MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

"Najlepszy sezon w karierze"
23.10.2005

Marcin Herczak

Mijający sezon był bardzo udany dla Michała Szczepaniaka. Senior Intaru Dartom Ostrów wraz z kolegami z drużyny awansował do finału pierwszej ligi, a także wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Par Klubowych. Jego rewelacyjna dyspozycja w rozgrywkach ligowych spowodowała że znalazł się wśród finalistów Złotego Kasku. Wywalczył także awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy wygrywając wcześniej rundy eliminacyjne w Terenzano i Miskolcu. Dzisiejsze zawody o Łańcuch Herbowy były dla niego jak i dla pozostałych zawodników niejako zakończeniem tegorocznego sezonu.

I właśnie o dzisiejszych zawodach, o mijającym sezonie oraz planach na przyszłość rozmawialiśmy z Michałem po zakończeniu Łańcucha Herbowego...

Piąte miejsce w dzisiejszych zawodach, niewiele zabrakło do podium. Doskonały początek, a później walka z Tomkiem Jędrzejakiem - chyba dość ostra? To taki pojedynek o prestiż ?
Chyba tak, trochę ostro walczyliśmy. Szkoda tych punktów w tym biegu tylko, a tak to ok - było wszystko w porządku. Chyba właśnie to wykluczenie zaważyło na tym że nie było tego podium, no ale trudno. Jestem zadowolony ogólnie.

Podczas dzisiejszych zawodów kibice wywiesili transparent: „Ogór, Szczepan nie we Wrocku, Częstochowie, Wasze miejsce jest w Ostrowie!”. Jak zareagowałeś na tą sytuację, jak to odbierasz?
Na pewno jest to miłe. Zrobię wszystko, aby tak było jak jest. No ale poczekamy, zobaczymy. Chciałbym znaleźć tutaj w Ostrowie sponsora bo nie mam żadnego. Jeśli się uda to na pewno zostanę. A jeżeli nie to zobaczymy jak to wszystko wyjdzie.

Uzależniasz więc to wszystko od sponsora indywidualnego?
Raczej tak. Wiadomo bowiem że w ekstralidze jest łatwiej o sponsorów dzięki czemu na pewno o wiele łatwiej jest ze sprzętem, ze wszystkim. A tutaj z Ostrowa nie miałem żadnego mimo tego że miałem dobry dosyć sezon. I trochę tak można powiedzieć przykro mi z tego powodu. No ale postaram się coś teraz znaleźć w okresie zimowym.

Z perspektywy czasu chyba nie żałujesz jednak decyzji o powrocie do Ostrowa?
Nie. Na pewno był to rewelacyjny sezon, mój najlepszy w karierze. Oby do przodu teraz.

Czyli Ostrów na pierwszym miejscu jeśli chodzi o rozmowy kontraktowe?
Raczej tak.

Mówi się że albo będziecie w dwójkę, wraz z bratem Mateuszem w Ostrowie albo w dwójkę w Częstochowie. Jakbyś skomentował te plotki?
Nie, to nie jest tak. Na pewno chcielibyśmy razem, ale zobaczymy. Na pewno nie jest to uwarunkowane tak że tam gdzie będzie jeden jeździł tam i drugi.

Dzisiejszy turniej zakończył tegoroczny sezon. Sezon z którego z pewnością możesz być zadowolony. Co uznałbyś za największe osiągnięcia w tym sezonie?
Z pewnością brązowy medal w parach, udział w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy - co prawda w samym finale trochę pecha miałem, ale trudno. No i oczywiście liga. W rundzie zasadniczej rewelacyjnie wszystko szło. Później w play-offach miałem problemy, ale w barażach już znów było dobrze. Pozbierałem się w końcu i jest ok.

Gdyby przed sezonem ktoś Ci powiedział że będziesz finalistą Mistrzostw Europy, Złotego Kasku, zdobędziecie medal w Mistrzostwach Polski Par, awansujecie do finału...uwierzyłbyś w to? Bo chyba przeszło to wszystko najśmielsze oczekiwania?
Czy bym uwierzył? Na pewno ciężko byłoby w to uwierzyć. Ale po prostu przyszedłem tutaj z takim nastawieniem że muszę robić co najmniej dziesięć punktów - takie miałem założenie przed sezonem. No i wszystko szło dobrze. Oby tak dalej.

Dziękuję za rozmowę.
Ja również dziękuje i pozdrawiam wszystkich kibiców.


Tegoroczny sezon był bardzo udany dla Michała


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA