MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Nowe twarze w KM-ie
07.12.2005

Grzegorz Sokołowski

Wczoraj, ku uciesze całego żużlowego Ostrowa, do publicznej wiadomości podany został skład Klubu Motorowego Ostrów, którego celem w przyszłym sezonie ma być awans do żużlowej ekstraligi. Skład ten na chwilę obecną wygląda następująco:

seniorzy:
Matej Ferjan
Słowenia
ur. 1977
poprzedni klub: Krosno


Tomasz Jędrzejak
Polska
ur. 1979
poprzedni klub: Ostrów


Peter Karlsson
Szwecja
ur. 1969
poprzedni klub: Ostrów


Mikael Max
Szwecja
ur. 1973
poprzedni klub: Rzeszów


Michał Szczepaniak
Polska
ur. 1983
poprzedni klub: Ostrów


Mariusz Węgrzyk
Polska
ur. 1979
poprzedni klub: Ostrów


juniorzy:
Sebastian Brucheiser
Polska
ur. 1987
poprzedni klub: Ostrów


Bartosz Kwiatkowski [prawdopodobne wypożyczenie]
Polska
ur. 1987
poprzedni klub: Ostrów


Roger Lewandowski
Polska
ur. 1988
poprzedni klub: Ostrów


Marcin Liberski
Polska
ur. 1987
poprzedni klub: Ostrów


Henrik Moller
Dania
ur. 1985
poprzedni klub: bez startów w polskiej lidze


Robert Pettersson
Szwecja
ur. 1988
poprzedni klub: bez startów w polskiej lidze


Morten Risager
Dania
ur. 1987
poprzedni klub: bez startów w polskiej lidze


Piotr Tajchert
Polska
ur. 1985
poprzedni klub: Ostrów


Większości zawodników przedstawiać specjalnie nie trzeba. Skupmy się zatem na przybliżeniu nieco sylwetek nowych zawodników, którzy w sezonie 2006 po raz pierwszy przywdzieją plastron KM-u.

Henrik Moller
Brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów z Pardubic z 2005 roku. W poprzednim sezonie był finalistą Indywidualnych Mistrzostw Europy Seniorów w Lonigo, gdzie uplasował się na 14 miejscu tuż za Michałem Szczepaniakiem. W Allsvenskan League w Szwecji uzyskał średnią biegową 2.286 punktu. W Mistrzostwach Danii Seniorów zajął 6 miejsce przegrywając tylko z tuzami duńskiego żużla Nicki Pedersenem, Nielsem Kristianem Iversenem, Hansem Andersenem, Charlie Gjedde i Bjarne Pedersenem. W lidze duńskiej uzyskał średnią 1.375 punktu. W Mistrzostwach Danii Juniorów był czwarty. W Mistrzostwach Europy Juniorów szósty. W Szwecji w 2005 roku startował w Allsvenskan w barwach Lejonen Gislaved.

Morten Risager
Uchodzi za jeden z największych duńskich talentów. Pomimo młodego wieku dysponuje świetnymi startami, jest także niezwykle bojowy na dystansie. Startował w finale DMŚJ w Pardubicach, gdzie był najskuteczniejszym żużlowcem Danii. W Zlatej Prilbie Pardubic, zajął wysokie 12 miejsce na 36 startujących. W turnieju o Zlatą Stuhę, czyli Złotą Wstęgę miasta Pardubic przegrał tylko z Tomaszem Suchankiem, wicemistrzem świata juniorów. W półfinale IMŚJ w Tarnowie zajął 10 miejsce, w finale wystąpił z pozycji rezerwowego, zdobywając 2 punkty. Ma dopiero 17 lat i jak twierdzi na swojej internetowej stronie – w przyszłości chce być jednym z najlepszych żużlowców na świecie. Mierzy nawet w tytuł mistrzowski. W sezonie 2004 startował w lidze duńskiej, szwedzkiej i angielskiej. Na Wyspach reprezentował barwy Coventry, w Danii rodzinnej Frederici, natomiast w pierwszej lidze szwedzkiej startował w ekipie Bajen Sztokholm. W 2005 roku w Szwecji startował już w Elitserien w Eskilstunie, w Wielkiej Brytanii w Coventry.

Robert Pettersson
W swoim rodzinnym kraju uchodzi za następcę wielkiego Pera Jonssona. Sam były mistrz świata Per Jonsson opiekuje się młodym żużlowcem, a o tym, że jest wielkim talentem świadczy chociażby fakt, że w finale IMEJ w 2005 roku zdobył brązowy medal, pokonując m.in. Polaków Pawła Hliba i Krzysztofa Buczkowskiego. Zajął także szóste miejsce w Mistrzostwach Szwecji Juniorów. Wygrał także prestiżowy turniej o Złoty Kask rozgrywany w Holandii. W rodzinnym kraju reprezentował barwy Hammarby Sztokholm startującego w Allsvenskan.

Mikael Max
Młodszy z braci Karlssonów, który od 2003 roku nosi nazwisko Max. W poprzednim sezonie Szwed był najskuteczniejszym żużlowcem I ligi w Polsce wśród zawodników niesklasyfikowanych. W połowie sezonu odniósł bowiem kontuzję i później nie pojawił się już na torze. Jeden z najlepszych żużlowców Szwecji ostatnich lat. Siedmiokrotny uczestnik cyklu Grand Prix. Najwyżej sklasyfikowany został w 2002 roku, zajmując piąte miejsce. Były mistrz i wicemitrz świata juniorów (odpowiednio 1994 i 1993 rok). Sześciokrotny uczestnik finałów DMŚ lub DPŚ na żużlu, w tym czterokrotnie ze Szwecją sięgał po złoty medal. W polskiej lidze startował już w Polonii Piła, RKM-ie Rybnik, Gwardii Warszawa, a ostatnio Marmie Rzeszów.

sylwetki nowych zawodników: informacja własna / Maciej Kmiecik

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA