MAPA STRONY | GALERIA | LINKI | FORUM ŻKS Ostrovia KM Ostrów Wlkp klub żużlowy
 
KM Ostrów ŻKS Ostrovia
  • Aktualności
  • Informacje
  • Stadion
  • Kadra
  • Statystyki
  • II Liga
  • Historia
  • ChatNEW
Zdjęcia żużlowe

> więcej zdjęć

Żużel

Zasłyszane w gorzowskim parku maszyn...
06.09.2005

Grzegorz Sokołowski

Prezentujemy Państwu wypowiedzi zawodników, a także trenera i prezesa Intaru Dartom Ostrów. Wypowiedzi te zanotowaliśmy dla Państwa na gorąco, tuż po niedzielnym meczu,w którym - przypomnijmy ostrowska drużyna na gorącym terenie w Gorzowie zapewniła sobie udział w wielkim finale pierwszej ligi!

Jan Grabowski (trener Intaru Dartom)
Jechaliśmy do Gorzowa, aby bronić dziesięciopunktowej przewagi. Okazało się, że cały zespół pojechał dzisiaj tak wspaniale, że udało nam się wygrać zawody. Tak jak już mówiłem każda z drużyn z czołowej czwórki, czyli: Gorzów, Rybnik, Rzeszów, Ostrów mogła znaleźć się w finale. To szczęście dopadło nas i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Wydaje mi się, że gdyby gospodarze przygotowali dzisiaj normalny tor, to moglibyśmy sobie nie poradzić. Myślę, że dzisiejszy wynik zespołu zadał kłam teorii, jakoby nasi zawodnicy nie chcieli awansu do ekstraligi.

Tomasz Jędrzejak (Intar Dartom - kapitan)
Bardzo się cieszę! Fajne uczucie... Przyjechaliśmy tutaj nie bronić przewagi, a wygrać mecz. Udało się. Wydaje mi się, że byliśmy lepsi od samego początku. Cieszę się bardzo, na prawdę. Sezon był taki trochę w kratkę i cieszę się, że osiągnęliśmy taki sukces. Myślę, że to nie koniec, bo mamy jeszcze coś do zdobycia. Jeśli chodzi o tor, to nie obawialiśmy się przyczepnej nawierzchni. Każdy z nas jeździ już trochę na żużlu i tego typu tory nie są nam obce. Spodziewaliśmy się takiej nawierzchni w Gorzowie.

Mariusz Węgrzyk (Intar Dartom) Dziś była fajna nawierzchnia, choć było ciężko, bo tor był przyczepny. Powiem szczerze, że ja osobiście wolę takie tory. Cóż widać było, ze wszystkim nam dziś pasowało. Byliśmy po prostu lepsi.


Jan Łyczywek (prezes Intaru Dartom)
Wielkie emocje od pierwszego do trzynastego wyścigu. Mogę tylko gratulować i dziękować zawodnikom, trenerowi, mechanikom, wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Jest to na pewno największy sukces Klubu Motorowego. Jestem pod wielkim wrażeniem i myślę, że jeszcze wszystko przed nami. Myślę, że w finale pokażemy lwi pazur.

Peter Karlsson (Intar Dartom)
Wygraliśmy pierwsze spotkanie w Ostrowie. Myślę, ze dzisiaj po pięciu, sześciu wyścigach na gospodarzach spoczywała ogromna presja. Dzisiaj radziliśmy sobie bardzo dobrze. Wszyscy zawodnicy punktowali. Tor różnił się trochę od tego, który był w rundzie zasadniczej. Myślę, że to nam trochę pomogło.

Piotr Dym (Intar Dartom)
W pierwszych dwóch biegach mi nie szło. Źle skalkulowałem z silnikami, wziąłem słabszy silnik na przyczepny tor. Myślałem, że będzie dobrze, a było źle. Później korzystałem z drugiego silnika i wszystko pasowało. Bardzo się cieszę z wyniku jaki osiągnęła cała drużyna. Daliśmy z siebie wszystko, jesteśmy bardzo zadowoleni i będziemy teraz walczyli o ekstraligę. Myślę, ze jest to w naszym zasięgu. Przy okazji bardzo dziękuję moim sponsorom oraz panu Andrzejowi Krawczykowi, mojemu mechanikowi.

Michał Szczepaniak (Intar Dartom)
Udało się awansować do finału. Mało tego – udało się wygrać. Myślę, że każdy pojechał swoje. Ja się może trochę odnalazłem. Ogólnie było wszystko dobrze. Jeśli chodzi o tor, to wydaje mi się, że gospodarze sami się ugotowali. Tak bym to określił. „Kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada.” Na torze było trochę dziur. My też mieliśmy problemy z kontrowaniem motocykli, ale było widać, ze przeciwnicy mieli jeszcze większe.

powrót
Ostrów Wielkopolski Informacje, ogłoszenia, firmy


• 06.06 - 9 kolejka:
Ostrów - Lublin 48:41

• 13.06 - 3 kolejka:
Łódź - Ostrów g. 16:00

• 20.06 - 10 kolejka:
Piła - Ostrów, g. ??:??


  Drużyna M P p
1. Łódź 7 13 +145
2. Piła 8 11 +29
3. Ostrów 7 9 +48
4. Lublin 8 9 +33
5. Rawicz 9 9 -39
6. Opole 6 6 -27
7. Kraków 6 4 -74
8. Krosno 7 2 -109
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010

Fani

 
© ostrowskizuzel.pl
ARCHIWUM | REDAKCJA | REKLAMA