MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Trzy lata www.km.osw.pl
27.12.2005

Począwszy od końca 2002 roku Oficjalną Stronę KM-u Ostrów tworzą: Grzegorz Sokołowski oraz Marcin Herczak. Nim jednak ta dwójka zdecydowała się na współpracę – każdy z nich indywidualnie prowadził własną, nieoficjalną stronę internetowąTowarzystwa Żużlowego Iskra Ostrów. Wydaje się, że choć od tamtej pory nie minęło zbyt wiele czasu, to zapewne niewielu obecnych kibiców-internautów pamięta tamte czasy. Strona prowadzona przez Grzegorza Sokołowskiego znajdowała się pod adresem: www.tz-iskra.osw.pl, natomiast serwis Marcina Herczaka znaleźć można było wpisując w przeglądarkę adres: www.iskraostrow.prv.pl. Obydwa serwisy miały charakter nieoficjalny i informowały o aktualnych wydarzeniach zarówno lokalnych, ogólnopolskich jak i światowych, związanych rzecz jasna ze speedway’em.

Jak wiadomo ostrowska Iskra z powodu dużych problemów finansowych zakończyła swoje ligowe zmagania na sezonie 2002. W końcu tegoż roku ostrowscy działacze zadecydowali, że jedynym ostrowskim klubem, który rywalizował będzie o ligowe punkty będzie powstały na początku roku Klub Motorowy Ostrów. Wówczas swe działania dość szybko rozpoczął Grzegorz Sokołowski, który 25. października 2002 roku utworzył nieoficjalną stronę Klubu Motorowego Ostrów. Dodajmy, że ówczesna strona w swym kształcie niewiele różniła się od dzisiejszego serwisu KM-u. Końcówka roku 2002 obfitowała w wiele spotkań ówczesnych działaczy KM-u, zarówno z prasą, jak i w zamkniętym gronie. W kilku takich spotkaniach uczestniczył również Sokołowski, który 14. grudnia 2002 roku, po rozmowach z ówczesnym wiceprezesem klubu – Tadeuszem Grądzielewskim uzyskał zgodę na to, aby prowadzona przez niego witryna zyskała miano Oficjalnej Strony Klubu Motorowego Ostrów. 22. grudnia 2002 roku jednoosobowy skład „redakcji” uzupełnił Marcin Herczak. Zatem począwszy od grudnia 2002 roku aż do dnia dzisiejszego Oficjalna Strona KM-u działa w niezmienionym, dwuosobowym składzie. Warto dodać, że prowadzący witrynę wykonują swą pracę zupełnie nieodpłatnie. Robią to, jak twierdzą: „z zamiłowania”.

Przez już ponad trzyletni okres swojej działalności strona nie napotykała na większe problemy. Autorzy serwisu podkreślają w tym miejscu dużą rolę firmy ZELNET, która od pierwszego dnia funkcjonowania strony nieodpłatnie udostępnia im swe zasoby, zapewniając zaplecze techniczne. Przez ponad trzy lata redakcja www.km.osw.pl rzetelnie informowała kibiców o wszystkim co związane było z ostrowskim sportem żużlowym. To właśnie z oficjalnego serwisu pochodziły sprawdzone i często najszybsze informacje. Na jego łamach ukazało się jak dotąd niespełna 1500 różnych materiałów. Były to: newsy, wywiady, felietony, cieszące się dużą popularnością galerie, relacje LIVE, a także czaty. W 2003 roku Oficjalna Strona KM-u była również pomysłodawcą i organizatorem aukcji charytatywnej na rzecz kontuzjowanego wówczas Adama Jaziewicza. Przypomnijmy, że zbiórka pieniędzy zakończyła się przekazaniem sympatycznemu żużlowcowi kwoty nieco ponad czterech tysięcy złotych.

Jeśli chodzi o popularność serwisu najgorsze były początki. Dużo czasu minęło nim stał się on popularny i znany wśród ostrowskich kibiców. Z biegiem czasu jego autorzy stwierdzili jednak, że to co robią ma sens. Stronę odwiedzało bowiem coraz więcej osób. Co jakiś czas odnotowywano kolejne okrągłe liczby odsłon. Najpierw tysiąc, potem dziesięć- czy sto- tysięcy. W końcu roku 2005 licznik odwiedzin przekroczył magiczną wartość jednego miliona odsłon!

Popularność serwisu rośnie z każdym rokiem. Obecnie Oficjalna Strona KM-u ma bardzo wielu stałych czytelników, którzy nie wyobrażają sobie ostrowskiego żużla bez internetowej witryny. Jak podkreślają jego autorzy - rok 2005 zakończył się najlepszym jak dotąd wynikiem odsłon. Z całą pewnością duży wpływ na taki stan rzeczy miał również bardzo udany sezon wykonaniu ostrowskich żużlowców.

W najbliższej przyszłości planowana jest zmiana wyglądu strony. Grzegorz Sokołowski i Marcin Herczak zapewniają, że przy planowanych zmianach zostaną wzięte pod uwagę wszystkie sugestie napływające ze strony kibiców. Z myślą o nich bowiem prowadzona jest już ponad trzy lata Oficjalna Strona Klubu Motorowego Ostrów.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA