych Skalmierzyc - "Systematyczne spożywanie naszych serów, nawet w niedużych ilościach, wpływa pozytywnie na organizm człowieka."

Radości z faktu pozyskania drugiego sponsora strategicznego nie krył prezes Klubu Motorowego Ostrów - Jan Łyczywek, który wzniósł toast za pomyślność ostrowskiego sportu żużlowego.

Uroczysty toastW rozmowach o sponsoringu z szefostwem firmy Lazur obok przedstawicieli Klubu Motorowego - prezesa Jana Łyczywka i dyrektora Janusza Stefańskiego, uczestniczył także zastępca burmistrza Nowych Skalmierzych Zdzisław Mielczarek. "Ogromnie się cieszę, że doszło dzisiaj do parafowania tej umowy" - mówił Mielczarek - "Sam jestem wielkim fanem speedway'a i mam osobistą satysfakcję, że zaraziłem tym również prezesów firmy Lazur. Sponsoring Klubu Motorowego Ostrów przez Lazur to także promocja gminy Nowe Skalmierzyce, w której obok takiej perły jak Spółdzielnia Mleczarska Lazur mamy także inne gospodarcze perełki."

"Głęboko wierzę, że wspólnie osiągniemy sukces, zwieńczony awansem do grona ekstraligowców" - podkreślił Jan Łyczywek. Prezes klubu przypomniał także, że w 2003 roku firma Intar była sponsorem strategicznym wraz z portalem Przegląd Żużlowy, w 2004 roku Intar jako jedyny sponsor strategiczny wspierał ostrowski żużel, a przed rokiem obok Intaru w nazwie pojawiła się firma spedycyjna Dartom. "Cieszymy się, że teraz wraz z Intarem w nazwie naszej drużyny widnieje firma z branży spożywczej z naszego regionu" - dodał Łyczywek, który przyznał, że sam jest smakoszem serów pleśniowych produkowanych przez Spółdzielnię Mleczarką Lazur.

foto: Maciej Kmiecik


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA