MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

1 liga: Intar Dartom - Marma Polskie Folie, niedziela godzina 16:00
09.09.2005

Marcin Herczak

Już w najbliższą niedzielę na Stadionie Miejskim w Ostrowie w pierwszym pojedynku finałowym pierwszej ligi żużlowcy Intaru Dartom Ostrów podejmować będą Marmę Polskie Folie Rzeszów. Spotkanie które z pewnością przyniesie wiele emocji zaplanowano na godzinę 16:00.

W niedzielę, 11 września żużlowcy polskich lig rozpoczną fazę finałową rozgrywek. Rewanże zaplanowano na 25 września. Stawką finału rozgrywek pierwszoligowych jest awans do ekstraligi na sezon 2006. Uzyska go drużyna która okaże się lepsza w dwumeczu finałowym. Z kolei pokonany będzie miał jeszcze jedną szansę na awans do żużlowej elity - w meczach barażowych spotka się z gdańskim Wybrzeżem.

Przypomnijmy iż żużlowcy Marmy Polskie Folie Rzeszów po rundzie zasadniczej zajmowali trzecie miejsce z dorobkiem 25 punktów. W fazie ćwierćfinałowej bez problemów odprawili TŻ Lublin, a w półfinałach okazali się lepsi od RKM-u Rybnik. Z kolei ostrowianie w rundzie zasadniczej także zgromadzili 25 oczek i zakończyli ją na czwartym miejscu. W ćwierćfinałach wyeliminowali GTŻ Grudziądz, a w półfinałach pokonali Mars RTV AGD Gorzów.

W bieżących rozgrywkach oba zespoły spotkały się już dwukrotnie. W spotkaniu rozegranym 15 maja w Ostrowie zwyciężyli goście z Rzeszowa 47:43. W rewanżu do którego doszło 29 maja także lepsi okazali się zawodnicy Marmy Polskie Folie zwyciężając 52:38. Z pewnością każdy kibic Intaru Dartom Ostrów chciałby, aby w dwumeczu finałowym to ostrowianie byli górą.

Żużlowcy Intaru Dartom Ostrów jeszcze dzisiaj odbędą trening na Stadionie Miejskim. Do niedzielnego spotkania przystąpią tradycyjnie z Peterem Karlssonem i Tomaszem Jędrzejakiem na czele. O awans ostrowskiej drużyny do ekstraligi walczyć będą ponadto Piotr Dym, Mariusz Węgrzyk oraz Michał Szczepaniak, a także młodzieżowcy. Jeśli chodzi o tych ostatnich to wydaje się że pewne miejsce w składzie na niedzielny pojedynek ma Sebastian Brucheiser. Kto będzie jego partnerem? O tym przekonamy się najprawdopodobniej po dzisiejszym treningu ostrowskiego zespołu.

Goście do Ostrowa przyjadą w najsilniejszym z możliwych zestawień. W porównaniu ze spotkaniami w rundzie zasadniczej zabraknie jednak ich najlepszego zawodnika - Mikaela Maxa. Młodszy brat Petera Karlssona wskutek wypadku w Szwecji doznał poważnej kontuzji która wyeliminowała go na dłuższy czas z jazdy. W jego miejsce działacze z Rzeszowa zatrudnili innego Szweda - Niklasa Klingberga. I to właśnie ten zawodnik, który jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentował barwy ostrowskiego zespołu w niedzielę będzie pełnił rolę obcokrajowca w drużynie Marmy. Skład gości uzupełnią Tomasz Rempała, Dariusz Śledź, Karol Baran, Maciej Kuciapa, Dawid Stachyra oraz Paweł Miesiąc.

Ciężko wskazać faworyta tego pojedynku. Oba zespoły bardzo poważnie podchodzą do rywalizacji finałowej. Nie może być jednak inaczej, wszak to decydująca batalia, której stawka jest bardzo wysoka. Z pewnością w niedzielne popołudnie na ostrowskim stadionie emocji nie zabraknie.

Podobnie jak to miało miejsce przed kilkoma ostatnimi pojedynkami tak i teraz pragniemy bardzo gorąco Państwa zachęcić do przyjścia na niedzielny pojedynek żużlowy i wsparcia ostrowskich żużlowców swoim dopingiem.

Składy zespołów:
Intar Dartom Ostrów:
9.Tomasz Jędrzejak
10.Piotr Dym
11.Mariusz Węgrzyk
12.Michał Szczepaniak
13.Peter Karlsson
14.Sebastian Brucheiser

Marma Polskie Folie Rzeszów:
1.Niklas Klingberg
2.Tomasz Rempała
3.Dariusz Śledź
4.Karol Baran
5.Maciej Kuciapa
6.Dawid Stachyra

Ceny biletów:
Normalne: 25 zł
Ulgowe: 18 zł (przysługuje: kobietom oraz emerytom , rencistom, młodzieży szkolnej i studentom - za okazaniem ważnej legitymacji)
Program: 5 zł

Sędziował spotkanie będzie Artur Kuśmierz z Częstochowy.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA