MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Jan Łyczywek - "Celem sportowa walka o ekstraligę"
11.12.2005

Marcin Herczak

We wtorkowy wieczór oficjalnie ogłoszono nazwiska zawodników którzy w nowym sezonie bronić będą barw drużyny Klubu Motorowego Ostrów. Tuż po tym fakcie rozmawialiśmy z prezesem klubu którego celem będzie awans do żużlowej ekstraligi - Janem Łyczywkiem.

Prezes Klubu Motorowego Ostrów Jan Łyczywek zapytany o cele na nadchodzący sezon potwierdził nam to o czym w Ostrowie mówi się od dłuższego czasu. Ostrowska drużyna będzie miała za zadanie dołączenie do grona najlepszych ekip żużlowych w kraju - "Już teraz się z tego wycofać nie mogę. Mam takie powiedzmy zalecenia od zarządu firmy Intar, od Prezesa. Polecenie Pana Prezesa będziemy starać się wykonać, a więc wyznaczamy sobie cel - walczymy w sportowej walce o ekstraligę. Czy nam się uda? Za rok o tym czasie już na pewno będziemy wiedzieć".

Ostrowscy kibice byli trochę zaniepokojeni dość długim oczekiwaniem na konkretne informacje odnośnie składu drużyny na przyszłoroczne rozgrywki. Wpływ na taki stan rzeczy miał jednak z pewnością również nie do końca jasny regulamin rozgrywek. Prezes Klubu Motorowego Ostrów informuje o wielu odbytych rozmowach z zawodnikami- "Trochę się tych nazwisk przewinęło. Regulamin zmieniał się z tygodnia na tydzień. Najpierw względnie miało jeździć dwóch obcokrajowców, później okazało się że jeden. Robiliśmy przymiarkę do jednego obcokrajowca i szukaliśmy jednego poważnego wzmocnienia wśród zawodników polskich".

Wśród nazwisk potencjalnych wzmocnień ostrowskiego zespołu pojawiało się tej zimy wielu czołowych żużlowców z ekstraligi. Działacze prowadzili rozmowy między innymi z Grzegorzem Walaskiem czy też Ryanem Sullivanem co potwierdza sternik ostrowskiego klubu - "Tak. Nie da się ukryć, że rozmawiałem z wieloma bardzo dobrymi zawodnikami. Każdy z tych zawodników podejmował z nami poważne rozmowy, a więc możemy powiedzieć że jesteśmy poważnym, wiarygodnym partnerem w rozmowach. Praktycznie możemy z każdymi zawodnikami z najwyższej półki podejmować negocjacje i druga strona nas bardzo poważnie traktuje".

W końcu przepisy zostały ustalone i ostrowscy działacze w ekspresowym wręcz tempie skompletowali drużynę, której kadra przedstawiona została 6 grudnia. Zlikwidowanie ograniczeń dla zawodników zagranicznych Jan Łyczywek odbiera pozytywnie - "W tej sytuacji gdzie my mamy cel jasny - walczyć o ekstraligę - jest to dla nas dobre rozwiązanie, że rynek otworzył się na zawodników zagranicznych bo mieliśmy większy wybór. Mogliśmy wybierać w szerokim gronie zawodników, wyłączając jedynie uczestników cyklu Grand Prix. Rozmowy podjął z nami praktycznie każdy zawodnik, spoza Grand Prix".

W drużynie pojawiło się między innymi trzech najskuteczniejszych zawodników pierwszej ligi w minionym sezonie - bracia Peter Karlsson i Mikael Max oraz Matej Ferjan. "Musieliśmy szukać wzmocnienia wśród najlepszych zawodników przy takim celu jaki mami wytyczony przez sponsorów. Niżej praktycznie schodzić nie mogliśmy" - mówi prezes.

Drużyna została wzmocniona także trzema juniorami zza granicy. Wielu zastanawia się wobec tego faktu co stanie się ze szkoleniem żużlowego narybku w ostrowskim klubie. Czy zmiana przepisów w polskiej lidze nie spowoduje zmian strategii ostrowskiego klubu. "Nie. Cel który sobie wytyczyłem dwa lata temu - szkolenie adeptów, szkółka, juniorzy w dalszym ciągu będzie naszym priorytetem. Szkółka będzie w dalszym ciągu funkcjonowała w pełnym tego słowa znaczeniu. Wierzę, że już trzech-czterech adeptów na początku nowego sezonu zdobędzie licencję żużlową. Nasi juniorzy będą mieć tak samo wielkie szanse by jeździć w zawodach ligowych. Wierzę głęboko że powalczą o miejsce w pierwszym zespole. Bo taki jest nasz cel - aby ci chłopacy mieli przy kim się rozwijać i na nich będziemy stawiać. W dalszym ciągu objeżdżać się będą w imprezach młodzieżowych, 50-60 imprez w ciągu sezonu odjadą" - wyjaśnia Jan Łyczywek.

W ostrowskim klubie zakontraktowano sześciu obcokrajowców. Oczywiście nie oznacza to jednak iż będą oni występowali w każdym ze spotkań. "Nie. Nie ma takiej możliwości, aby zespół Intaru wyjechał w jednym spotkaniu składając się z praktycznie samych obcokrajowców. W dalszym ciągu Tomasz Jędrzejak, Michał Szczepaniak, Mariusz Węgrzyk mają być naszymi liderami krajowymi. A nasi juniorzy mają się rozwijać, będą mieli również szansę startów w pierwszej lidze" - informuje włodarz Klubu Motorowego Ostrów.

Oprócz informacji związanych ze składem we wtorek stało się jasne że po raz kolejny firma Intar wspierać będzie ostrowski żużel jako sponsor strategiczny. Działacze nie zamierzają oczywiście na tym poprzestać i prowadzą także rozmowy z innymi potencjalnymi sponsorami. "Rozmowy prowadzimy z kilkoma firmami. Po cichutko liczę że sponsoring tytularny zostanie przedłużony z firmą Dartom. Z prezesem, właścicielem tej firmy Panem Dariuszem Szumacherem spotkam się jeszcze przed świętami. Obiecał mi że decyzję podejmie zaraz po nowym roku. Będę go głęboko do tego namawiał" - mówi Jan Łyczywek.


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA