MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Jan Grabowski - "Okaże się na torze"
07.12.2005

Marcin Herczak

Jak wiadomo wczoraj podczas spotkania podsumowującego sezon 2005 w Ostrowie oficjalnie przedstawiony został skład Klubu Motorowego Ostrów na sezon 2006. Chwilę później o zmianach kadrowych w ostrowskim klubie rozmawialiśmy z trenerem Janem Grabowskim.

W ostrowskiej drużynie pojawiło się pięciu nowych zawodników. Kolejnymi seniorami Intaru zostali Mikael Max oraz Matej Ferjan. Wzmocniona została także kadra juniorów. Do wychowanków ostrowskiego klubu dołączyli bowiem Morten Risager, Henrik Moller oraz Robert Pettersson. Dlaczego wybór padł akurat na tych zawodników? "Wszystkie wyniki tych zawodników były śledzone w internecie, bo niektórych z tych młodych zawodników nie miałem możliwości oglądania. Myślę, że zostały trafione te nazwiska. O seniorach tutaj nie wspominam bo wyniki które uzyskali w roku 2005 mówią same za siebie - była to trójka najlepszych zawodników pierwszej ligi" - wyjaśnił Jan Grabowski.

Gdy do wcześniej wymienionych zawodników dodamy Petera Karlssona, Tomasza Jędrzejaka, Michała Szczepaniaka, Mariusza Węgrzyka oraz juniorów - Sebastiana Brucheisera, Bartosza Kwiatkowskiego, Rogera Lewandowskiego oraz Marcina Liberskiego to otrzymamy kadrę zawodników którzy posiadają aktualne kotnrakty z ostrowską drużyną. Na "papierze" skład wygląda więc imponująco. Nie może być jednak inaczej gdyż ostrowscy działacze otwarcie zapowiadają że celem dla zespołu będzie awans do grona ekstraligowców. Przed hurraoptymizmem przestrzega jednak szkoleniowiec ostrowskiej drużyny - "Wszystko będzie teraz zależało od dyspozycji zawodników w roku 2006 i przestrzegam wszystkich przed stwierdzeniem, że już jesteśmy w ekstralidze. Nie. To będzie długa, ciężka droga po ciernistych krzewach bo inne zespoły również będą mogły dokonać zakupu, będą mogły się wzmocnić do końca stycznia. Na dzień dzisiejszy praktycznie nie wiemy kto będzie w jakim zespole jeździł, a tym bardziej że być może zostanie zniesiony zakaz startu zawodników z cyklu IMŚ Grand Prix w pierwszej lidze.".

Jak się okazuje być może w kadrze Klubu Motorowego Ostrów pojawi się jeszcze kolejny zawodnik, który miałby pełnić rolę zawodnika oczekującego - "Powiem tak - jeszcze nie jest wszystko zamknięte. Mam na uwadze jednego zawodnika zagranicznego - seniora. Ale to w późniejszym okresie. Byłby to zawodnik zakontraktowany na wszelki wypadek, który byłby takim strażakiem. Nie miałby zagwarantowanych żadnych startów - pełniłby podobną rolę do tej którą w tegorocznym sezonie spełniał Ales Dryml" - informuje trener.

Skład w którym będzie startowała ostrowska ekipa w poszczególnych spotkaniach będzie zależał od klasy rywala i rangi spotkania - "Nie mam ustalonego optymalnego zestawienia. Będę brał wszystko pod uwagę - jeszcze nie wiadomo jak będą wyglądały inne zespoły i z kim kiedy przyjdzie nam jeździć. Niektóre kluby tak jak do tej pory z doświadczenia wiem w pierwszym okresie kiedy startują wysyłają do boju te najmocniejsze armaty, a później gdy brakuje pieniędzy jadą słabsze. Na dzień dzisiejszy nie potrafię odpowiedzieć na pytanie z ilu zawodników zagranicznych będziemy korzystali. Chciałbym aby jeździła trójka krajowych seniorów. W tej chwili jest taki regulamin że zawodnikiem rezerwowym może być żużlowiec do lat 23, a więc w przypadku gdyby ewentualnie Michał Szczepaniak był na rezerwie to mam taką możliwość, że może jechać cała trójka seniorów krajowych i trójka obcokrajowców. Na pewno będę robił wszystko, aby stawiać przynajmniej na jednego juniora od nas. No ale to będzie zależało tylko od nich" - mówi szkoleniowiec.

W myśl nowych przepisów na pozycji młodzieżowca również będą mogli występować obcokrajowcy. W Klubie Motorowym Ostrów mimo zakontraktowania trzech juniorów zza granicy nie zapomina się jednak o własnych wychowankach. Oni także otrzymają swoją szansę. "Ja byłem za tym aby znieść ograniczenie jeśli chodzi o zawodników zagranicznych - seniorów. Jestem przeciwny jeśli chodzi o juniorów bo uważam że za dwa, trzy lata może nie być sportu żużlowego w kraju. Ale są takie przepisy unijne - zezwalające i nic na to nie poradzimy. Ale może to poskutkować również tak, że naszych juniorów tak to wszystko zmobilizuje że będą po prostu chcieli być lepsi i wcale nie jest powiedziane już na dzisiaj że juniorzy zagraniczni będą w dwójkę wystawiani. Ja z konieczności, jeśli będę musiał to w ten sposób zrobię. Ale będą również mecze które prawdopodobnie pojedziemy trzema juniorami - być może naszymi dwoma krajowymi i jednym zagranicznym, a być może nie będę korzystał z juniorów zza granicy. Wszystko zależy od tego jaki to będzie mecz, o jaką cenę bo powiedzieliśmy że chcemy awansować do tej upragnionej ekstraligi. Tylko na razie jest to wszystko na papierze, a jak będzie dalej okaże się dopiero w praktyce - na torze, bo tam ten awans musi być wywalczony" - powiedział trener Jan Grabowski.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA