MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

53 Łańcuch Herbowy dla Sebastiana Ułamka
23.10.2005

Marcin Herczak

Sebastian Ułamek zwyciężył w rozegranym dzisiaj w Ostrowie 53 turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Triumfował po raz trzeci - wcześniej zdobywał bowiem już to trofeum w latach 2001 i 2003. Żużlowiec z Częstochowy zgromadził na swoim koncie komplet piętnastu punktów. Okazał się także najlepszy w wyścigu poświęconym pamięci Rifa Saitgariejewa. Z kolei w biegu poświęconym pamięci Mirosława Borowicza zwyciężył Marcin Liberski.

Dzisiejsze zawody rozpoczął wyścig poświęcony pamięci Mirosława Borowicza, w którym wystartowała czwórka juniorów Intaru Dartom Ostrów. Końcowa kolejność tej gonitwy rozstrzygnęła się tuż po starcie. Triumfował Marcin Liberski przed Sebastianem Brucheiserem, Bartoszem Kwiatkowskim oraz Maciejem Piaszczyńskim.

W wyścigu pierwszym turnieju głównego zwyciężył Sebastian Ułamek, który po wygranym starcie na dystansie już tylko powiększał swoją przewagę nad rywalami. Dwa punkty wywalczył Grzegorz Walasek, jeden Adrian Miedziński, a Maciej Kuciapa po ostrzejszym starciu przy wejściu w pierwszy łuk z tym ostatnim zanotował defekt motocykla. W wyścigu drugim najszybciej spod taśmy ruszył Damian Baliński i dość pewnie zwyciężył. Za jego plecami trwała natomiast walka o pozostałe lokaty. Początkowo drugi jechał Karol Ząbik, którego próbował wyprzedzić Tomasz Jędrzejak. Do walki włączył się jednak także Słaboń i to właśnie on zdobył dwa oczka wyprzedzając Jędrzejaka na przedostatnim okrążeniu i Ząbika na ostatnim łuku. W wyścigu trzecim najlepszy okazał się Robert Miśkowiak, który w pokonanym polu pozostawił Marcina Rempałę, Piotra Dyma oraz Romana Povażnego. W biegu kończącym pierwszą serię publiczność rozgrzała walka o zwycięstwo pomiędzy Robertem Sawiną i Michałem Szczepaniakiem w której lepszy na dystansie okazał się ten drugi.

Zwycięstwo w wyścigu piątym odniósł Ułamek, który pokonał Jędrzejaka, Dyma oraz Hliba. Z wyścigu szóstego za przekroczenie limitu dwóch minut został wykluczony Słaboń, który co prawda pod taśmą pojawił się odpowiednio wcześnie, ale minimalnie za późno przygotował się do startu. Decyzję prowadzącego dzisiejsze zawody - Piotra Jądera (asystenta sędziego Wojciecha Grodzkiego) kibice przyjęli sporą porcją gwizdów. Chwilę później najlepszy okazał się Sawina pokonując Miśkowiaka i Liberskiego. Jadącemu na trzeciej pozycji Walaskowi posłuszeństwa odmówił motocykl. W wyścigu siódmym swoje drugie dzisiaj zwycięstwo odniósł Szczepaniak, który za swoimi plecami pozostawił Ząbika, Povażnego oraz Miedzińskiego. W gonitwie ósmej najlepiej spod taśmy ruszył Kuciapa ale na dystansie musiał on uznać wyższość Rempały i Balińskiego. Baliński nie zadowolił się drugą lokatą i do ostatnich metrów starał się wyprzedzić Rempałę. Decydujący atak nastąpił na ostatnim łuku kiedy to Baliński po zewnętrznej wyprzedził swojego rywala. Rempała nie pozostał jednak dłużny i na ostatnich metrach próbował jeszcze wyprzedzić leszczynianina wskutek czego obaj zawodnicy minęli linię mety niemal równocześnie choć wydawało się że minimalnie lepszy okazał się Baliński. Sędzia trzy punkty przyznał jednak Rempale.

W wyścigu dziewiątym po raz trzeci podczas dzisiejszego turnieju zwyciężył Ułamek. W dziesiątym prowadził Rempała, a za jego plecami o dwa punkty walczyli Szczepaniak z Jędrzejakiem. Niestety walka ta pechowo zakończyła się dla Szczepaniaka, który upadł na drugim łuku trzeciego okrążenia i z powtórki wyścigu został wykluczony. W niej trzy punkty zainkasował Jędrzejak pokonując Rempałę i Walaska. W wyścigu jedenastym zwyciężył Dym, którego przez cały dystans atakował Baliński. Ataki okazały się jednak nieskuteczne, a na domiar złego Balińskiemu zdefektował motocykl i tylko siłą rozpędu dojechał on do mety nie zdobywając punktów. W wyścigu dwunastym trzy punkty zdobył Kuciapa pokonując Miśkowiaka, Ząbika i Liberskiego.

Po starcie do wyścigu trzynastego dość niespodziewanie na tyle stawki znalazł się startujący z czwartego pola, niepokonany dotąd Ułamek. Częstochowianin ściął jednak błyskawicznie do krawężnika i minął wszystkich rywali już na przeciwległej do startu prostej. W dalszej części wyścigu już tylko powiększał przewagę nad Rempałą, Ząbikiem i Sawiną. W wyścigu czternastym zwyciężył Baliński, który stoczył pasjonujący pojedynek z Walaskiem. W piętnastym wygrał Miedziński przed Miśkowiakiem i Ślączką. Z kolei pod taśmą został Jędrzejak, któremu motocykl odmówił posłuszeństwa. W gonitwie szesnastej trzy punkty przywiózł do mety Kuciapa, a na kolejnych miejscach znaleźli się Słaboń i Szczepaniak.

Ostatnia seria wyścigów rozpoczęła się od triumfu Ułamka, który tym samym przypieczętował swoje zwycięstwo w 53 turnieju o Łańcuch Herbowy. Drugie miejsce w tym biegu zajął Szczepaniak, który „na trasie” okazał się lepszy od Balińskiego. W wyścigu osiemnastym dość niespodziewanie najlepszy okazał się Dym, który ograł Walaska, Ząbika i jadącego początkowo na drugiej pozycji Ślączkę. W dwóch ostatnich wyścigach triumfowali Miedziński i Sawina. Popularny „Sawka” zwyciężając w dwudziestym wyścigu „wskoczył” na turniejowe podium zajmując w całych zawodach trzecie miejsce.

Po zakończeniu turnieju o Łańcuch Herbowy odbył się wyścig poświęcony pamięci Rifa Saitgariejewa. Także w nim najlepszy okazał się Ułamek, który okazał się lepszy od Szczepaniaka, Rempały i Sawiny.

Po zawodach powiedzieli:
Sebastian Ułamek (1 miejsce): "Bardzo się cieszę z dzisiejszego występu. Łańcuch Herbowy znajdzie się w gronie moich najlepszych trofeów. Dziękuję kibicom z Ostrowa którzy przyszli na stadion dziś dopingować zawodników w tym również mnie. Ten doping niósł mnie po zwycięstwo. Starałem się wygrywać wyścigi, zdobywać punkty - to wszak klucz do sukcesu. Cieszę się że tak się stało. Rywale punktowo trochę gorzej wypadli, ale nie byli słabi. Była dobra obsada także cieszę się tym bardziej z tego że stanąłem na najwyższym stopniu podium".

Marcin Rempała (2 miejsce): "Oczywiście jestem zadowolony - drugie miejsce w takiej stawce to naprawdę dobry wynik. Sebastian dzisiaj był poza naszym zasięgiem, dysponował piekielnie szybkim sprzętem i mało kto by dziś z nim wygrał".

Robert Sawina (3 miejsce): "Jestem szczęśliwy z tego powodu że zająłem trzecie miejsce, jest ono dla mnie sporą niespodzianką. Nie byłem bowiem do tych zawodów zbyt dobrze przygotowany wobec czego najważniejsze dla mnie dziś było to aby zakończyć cało i zdrowo ten sezon który ciągnął się w nieskończoność".

