MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

GKSŻ ustaliła zmiany w rozgrywkach ligowych
29.11.2005

Marcin Herczak

Wczoraj Główna Komisja Sportu Żużlowego ustaliła zmiany dotyczące rozgrywek żużlowych w Polsce, które obowiązywać będą już od najbliższego sezonu.

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami od nowego sezonu w ekstralidze i pierwszej lidze obowiązywał będzie play-off, do którego drużyny po zakończeniu rundy zasadniczej przystąpią w odpowiednich "czwórkach". Podobnie jak to miało miejsce w bieżącym sezonie za lepszy bilans w dwumeczu dodawany będzie punkt bonusowy.

Zlikwidowano ograniczenia co do liczby zawodników zagranicznych, z którymi klub może podpisać umowę kontraktową. Obcokrajowcy podobnie jak zawodnicy krajowi muszą jednak podpisać umowę kontraktową z klubem do dnia 31 stycznia 2006 roku.

W spotkaniach ligowych drużyny będą mogły posiadać w swoich szeregach zawodnika rezerwowego, którego rolę będzie mógł pełnić żużlowiec do lat 23. Dwa obowiązkowe wyścigi podczas meczu ligowego będzie miał drugi młodzieżowiec (z numerem 7 i 15).Poniżej całość wiadomości za www.pzm.pl:
Ustalenia Głównej Komisji Sportu Żuzlowego z dn. 28.11.

Główna Komisja Sportu Żużlowego w dniu 28 listopada 2005 postanowiła, że w Regulaminach Zawodów na Torach Żużlowych oraz w Kalendarzu Sportu Żużlowego na 2006 roku znajdą się następujące ustalenia:

1. REGULAMINY
1.1 Bez względu na narodowość i obywatelstwo zawodnika, warunkiem jego startu w barwach klubu, jest umowa kontraktowa między klubem a zawodnikiem zawarta do dnia 31 stycznia 2006.

1.2 Nie ma żadnych ograniczeń w liczbie zawodników obcokrajowców, z którymi klub może podpisać umowę kontraktową, za wyjątkiem zasady określonej w punkcie 1.3. Tym samym, nie obowiązuje przepis artykułu 715 („Klub, który w latach 2003 - 2005 nie wyszkoli 3 zawodników do uzyskania certyfikatu na uprawianie sportu żużlowego, nie będzie mógł w 2006 r. podpisać umów kontraktowych z zawodnikami zagranicznymi.”) oraz ograniczenie KSM dla zawodników zagranicznych, co oznacza, że pkt 1 Komunikatu GKSŻ nr 49/2005 jest anulowany (co jest równoznaczne, że zawodnicy: Jesper B. Jensen oraz Antonio Lindbeck uzyskają zgodę na podpisanie umów kontraktowych z klubami polskimi).

1.3 Uczestnicy GP 2006 z numerami startowymi od 1 do 15 (dotyczy zarówno zawodników krajowych jak i obcokrajowców) mogą podpisać umowy kontraktowe wyłącznie z klubami Ekstraligi.

1.4 W zakresie przepisów przynależności klubowej, zawodników obcokrajowców obowiązują takie same przepisy jak zawodników krajowych.

1.5 Zawodnicy obcokrajowcy mogą startować w każdych zawodach o mistrzostwo Polski i nagrody PZM, za wyjątkiem IMP, MIMP i Złoty Kask, który będzie dla zawodników polskich eliminacją do kwalifikacji do GP 2007.

1.6 We wszystkich zawodach drużynowych o mistrzostwo Polski (DMP, DM I Ligi, DM II Ligi, MDMP, MPPK, MMPPK), nie ma żadnych ograniczeń ilościowych co do liczby zawodników obcokrajowców w składzie drużyny na dane zawody, za wyjątkiem zasady, która dotyczy także zawodników krajowych, tzn.: w meczu o DMP w składzie drużyny może być zgłoszonych nie więcej niż 2 zawodników, uczestników GP 2006 z numerami 1-15.

1.7 Rozgrywki o DMP i DM I Ligi będą przeprowadzone w dwóch etapach: runda zasadnicza i runda finałowa. Po rundzie zasadniczej, drużyny będą podzielone na dwie grupy: 1) miejsca 1 - 4 i 2) miejsca 5 - 8. Do rundy finałowej drużyny przystąpią ze wszystkimi punktami zdobytymi w rundzie zasadniczej. Rozgrywki o DM II Ligi będą przeprowadzone w jednym etapie. W zawodach ligowych będzie przyznawany dodatkowy punkt meczowy za zwycięstwo w dwumeczu.

1.8 Wszystkie zawody o DMP, DM I Ligi, DM II Ligi będą rozgrywane według jednakowych zasad. Z numerami startowymi 6 i 7 oraz 14 i 15 mogą być zgłoszeni wyłącznie zawodnicy do lat 21. Drużyny mogą w składzie zgłosić zawodników z numerami 8 i 16, którzy będą zawodnikami rezerwowymi. Mogą to być tylko zawodnicy do lat 23. W tabeli biegów obowiązującej w sezonie 2005 zostanie dokonana zmiana polegająca na wprowadzeniu dodatkowego startu obowiązkowego dla zawodników z numerami 7 i 15 w miejsce jednego startu zawodników z numerami 6 i 14.

1.9 Zawody MDMP będą rozgrywane w formie czwórmeczów: 16-biegowych w zawodach grupowych i 20-biegowy finał. W zgłoszeniu do rozgrywek - do 31 stycznia 2006 - klub podaje nazwiska swoich 4 juniorów, co oznacza, że do rozgrywek będą przyjęte tylko kluby, które na dzień zgłoszenia mają co najmniej 4 juniorów. We wszystkich zawodach (grupowych i w finale), składy poszczególnych drużyn mogą uzupełniać zawodnicy innych klubów, także tych, które nie zgłosiły się lub nie zostały przyjęte do rozgrywek, lecz nie mogą to być zawodnicy wymienieni w zgłoszeniach do rozgrywek. Punkty zdobyte przez zawodników uzupełniających nie liczą się do sumy punktów danej drużyny.

1.10 Nie będzie zapisu, że ćwierćfinały IMP rozgrywane są na torach klubów polskich, które zajęły cztery ostatnie miejsca w DM II Ligi w roku poprzednim.

1.11 Nie będzie zapisu, że w zawodach indywidualnych o mistrzostwo Polski i nagrody PZM, organizator ma zapewniony start swojego zawodnika.

1.12 Wprowadzone będą finansowe kary dyscyplinarne (10 000 zł) dla organizatora za: - pozostanie na torze sprzętu do konserwacji toru wbrew wezwaniu przez sędziego do opuszczenia toru - pozostanie na torze ambulansu dłużej niż 5 minut, jeżeli w czasie do 5 minut lekarz wyda decyzję o zdolności do startu w biegu powtórzonym zawodnika po upadku.2. KALENDARZ
2.1 Przyjęte zostały następujące założenia do kalendarza imprez żużlowych na 2006 rok:
- parami rozgrywkowymi będą ZKS STAL Rzeszów – UNIA Tarnów ŻSSA oraz KS STAL Gorzów – ZKŻ Zielona Góra
- w terminarzach poszczególnych lig uwzględnić możliwie jak najmniejszą liczbę konfliktów meczów „u siebie” par: BTŻ POLONIA Bydgoszcz – KS APATOR Toruń, KS UNIA Leszno – RKS KOLEJARZ Rawicz i KSŻ Krosno – ZKS STAL Rzeszów
- drużyny CKM WŁÓKNIARZ Częstochowa, KS APATOR Toruń i BTŻ POLONIA Bydgoszcz pierwsze swoje mecze jako gospodarze rozegrają w drugiej rundzie rozgrywek
- w pierwszej rundzie umieścić mecz ZKS STAL Rzeszów – UNIA Tarnów ŻSSA
- finał Złotego Kasku rozegrać nie później niż 30 dni przed kwalifikacjami do GP 2007, które odbędą się 8 i 9 lipca 2006.3. INNE
3.1. Kalendarz Sportu Żużlowego na 2006 rok będzie opracowany na posiedzeniu GKSŻ w dniu 2 grudnia 2005 i przedstawiony Prezydium ZG PZM do zatwierdzenia w dniu 9 grudnia 2005.


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA