Żużel

Michał Szczepaniak o swoim starcie w finale IME
13.10.2005

Grzegorz Sokołowski

W kończących się już ligowych rozgrywkach Michał Szczepaniak był z całą pewnoscią silnym punktem ostrowskiego Intaru Dartom. Jako jedyny z drużyny wziął udział we wszystkich dwudziestu jeden spotkaniach (wraz z barażem).Pomijając bardzo udane pierwsze spotkanie barażowe z gdańskim Lotosem, Michał w sezonie 2005 wystartował w 98 biegach. Wywalczył w nich 174 punkty oraz 19 bonusów co dało mu łączną przeciętną 1,969 pkt./bieg. Poza ligą równiez było dobrze, a nawet bardzo dobrze. Wspólnie z Tomaszm Jędrzejakiem oraz Piotrem Dymem wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Par Klubowych we Wrocławiu. Nienajgorzej wiodło mu się także w Indywidualnych Mistrzostwach Europy. Po przebrnięciu krajowych eliminacji Michał rozwinął skrzydła. Zwyciężył w ćwierćfinale plasując się przed wyżej notowanymi rywalami. W półfinale również był bezkonkurencyjny. Nic więc dziwnego, że do włoskiego Lonigo, na finał jechał z wielkimi nadziejami...

Niestety w finale czegoś zabrakło i wychowanek ostrowskiej Iskry uplasował się dopiero na trzynastej pozycji. Lokata ta, jak sam mówi, nie satysfakcjonuje go. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że efektowane przebrnięcie eliminacji i dostanie się do finału tej imprezy w wieku 22 lat jest sporym osiągnięciem. Oto jak sam zawodnik skomentował swój występ finałowy w Lonigo:

Do Lonigo jechałem z dużymi nadziejami. Zwyciężyłem zarówno w ćwierćfinale jak i półfinale. Chciałem przynajmniej uplasować się w pierwszej ósemce. Niestety nie udało się. Trudno. Może jednak jeszcze kiedyś uda mi się awansować i na pewno powalczę.

Jeśli chodzi o same zawody, to pierwszy bieg był udany, bo zdobyłem trzy punkty. W drugim miałem trochę pecha, bo jechałem z czwartego pola startowego. Nie zdążyłem niestety odpowiednio napędzić się po szerokiej. Jeden z zawodników przymknął mnie do płotu i musiałem odpuścić, aby nie było karambolu. Przyjechałem czwarty, bo tor był twardy i ciężko było wyprzedzać. W trzecim starcie przez trzy okrążenia prowadziłem. Na przedostatnim łuku zawodnik z Rosji wjechał mi dość perfidnie. Niestety przewróciłem się, a sędzia nie przerwał biegu, bo było to ostatnie okrążenie. Później niestety chyba uszło ze mnie powietrze. Szukałem odpowiednich przełożeń. Zmiany w motocyklu, aby coś poprawić niestety chyba również nieudane. Ciężki tor, ciężko było się do niego dopasować. Zabrakło też trochę szczęścia.

Czy w sezonie 2006 Michał również będzie cieszył swą jazdą ostrowskich kibiców?