Końcowa klasyfikacja 53 turnieju o Łańcuch Herbowy:
1.Sebastian Ułamek (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 15 (3,3,3,3,3)
2.Marcin Rempała (Unia Tarnów) 11 (2,3,2,2,2)
3.Robert Sawina (Budlex Polonia Bydgoszcz) 10 (2,3,2,0,3)
4.Damian Baliński (Unia Leszno) 9 (3,2,0,3,1)
5.Michał Szczepaniak (Intar Dartom Ostrów) 9 (3,3,w,1,2)
6.Robert Miśkowiak (WTS Wrocław) 9 (3,2,2,2,0)
7.Maciej Kuciapa (Marma Polskie Folie Rzeszów) 8 (d,1,3,3,1)
8.Piotr Dym (Intar Dartom Ostrów) 8 (1,1,3,d,3)
9.Adrian Miedziński (Apator Toruń) 7 (1,0,t,3,3)
10.Grzegorz Walasek (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 7 (2,d,1,2,2)
11.Roman Povazhny (RKM Rybnik) 6 (0,1,2,1,2)
12.Krzysztof Słaboń (WTS Wrocław) 6 (2,w,1,2,1)
13.Karol Ząbik (Apator Toruń) 6 (1,2,1,1,1)
14.Tomasz Jędrzejak (Intar Dartom Ostrów) 5 (0,2,3,d,-)
15.Janusz Ślączka (KSŻ Krosno) 2 (1,0,0,1,0)
16.Marcin Liberski (Intar Dartom Ostrów) 1 (1,0)
17.Sebastian Brucheiser (Intar Dartom Ostrów) 1 (1,0)
18.Paweł Hlib (Mars RTV AGD Gorzów) 0 (0,0,t,d,0)

Wyścig po wyścigu:
1): (65,84) Ułamek, Walasek, Miedziński, Kuciapa-d/4
2): (66,52) Baliński, Słaboń, Ząbik, Jędrzejak
3): (66,49) Miśkowiak, Rempała, Dym, Povażhny
4): (66,50) Szczepaniak, Sawina, Ślączka, Hlib
5): (65,90) Ułamek, Jędrzejak, Dym, Hlib
6): (66,23) Sawina, Miśkowiak, Liberski, Walasek-d/3 (Słaboń-w/2)
7): (66,55) Szczepaniak, Ząbik, Povażhny, Miedziński
8): (67,30) Rempała, Baliński, Kuciapa, Ślączka
9): (67,86) Ułamek, Povażhny, Słaboń, Ślączka
10): (68,34) Jędrzejak, Rempała, Walasek (Szczepaniak-w/u)
11): (68,14) Dym, Sawina, Brucheiser, Baliński (Miedziński-w/t)
12): (67,60) Kuciapa, Miśkowiak, Ząbik, Liberski (Hlib-w/t)
13): (67,47) Ułamek, Rempała, Ząbik, Sawina
14): (67,55) Baliński, Walasek, Povażhny, Hlib-d/4
15): (67,99) Miedziński, Miśkowiak, Ślączka, Jędrzejak-d/st
16): (68,34) Kuciapa, Słaboń, Szczepaniak, Dym-d/4
17): (69,02) Ułamek, Szczepaniak, Baliński, Miśkowiak
18): (69,34) Dym, Walasek, Ząbik, Ślączka
19): (68,71) Miedziński, Rempała, Słaboń, Hlib
20): (69,11) Sawina, Povażhny, Kuciapa, Brucheiser (Jędrzejak-ns)

Wyścig poświęcony pamięci Mirosława Borowicza:
(67,28): Liberski(a), Brucheiser(c), Kwiatkowski(b), Piaszczyński(d)

Wyścig poświęcony pamięci Rifa Saitgariejewa:
(67,56): Ułamek(b), Szczepaniak(a), Rempała(d), Sawina(c)

NCD: Sebastian Ułamek - 65,84 w wyścigu pierwszym
Widzów: ok. 3.000
Sędziowali: Wojciech Grodzki (Opole), Piotr Jąder (stażysta)


powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA